Чому роутер не вдалося підключитися до інтернету?

Чому роутер не вдалося підключитися до інтернету?

Головне завдання роутера в тому, щоб підключиться до інтернету і роздавати інтернет на різні пристрої вже в локальній мережі. Я маю введу комп'ютери, ноутбуки, телефони, планшети та інші пристрої, які підключені до роутера безпосередньо за допомогою мережевого кабелю, або по Wi-Fi. Він працює як розгалужувач, якщо можна так сказати. Більше інформації в статті: Що таке роутер?

Наприклад, у нас в будинку є один кабель (або USB модем), через який можна підключиться до інтернету. Але можна підключити тільки один пристрій. Ми цей кабель, або модем підключаємо до роутера і отримуємо можливість підключити до інтернету велика кількість різних пристроїв.

Не рідко буває ситуація, коли роутер не вдалося підключитися до інтернету. А якщо він з якоїсь причини не підключений до інтернету, то на всіх пристроях, які підключені до роутера, інтернет працювати не буде. Перше, на що скаржаться користувачі в цій ситуації, це на відсутність доступу до інтернету за активної з'єднання по бездротовій мережі. Тут важливо розуміти, що роутер завжди роздає Wi-Fi, навіть коли до нього не підключений інтернет.

Які симптоми і про що ця стаття?

Якщо роутер не підключений до інтернету, то на ПК і ноутбуках з встановленою Windows буде статус підключення "Обмежено", або "Без доступу до інтернету". І жовтий знак оклику біля іконки підключення. Я маю введу ті пристрої, які підключені до цього роутера по Wi-Fi, або LAN.

Статус підключення через роутер який не підключений до інтернету

На мобільних пристроях (Android, iOS) так само може бути попередження, що мережа без доступу до інтернету.

Wi-Fi без доступу до інтернету на телефоні або планшеті через домашній роутер

Якщо звернути увагу на маршрутизатор, то індикатор WAN не горить зовсім, або горить помаранчевим (червоним) кольором.

Індикатор який показує статус підключення до інтернету на роутері

У деяких випадках індикатор "Internet" горить звичайним кольором. Наприклад, зеленим, але немає підключення до інтернету. Справа в тому, що цей індикатор повинен блимати, коли йде передача даних і все працює. А діод світиться відразу після підключення кабелю. Так на D-Link DIR-615 і на безлічі інших моделей.

індикатор

На різних маршрутизаторах ці індикатори працюють по-різному. Але все ж раджу звернути на них увагу.

Але краще, звичайно, зайти в налаштування свого маршрутизатора (це можна зробити через браузер, найчастіше за адресою 192.168.1.1, або 192.168.0.1), і на головній сторінці, де як правило відображається вся інформація (в тому числі про підключення), подивитися статус підключення до інтернету (WAN). Дивимося на прикладі роутера ASUS.

Стан інтернету:

Подивитися ще на прикладі роутера TP-Link і D-Link

На маршрутизаторах TP-Link статус підключення WAN так само відображається на головній сторінці "Стан".

TP-Link: статус підключення до інтернету

Стан інтернет: Відключено / Підключено на роутері TP-Link

На роутере D-Link DIR-300:

Роутер D-Link не вдалося підключитися до інтернету (WAN)

Якщо там статус: "відключено", "немає підключення", "з'єднання розірвано", "мережевий кабель не підключений", або щось в цьому роді, то дивіться статтю далі.

Коли ми говоримо про підключення маршрутизатора до Інтернету, то звичайно ж маємо введу підключення до провайдера. Адже саме інтернет-провайдер забезпечує нам доступ до всесвітньої павутини.

Проблеми при підключенні роутера до інтернету і їх рішення

Причин, за якими наш маршрутизатор може відмовитися встановлювати з'єднання з інтернет-провайдером може бути дуже багато. Ми розглянемо найпопулярніші, з якими я і інші користувачі стикаються найчастіше. Серед них:

  • Проблеми в обладнанні та обмеження з боку інтернет-провайдера.
  • Неправильні налаштування підключення до інтернету (параметри WAN).
  • Проблеми з мережевим кабелем від провайдера, або WAN портом маршрутизатора.
  • Поломка роутера.

Перше що ви повинні зробити - перезавантажити роутер. Відключити живлення, почекати кілька хвилин і включити назад. Потім, перевірити кабель, який підключений до WAN-порт.

Ну а далі по порядку.

Немає підключення до інтернету з боку провайдера (оператора)

Сама типова ситуація - забули оплатити інтернет. Сам не раз з цим стикався. Залежно від провайдера, інтернет може перестати працювати відразу, або через деякий час після несплати за тарифом.

Ну і не рідкісна ситуація, коли у провайдера якісь неполадки в обладнанні, або ще щось. І інтернет просто не працює. В даному випадку причина не в маршрутизаторі. Начебто провайдер хороший, все влаштовує, але іноді доступ до інтернету зникає саме з вини провайдера. Будь-яке обладнання може зламатися.

