Підключення по локальній мережі або Ethernet - "Підключено", але інтернет не працює (червоний хрестик)

Підключення по локальній мережі або Ethernet - «Підключено», але інтернет не працює (червоний хрестик)

Розповім вам як вирішити одну проблему, з якою сьогодні зіткнувся сам. Інтернет до комп'ютера (в моєму випадку це ноутбук) підключений з мережевого кабелю. Включаю комп'ютер і бачу, що інтернет не працює. Біля іконки підключення в треї стоїть червоний хрестик. Інтернет у мене підключений від маршрутизатора. Думаю, це не має значення. Кабль може бути підключений безпосередньо від інтернет-провайдера.

Це все в Windows 7. Так як у мене на комп'ютері встановлено дві системи, то завантажує в Windows 10 Нехай не відключаючи кабель і там інтернет працює. Значить проблема точно не в кабелі, не в роутері (у вас може бути підключення безпосередньо) і не в мережевої карти комп'ютера. Значить щось в мережевих налаштуваннях Windows 7, або з драйвером мережевої карти. Ось так виглядає статус підключення (або буде значок Wi-Fi, якщо він є на вашому комп'ютері):

Червоний хрестик на іконці інтернету (LAN)

Можливо, статус у вас буде "без доступу до інтернету", або "обмежено" з жовтим знаком оклику статус підключення . Можете застосувати рішення з цієї статті. Якщо не допоможе, то дивіться вирішення цієї проблеми на прикладі Windows 10 в статті «Підключення обмежене» в Windows 10 і для Windows 7 - в цій статті.

Мережевий кабель підключений, все включено і має працювати. Витяг кабель, підключив назад - не працює.

Чи не працює інтернет по кабелю на ноутбуці

Ну ладно, думаю, може система взагалі не бачить, що мережевий кабель підключений. Таке буває, писав про це в статті Мережевий кабель не підключений. Що робити, якщо він підключений але не працює. Далі ще цікавіше. Заходжу в "Мережеві адаптери" а там біля "Підключення по локальній мережі" (в Windows 10 це "Ethernet") статус "Підключено" .

Підключення по локальній мережі або (Ethernet) зі статусом

Ось це вже дивно. Відкриваю "Стан" адаптера (натиснувши на нього правою кнопкою миші) "Підключення по локальній мережі" (у вас це може бути "Ethernet") і бачу, що IPv4: не має з'єднання . Прийнято і відправлено пактів - 0. Не рідко буває, коли статус IPv4 без доступу до інтернету або мережі. На IPv6 можна не звертати увагу, якщо цікаво, то докладніше читайте тут. Але в даній ситуації все трохи інакше.

IPv4: не має з'єднання

Спробував відключити і заново включити "Підключення по локальній мережі" (через меню, яке викликається натисканням правої кнопки миші по адаптера), далі видалив мережеву карту з диспетчера пристроїв і перезавантажив комп'ютер, зробив скидання мережевих налаштувань - нічого не допомогло. Але рішення я все таки знайшов. Коли вирішив перевірити компоненти цього підключення.

Як я вирішив цю проблему за допомогою мережі

Відкрив властивості "Підключення по локальній мережі" (нагадаю, що у вашому випадку це може бути "Ethernet").

властивості

І в списку компонентів побачив "NDISKHAZ LightWeight Filter" . Точно знаю, що подібних компонентів там бути не повинно. Прибрав галочку волі "NDISKHAZ LightWeight Filter" (відключивши) його і натиснув "Ok".

Зайвий компонент через якого мережевий кабель підключений але інтернет не працює

Інтернет відразу заробив. Можливо, знадобиться ще перезавантажити комп'ютер. Замість статусу "Підключено" з'явилася назва мережі (роутера). А іконка підключення в треї стала нормальною.

Чи не йде передача пакетів по мережевому підключенню (LAN)

У вас там може бути якийсь інший "дивний" компонент. Просто спробуйте його відключити, нічого страшного не трапиться. Якщо не допоможе - включіть назад. Це ще антивірус Avast любить підсунути туди свій компонент, через який підключення без доступу до інтернету.

Як пізніше з'ясувалося, компонент "NDISKHAZ LightWeight Filter" (через якого не працював інтернет по локальній мережі) з'явився після установки програми MyPublicWiFi, про яку я збираюся писати статтю. Можливо, таку ж проблему можуть спровокувати і інші програми, за допомогою яких можна роздавати інтернет по Wi-Fi. Або програми, які якимось чином інтегрують свої мережеві настройки в Windows.

Буду дуже радий, якщо мій досвід стане вам у пригоді. Пишіть в коментарях!