Мікрофон на Bluetooth навушниках в Windows 10: як налаштувати, включити, перевірити, чому не працює?

Мікрофон на Bluetooth навушниках в Windows 10: як налаштувати, включити, перевірити, чому не працює?

У цій статті я покажу, як налаштувати роботу мікрофона на Bluetooth навушниках, при їх підключенні до комп'ютера, або ноутбука з встановленою Windows 10. Щоб можна було використовувати навушники як Bluetooth-гарнітури для спілкування в різних програмах (Zoom, Viber, Скайп і т . д.), в іграх, або використовувати мікрофон для інших завдань. Це дуже зручно, без проводів.

Практично всі бездротові навушники мають вбудований мікрофон. Як якісь класичні моделі, так і популярні сьогодні TWS (роздільні) навушники, спортивні моделі і т. Д. Навіть в Bluetooth колонках зазвичай є мікрофон і його так само можна використовувати на комп'ютері або ноутбуці. І якщо при підключенні таких навушників до мобільних пристроїв проблем з роботою мікрофона немає, то в тій же Windows 10 мікрофон може не працювати. Не рідко його потрібно додатково включати, налаштовувати і перевіряти роботу в різних додатках.

Я перевірив роботу мікрофона на двох навушниках: JBL E45BT і AirPods 2 (як виявилося, мікрофон на AirPods так само відмінно працює в Windows 10). І на бездротової колонці Sony. Перевіряв як на ноутбуці, так і на комп'ютері з підключеним USB Bluetooth адаптером. На ноутбуці у мене спочатку мікрофон не працював взагалі. Він відображався в настройках, але був неактивний, мене через нього не чули. Як пізніше виявилося, він був відключений в настройках конфіденційності. Розповім про це в статті більш детально, раптом у вас такий же випадок.

Налагодження та перевірка мікрофон на бездротових навушниках

Насамперед потрібно підключити бездротові навушники до комп'ютера. Швидше за все, у вас вони вже підключені. Якщо немає, дивіться інструкцію: як підключити Bluetooth навушники до комп'ютера або ноутбука на Windows 10. І окрема інструкція по підключенню AirPods.

Далі потрібно перевірити статус підключених навушників. Біля них має бути написано "Підключений голос, музика" (може бути тільки "Підключений голос"). Це означає, що навушники можуть використовуватися як Bluetooth-гарнітура.

Налаштування мікрофона на Bluetooth навушниках в Windows 10

Далі відкриваємо параметри звуку і переходимо в "Панель управління звуком".

Перевірка Bluetooth-гарнітур (мікрофона) на комп'ютері

Відкриється вікно, в якому потрібно перейти на вкладку "Запис". Там повинен бути наш мікрофон (навушники) і він повинен бути включений. Вибраний як пристрій за умовчанням (натиснувши на нього правою кнопкою миші).

Включити мікрофона на Bluetooth навушниках в Windows 10

Щоб перевірити, чи працює мікрофон чи ні, потрібно почати щось говорити, або постукати по навушниках, і в цей момент дивитися на шкалу справа. Вона повинна рухатися.

Перевірка роботи Bluetooth-гарнітури в Windows

Таку ж перевірку можна виконати в налаштуваннях практично будь-якої програми, яка використовує мікрофон. Наприклад, в Скайпі.

Робота Bluetooth мікрофона в Скайпі, іграх

Мікрофон, який з'явився після підключення бездротових навушників відображається в системі і працює. При розмові шкала визначення рівня гучності мікрофона рухається. AirPods 2 в якості Bluetooth-гарнітури в Windows 10 працюють відмінно.

Важливий момент: при використанні навушників як Bluetooth-гарнітури звук в навушниках буде не дуже хорошої якості. Така особливість роботи протоколів передачі звуку по Блютуз. Або якісний стерео звук без використання мікрофона, або моно звук і працює мікрофон. Більш докладно можете почитати в цій статті.

Далі ми розглянемо можливі проблеми та їх вирішення.

Чому не працює мікрофон на Bluetooth навушниках?

У більшості випадків проблеми дві:

 1. Мікрофон (Головний телефон) не відображається в настройках звуку в Windows 10. Або відображається, але пристрій відключено ( "З'єднання перервано", "Відключено").
 2. Пристрій є в настройках звуку, але мікрофон не працює. Шкала, яка показує активність мікрофона не рухається при розмовне, співрозмовники вас не чують.

Тільки "Підключене музика" і "Головний телефон" відключений

Виглядає це зазвичай ось так:

Біля навушників тільки

Статус "Відключено", або "З'єднання перервано".

відключено

рішення:

 1. Переконайтеся, що навушники підключені до комп'ютера. Вимкніть їх і підключіть заново. А ще краще видаліть їх в настройках.

  Видалення Блютуз гарнітури в настройках Windows 10Після чого активуйте на навушниках режим підключення і підключіть їх заново. На початку статті я залишав посилання на докладну інструкцію.

 2. Якщо біля "Головний телефон" статус "Відключено" - пробуємо включити.

  Головний телефон (мікрофон) відключений в Windows 10

 3. Якщо статус "З'єднання перервано", то натискаємо на пристрій правою кнопкою миші і вибираємо "Підключити".

  пише

 4. Відкрийте стару, класичну Панель управління. Її можна знайти і запустити через пошук. Перейдіть в розділ "Обладнання і звук" - "Пристрої та принтери". Там повинні бути наші навушники. Натисніть на них правою кнопкою миші і виберіть "Властивості".

  Налаштування роботи мікрофона на бездротових навушникахНа вкладці "Служби" встановіть галочки біля всіх служб і натисніть на кнопку "Застосувати".

  підключення служби

 5. Ще можна спробувати оновити / перевстановити драйвер Блютуз адаптера, після чого виконати повторне підключення навушників.

Якщо мікрофон є, він включений, але не працює (вас не чути)

Це та проблема, яка була у мене. В налаштуваннях ніби все відмінно, але мікрофон не реагує на звук. При перевірці шкала не рухається. Причина може бути в тому, що він відключений в настройках конфіденційності.

 1. Відкрийте Параметри і почніть в пошуку вводити "Микр ...". Виберіть розділ "Параметри конфіденційності для мікрофона".

  Параметри конфіденційності для мікрофона

 2. Увімкніть пункт "Дозволити додаткам доступ до мікрофона".

  Дозволити додаткам доступ до мікрофона

 3. Переконайтеся, що доступ до мікрофона для цього пристрою включений.

  Доступ до мікрофона для цього пристрою включений

 4. Нижче ви можете включити, або відключити роботу мікрофона для окремого додатка.

  Налаштування мікрофона в Windows 10 для додатківПросто виберіть програми, які зможуть отримувати доступ до мікрофона.

 5. Як правило, програми та ігри використовують мікрофон, який встановлений за замовчуванням в налаштуваннях Windows 10. Але не завжди. Тому, якщо у вас не працює мікрофон на навушниках в якомусь конкретному додатку, або в грі, то перевірте настройки в самому додатку. У тому ж Скайпі, Зумі і т. Д.

Сподіваюся, вам вдалося налаштувати роботу мікрофона на бездротових Блютуз навушниках. Якщо стаття не допомогла, у вас проблема, про яку немає інформації в статті, то задайте своє питання в коментарях. Тільки невелика прохання: вкажіть модель навушників, яка встановлена ​​система Windows на комп'ютері, і прикріпіть скріншот вікна "Звук" (вкладка "Запис").