Як дізнатися який Wi-Fi адаптер варто в ноутбуці?

Як дізнатися який Wi-Fi адаптер варто в ноутбуці?

Виробники ноутбуків чомусь не вказують, який Wi-Fi адаптер встановлений в тій, чи іншій моделі ноутбука. А ця інформація точно не була б зайвою. Особливо, коли на сайті виробника знаходиться кілька різних драйверів для Wi-Fi адаптера (для різних виробників бездротових модулів). І як користувачу визначити, який драйвер завантажувати - не зрозуміло. Можливо є ноутбуки, на яких зазначений виробник і модель Wi-Fi модуля, але в більшості випадків такої інформації там немає. Як і в характеристиках ноутбука.

У цій статті я детально покажу, як дізнатися виробника і модель Wi-Fi модуля, який встановлений в ноутбуці. А коли у вас вже буде інформацію по виробнику та моделі, то ви зможете скачати драйвера. Не виключено, що драйвера на вашому ноутбуці вже встановлені, Wi-Fi працює, а ця інформація потрібна вам для інших цілей. Наприклад для того, щоб замінити Wi-Fi модуль на інший.

Найпростіший спосіб дізнатися цю інформацію (за умови, що драйвера встановлені і все працює), це зайти в диспетчер пристроїв і подивитися назву бездротового адаптера. Щоб швидко відкрити диспетчер пристроїв я зазвичай використовую комбінацію клавіш Win + R і команду devmgmt.msc. Викликаємо вікно "Виконати" комбінацією клавіш, копіюємо команду і натискаємо Ok. Далі переходимо на вкладку "Мережеві адаптери" і шукаємо там наш Wi-Fi адаптер. В його назві зазвичай є слова WLAN, або Wireless.

Як подивитися виробника і модель Wi-Fi адаптера в диспетчері пристроїв

Як бачите, в моєму ноутбуці встановлений Wi-Fi модуль Intel (R) Dual Band Wireless-AC 3160. Тепер ми знаємо виробника і модель пристрою. Але так як зазвичай основна мета це визначення адаптера для пошуку і установки драйверів, то цей спосіб нам не підходить.

Як визначити виробника і модель Wi-Fi модуля на ноутбуці?

Якщо ви шукаєте драйвер на Wi-Fi, то першим ділом я рекомендую вам подивитися драйвера на сайті виробника ноутбука. У вашого ноутбука є конкретна модель. Вона точно повинна бути вказана знизу ноутбука. Зайдіть на сайт виробника, в пошуку по сайту вкажіть модель ноутбука і подивіться результати. Там повинна бути сторінка вашого пристрою з можливість завантажити всі драйвера. Можливо, драйвер для WLAN адаптера там буде один (для одного виробника). Скачайте і встановіть його.

Я про це писав в наступних статтях:

  • Як встановити драйвера на Wi-Fi адаптер в Windows 7
  • Драйвер на Wi-Fi і LAN для ноутбука Acer
  • Як завантажити драйвер на Wi-Fi для ноутбука Lenovo
  • Як встановити драйвер Wi-Fi адаптера на ноутбук ASUS

Якщо ця інформація вам не придалася, або не підходить, то дивіться статтю далі.

HWVendorDetection

Іноді нам досить дізнатися виробника Wi-Fi модуля, який встановлений в ноутбуці. Зробити це можна за допомогою програми HWVendorDetection. Я вже не раз писав про неї в своїх статтях. Єдиний мінус - вона не на всіх ноутбуках може визначити виробника Wireless LAN. Але спробувати можна.

Скачайте HWVendorDetection за цим посиланням і запустіть її. І якщо вам пощастить, то в програмі навпроти "Wireless LAN" буде вказаний виробник бездротового модуля, який встановлений у вашому ноутбуці.

Визначення Wi-Fi модуля за допомогою програми HWVendorDetection

Якщо цей спосіб не спрацював, то йдемо далі.

Визначаємо по ВД обладнання

У диспетчері пристроїв (як його відкрити, я писав на початку статті) повинна бути вкладка "Інші пристрої" і там повинен бути наш Wi-Fi модуль. Він може називатися по-різному. Але зазвичай це щось типу "802.11 n WLAN", "Мережевий контролер" (але це може бути і мережева карта) і т. Д. Відкриваємо його властивості.

Дивимося який Wi-Fi адаптер в ноутбуці

На вкладці "Відомості" в списку потрібно вибрати "ВД обладнання" і скопіювати перший рядок.

Визначення WI-FI модуля по ВД обладнання

Далі заходимо на сайт //devid.info/

У рядок пошуку вставляємо скопійований код. Далі потрібно скоротити код (видалити шматок з кінця). Спочатку у мене був "PCI \ VEN_8086 & DEV_08B3 & SUBSYS_00708086 & REV_83". Видаляємо код з кінця, залишивши тільки "PCI \ VEN_8086 & DEV_08B3 &". Натискаємо на кнопку пошуку.

Пошук по ВД обладнання щоб дізнатися модель WLAN адаптера

Бачимо, що сайт визначив наш Wi-Fi модуль. Це Intel (R) Dual Band Wireless-AC 3160.

Визначення Wireless LAN адаптера

Більш того, ми відразу можемо завантажити драйвер на цьому сайті. Детальніше про це я писав у статті як завантажити драйвер для "мережевий контролер" і "USB2.0 WLAN".

Але краще завантажувати його з сайту виробника ноутбука. Виробника саме Wi-Fi модуля ми вже знаємо. У моєму випадку це Intel.

інші способи

І ще кілька рішень, які можливо вам якось допоможуть:

  • Подивіться інформацію, яка вказана на наклейках знизу ноутбука. Можливо, виробник там вказав модель Wi-Fi адаптера. Орієнтуйтеся по WLAN і Wireless.
  • В крайньому випадку можна розібрати ноутбук і подивитися всю інформацію безпосередньо на самому Wi-Fi модулі.

    Wii-Fi модуль всередині ноутбукаАле немає гарантії, що навіть на самому модулі буде зазначена необхідна інформація. Наприклад в моєму випадку, на модулі який був заставлений в ноутбуці, був вказаний тільки серійний номер і MAC-адресу.

Якщо жодне рішення не допомогло вам дізнатися, який Wi-Fi встановлено в ноутбуці, то можливо модуль зламаний, або не підключений (його там взагалі немає). В такому випадку вам може бути цікаво, чим замінити вбудований Wi-Fi модуль.

Так само ви можете детально описати свій випадок в коментарях, а я постараюся щось підказати. І бажано відразу прикріплювати скріншот з диспетчера пристроїв з відкритими вкладками "Мережеві адаптери" і "Інші пристрої".