Tenda F3 - огляд роутера, характеристики, відгуки

Tenda F3 - огляд роутера, характеристики, відгуки

Tenda F3 - недорогий, функціональний і досить потужний маршрутизатор, який відмінно підійде для будинку, або квартири. Думаю, за допомогою Tenda F3 так само можна побудувати Wi-Fi мережу в невеликому офісі. Якщо у вас там пару комп'ютерів і кілька Wi-Fi клієнтів, то все буде відмінно працювати. Якщо ж клієнтів багато, на мережу буде серйозне навантаження, то краще купити більш дорогий маршрутизатор. У таких випадках економити не варто.

Tenda F3

Якщо ви вже читали відгуки про Tenda F3 на різних сайту, то швидше за все звернули увагу, що найчастіше там пишуть про простий налаштуванні і досить пристойному радіусі покриття Wi-Fi мережі. Що стосується стабільності роботи маршрутизатора, то тут все так само добре. Я не помітив якихось підвисань, обривів зв'язку і т. Д. Тут важливо розуміти, що "покласти" можна абсолютно будь-який маршрутизатор. Все залежить від кількості одночасно підключених пристроїв, і навантаження, яку вони створюють. Як правило, чим дорожче роутер, тим краще там встановлено залізо, і від цього заздрості продуктивність маршрутизатора. У Tenda F3 з цим все в порядку. Працює він на процесорі від Broadcom. Не знаю на якій частоті, але потужності йому вистачає.

Давайте розглянемо основні фішки Tenda F3 (на мій погляд):

 • Проста панель правління. У налаштуваннях є російська та українська мова. У комплекті йде інструкція українською, або російською мовою. Локалізація на вищому рівні. Трохи краще, ніж у деяких більших виробників. Сама сторінка з настройками Tenda F3 дуже проста і зрозуміла. Це стосується всіх роутерів даного виробника.
 • Хороший радіус покриття Wi-Fi мережі. Виробник заявляє 200 м². Зрозуміло, що це в ідеальних умовах і на відкритому просторі (і то навряд чи). Багато що залежить від перешкод, стін (товщини, матеріалів, їх кількості) і від безлічі інших зовнішніх факторів. Але радіус покриття дійсно пристойний, завдяки потужним антен (5 dBi кожна). Про це часто пишуть у відгуках.
 • Стабільна робота самого маршрутизатора і Wi-Fi мережі. Є багато бюджетних роутерів, на яких при навантаженні не просто просідає швидкість і пінг, а вони повністю зависають. На Tenda F3 я такого не помітив. Правда, сильного його ще не навантажував.
 • Роутер Tenda F3 зроблений в красивому корпусі. Чи не соромно поставити маршрутизатор на видному місці.
 • Є кріплення на стіну (у багатьох бюджетних моделей його немає).
 • Всі необхідні функції і різні режими роботи.

Немає окремої кнопки для відключення живлення, кнопки для відключення Wi-Fi мережі і гумових ніжок. Але для бюджетного маршрутизатора це нормально. Головне, щоб стабільно тримав з'єднання, і швидкість не сильно різав.

Огляд Tenda F3

Комплектація стандартна: маршрутизатор, адаптер живлення, мережевий кабель і документація. Інструкція по налаштуванню на українському, або російською мовою з картинками. Налаштувати по ній маршрутизатор дуже просто.

Огляд комплектації Tenda F3

Корпус Tenda F3 зроблений з білого пластику. Лицьова панель глянсова. На ній нанесено логотип компанії і індикатори, які горять зеленим кольором. З боків і знизу є отвори для охолодження пристрою.

Корпус маршрутизатора Tenda F3

На задній панелі закріплені три незнімні антени, 3 LAN-порту, 1 WAN-порт, роз'єм для підключення адаптера живлення і кнопка WPS / RST (для активації функції WPS і скидання налаштувань маршрутизатора).

Порти і кнопки Tenda F3

Знизу наклейка із заводською інформацією і отвори, за допомогою яких можна повісити Tenda F3 на стіну.

Заводська інформація роутера Tenda F3

Ось такий маршрутизатор вийшов у компанії Tenda.

Характеристики

Не знаю, чи є сенс писати характеристики маршрутизатора. Їх можна подивитися на офіційному сайті, або в будь-якому інтернет-магазині. Але краще дивитися на офіційному сайті, так як на сайті самого популярного українського інтернет-магазину вказано, що у даної моделі немає підтримки IPTV, а вона насправді є.

Давайте розглянемо основні характеристики :

 • Wi-Fi мережу на частоті 2.4GHz зі швидкістю до 300 Мбіт / с. Підтримка стандартів IEEE802.11 / b / g / n.
 • 3 LAN порту і 1 WAN порт зі швидкістю до 100 Мбіт / с.
 • 3 антени потужністю 5 dBi. Незнімні.
 • Функція управління швидкістю доступу до інтернету для кожного пристрою. Можна по IP-адресою обмежити швидкість.
 • Підтримка IPTV. У тому числі по Wi-Fi мережі.
 • Tenda F3 може працювати в режимі WISP, підсилювача Wi-Fi мережі і точки доступу.
 • Батьківський контроль дозволить встановити час, в яке пристрої ваших дітей будуть мати доступ до інтернету.
 • Панель управління на трьох мовах: англійська, українська та російська.

До речі, сама панель управління (web-інтерфейс) виглядає ось так:

web-інтерфейс Tenda F3

Все просто і зрозуміло.

Відгуки про Tenda F3

Найбільше я сподіваюся побачити ваші відгуки про Tenda F3. А якщо ви ще не купили цей маршрутизатор, то можете написати своєму думка про нього в коментарях нижче. Там же можете задавати питання і ділиться цікавою інформацією.

Мені маршрутизатор сподобався. Як тільки дістаєш його з коробки, відразу розумієш, що отримав навіть більше, ніж очікував за ці гроші. Але зовнішній вигляд це не так важливо, як стабільність роботи і продуктивність. Я не помітив жодних проблем. Для того, щоб зрозуміти, як поводиться маршрутизатор в роботі, потрібно покористуватися ним хоча б місяць. Тому, як я вже писав вище, сподіваюся на відгуки від власників цього маршрутизатора.

Головне, що він простий і зрозумілий. Кожен зможе налаштувати його самостійно. Якщо не зможете - дивіться мою інструкцію з налаштування Tenda F3, або запитуйте в коментарях, підкажу.