Рішення.  Переконайтеся, що за інтернет ви заплатили. Взагалі, перш ніж змінювати якісь настройки і щось робити, я рекомендую подзвонити в підтримку інтернет-провайдера і повідомити про проблему. Якщо у них є якісь технічні проблеми, то вони повинні про них знати. У будь-якому випадку, вони можуть подивитися, активно чи ваше підключення, чи є якісь обмеження і т. Д.

Якщо у вас інтернет по звичайному мережевого кабелю, і є ПК, або ноутбук, то можна підключити інтернет безпосередньо. І якщо проблема в роутері, то інтернет безпосередньо повинен працювати (можливо, на комп'ютері знадобиться налаштувати підключення до інтернету).

Підключення інтернету безпосередньо без роутера

В крайньому випадку можна сходити до сусідів і запитати, чи працює у них інтернет. За умови, що у них той же провайдер, що і у вас. Якщо не працює - то дзвонити в підтримку провайдера і чекати поки полагодять.

Якщо все оплачено, підтримка каже що з їх боку проблем немає, безпосередньо інтернет працює, то можливо причина в роутері.

Через неправильні налаштування підключення до провайдера (WAN)

Найчастіше з цією проблемою стикаються в процесі першої настройки роутера . Я писав про це в статті: при налаштуванні роутера пише "Без доступу до інтернету", або "Обмежено" і немає з'єднання з інтернетом.

Тут все дуже просто. Роутер потрібно налаштувати строго для роботи з конкретним (своїм) провайдером. В налаштуваннях роутера, в розділі "Інтернет", "WAN" і т. Д. (Залежить від моделі) необхідно вибрати тип підключення (Статичний IP, Динамічний IP, PPPoE, PPTP, L2TP) і задати всі параметри, які видає провайдер. Тільки після цього роутер зможе встановити з'єднання з провайдером і отримати доступ до інтернету. Докладніше в статті: який тип з'єднання вказати під час налаштування роутера.

Ось як виглядають ці настройки на роутері ASUS:

Роутер не вдалося підключитися до інтернету через неправильні налаштування WAN

На TP-Link:

Налаштування провайдера на роутері TP-Link

Важливо: всі параметри для підключення уточнюємо у свого інтернет-провайдера!

Так само не забудьте уточнити, чи використовує ваш провайдер прив'язку по MAC-адресу . Якщо використовує, то потрібно прописати у провайдера MAC-адресу роутера, або клонувати адресу з комп'ютера, до якого спочатку був прив'язаний інтернет.

Свої інструкції по налаштуванню маршрутизаторів різних виробників я зібрав на цій сторінці: //help-wifi.com/instrukcii-po-nastrojke-routerov/

Проблеми з WAN портом роутера, або мережевим кабелем (коннектором)

Буває, що на роутері виходить з ладу WAN-порт, в який ми підключаємо інтернет. Наприклад, після грози. Або відбувається пошкодження мережевого кабелю, який заходить в наш будинок, або квартиру. Зазвичай пропадає контакт в самому коннекторе. І роутер просто перестає бачити кабель підключений в WAN-порт. Я детально писав про це тут: роутер не бачить інтернет кабель. Чи не працює WAN порт.

Чи не працює інтернет на роутері через WAN порту, або кручений пари

Я навіть не раз зустрічав ситуацію, коли роутер взагалі ніяк не реагує на підключення мережевого кабелю в порт WAN (не світиться індикатор), а в той же час при підключенні цього ж кабелю до комп'ютера інтернет без проблем працює. І якщо причина не в самому порту роутера (з іншим кабелем він працює), то вирішити проблему швидше за все можна повторним обтиском мережевого кабелю провайдера. Або заміною кабелю (кручений пари).

Якщо вийшов з ладу WAN порт, то тут зазвичай ремонт, або покупка нового роутера. Є моделі, де можна замість WAN порту використовувати LAN. Або прошити свій маршрутизатор якийсь сторонньої прошивкою (DD-WRT, OpenWrt), в якій є можливість перепризначити порт. Але це вже таке.

Поломка роутера і інші причини

Можливо, роутер просто зламався. Щось з платою, блоком живлення, і т. Д. Можна, звичайно, зробити скидання налаштувань, оновити прошивку, виконати повторну настройку. Але як показує практика, це рідко допомагає. Якщо є реакція на підключення кабелю в WAN-порт, всі налаштування ви вказали правильно і у провайдера все добре - а роутер до інтернету не підключається, то напевно доведеться його замінити.

Якщо ви не змогли вирішити цю проблему, то перш ніж відправиться за новим маршрутизатором, я рекомендую все таки викликати фахівців з компанії інтернет-провайдера. Можливо, ви щось не помітили, або все таки є якісь проблеми в обладнанні провайдера. Може вам хтось просто обрізав кабель (випадково, чи спеціально), який зазвичай йде через під'їзд і загальний коридор в квартиру. На жаль, і таке буває.