Через Tp-Link немає доступу до інтернету

Через роутер Tp-Link немає доступу до інтернету

З упевненістю можу сказати, що найпопулярніша проблема з роутерами, це коли немає доступу до інтернету. У цій статті ми розглянемо вирішення цієї проблеми на прикладі роутера Tp-Link. Швидше за все, ви вже зіткнулися з такою проблемою, у вас встановлений роутер Tp-Link, і на пристроях, які до нього підключаються не можливо вийти в інтернет. Я практично впевнений, що проблема виникла в процесі настройки роутера. Я вже по цій темі писав окрему інструкцію: при налаштуванні роутера пише «Без доступу до інтернету», або «Обмежено». Там я розглядав рішення проблеми на різних маршрутизаторах, ну а в цій інструкції розглянемо конкретно роутери Tp-Link.

Проблема ця виглядає наступним чином: ви підключаєтеся до роутера Tp-Link, по Wi-Fi, або по кабелю, а статус з'єднання "без доступу до інтернету". А якщо у вас Windows 8, або Windows 10 то статус "Обмежено". У будь-якому випадку, біля значка інтернету буде жовтий знак оклику.

Без доступу до інтернету через Tp-Link

Мобільні устрйоства до роутера Tp-Link будуть підключатися, але інтернет працювати не буде.

Важливий момент! Якщо інтернет не працює тільки на одному комп'ютері, то дивіться ці інструкції:

  • Без доступу до інтернету в Windows 7
  • «Підключення обмежене» в Windows 10

Якщо ж проблема з доступом до інтернету виникла на всіх пристроях, то зараз будемо розбиратися.

"Без доступу до інтернету" при підключенні через роутер Tp-Link

Що б було більш зрозуміло, розділю рішення на дві категорії: вирішення проблеми, якщо вона з'явилася в процесі настройки роутера, і рішення в тому випадку, коли все працювало, і раптом пропав доступ до інтернету. Так ми швидше зможемо визначити причину і усунути її.

Проблеми з доступом до інтернету в процесі настройки Tp-Link

Якщо ви тільки налаштовуєте свій маршрутизатор, і устрйоства які ви до нього підключили не можуть отримати доступ до інтернету, то я просто впевнений, що ви неправильно підключили кабель від інтернет-провайдера, або невірно поставили параметри для підключення до провайдера.

Для початку, перевірте, чи правильно ви підключили інтернет до свого роутера. Я вже писав статтю про підключення Tp-Link. Там все дуже просто. Кабель від інтернет-провайдера (або від ADSL модему) повинен бути підключений в WAN роз'єм. На роутерах цієї компанії, він як правило синій. Ось так:

Підключення інтернету до Tp-Link

Якщо у вас все правильно підключено, але інтернет все рівно не працює (при цьому, без роутера інтернет працює), то потрібно перевіряти настройки підключення до провайдера.

Зайдіть в налаштування свого Tp-Link за адресою 192.168.1.1 , або 192.168.0.1 (вказано знизу роутера), введіть ім'я користувача та пароль, за замовчуванням admin і admin, і ви потрапите в панель управління. Або, дивіться докладну інструкцію.

В налаштуваннях відкрийте вкладку Network - WAN . Це найважливіші настройки. В поле  WAN Connection Type ви повинні вибрати тип підключення, який використовує ваш інтернет-провайдер: Динамічний IP, Статичний IP, PPPoE, L2TP, PPTP. Уточніть його у провайдера, або дивіться в договорі, який вам видали при підключенні до інтернету.

Налаштування доступу до інтернету на Tp-Link

Після вибору типу з'єднання, потрібно задати необхідні параметри, в залежності від обраного підключення. Найчастіше, це ім'я користувача та пароль.

Чи не працює інтернет під час налаштування PPPoE

Якщо у вас Динамічний IP, то налаштовувати більше нічого не потрібно, просто збережіть налаштування. Якщо все налаштували, але доступу до інтернету все рівно немає, то можливо провайдер ще робить прив'язку по MAC адресу. Його потрібно клонувати, як це зробити, я писав тут. Можете ще подивитися інструкцію з налаштування, на прикладі Tp-link TL-WR841N.

Якщо інтернет пропав раптово. До цього все працювало.

  • В такому випадку, насамперед перезагрзіт роутер, і свої пристрої. Швидше за все, це допоможе.
  • Якщо не допомогло, то перевірте підключення кабелів до роутера. Може щось відійшло.
  • Переконайтеся, що у вас інтернет оплачений, і немає ніяких проблем на стороні провайдера. Найкраще, зателефонувати в підтримку провайдера і запитати.
  • Підключіть інтернет безпосередньо до комп'ютер, в обхід роутера, і перевірте чи буде він працювати. Якщо не працює (за умови, що ви все правильно налаштували), значить проблеми на стороні провайдера. А якщо працює, значить щось з роутером. Спробуйте зробити скидання налаштувань, і виконати повторну настройку. Але, швидше за все, роутер просто зламався. Дуже часто перегорають WAN порти.

Ось такі поради. Думаю, ви розібралися зі своїм Tp-Link, і змусили його роздавати інтернет. Якщо немає, то потрібно описувати свій випадок в коментарях, обов'язково відповім.