TP-LINK TL-WR720N: підключення та налаштування Wi-Fi роутера

TP-LINK TL-WR720N: підключення та налаштування Wi-Fi роутера

Чергова інструкція по налаштуванню маршрутизатора від компанії TP-LINK. І в цій статті ми будемо налаштовувати бюджетну і популярну модель роутера TP-LINK TL-WR720N. Його ціна приблизно 14 доларів, і це найдешевший роутер від TP-LINK. Він навіть дешевше добре відомої моделі TL-WR741ND.

Процес настройки маршрутизатора TP-LINK TL-WR720N практично нічим не відрізняється від настройки інших роутерів від TP-LINK. Всі за стандартною схемою: підключаємо до роутера інтернет, потім, підключаємося до роутера з комп'ютера (або іншого пристрою), заходимо в налаштування, і задаємо необхідні параметри (підключення до провайдера, настройка Wi-Fi мережі, установка пароля).

Модель маршрутизатора TL-WR720N відмінно підійде для роздачі інтернету на кілька пристроїв. Як по Wi-Fi, так і з мережевого кабелю (є 2 LAN порту). Цей роутер НЕ буде витримувати сильного навантаження. Якщо ви любите пограти в онлайн ігри і дивитися відео у високій якості, а ще й на декількох пристроях одночасно, то краще придбати модель подорожче. Якщо ви тільки вибираєте маршрутизатор, і випадково зайшли на цю сторінку, то краще почитайте статтю поради щодо вибору Wi-Fi роутера для будинку, або квартири.

Якщо ви хочете налаштувати роутер за допомогою спеціальної утиліти, яка знаходиться на диску (який йде в комплекті), то дивіться цю інструкцію.

Установка і підключення роутера TP-LINK TL-WR720N

Підключіть до маршрутизатора адаптер харчування, і включіть його в розетку. Потім, в WAN порт підключіть кабель від інтернет-провайдера. А за допомогою мережевого кабелю, який йде в комплекті з роутером, з'єднайте роутер з комп'ютером, або ноутбуком. Ось так:

Схема підключення роутера TP-LINK TL-WR720N

Далі, з пристрою, який ми підключили до роутера, потрібно зайти в його налаштування, що б задати параметри для підключення до провайдера, налаштувати Wi-Fi мережу і т. Д. Якщо немає можливості підключитися до маршрутизатора з мережевого кабелю, то можна підключиться по Wi-Fi мережі. Заводське назву Wi-Fi мережі, пароль (PIN), адреса для входу в настройки, і дані для авторизації вказані на наклейці знизу пристрою.

TP-LINK TL-WR720N: адреса для входу в настройки і заводські параметри

Відкриваємо будь-який браузер, і переходимо за адресою  tplinkwifi.net , або  192.168.0.1 . У вікні авторизації вказуємо ім'я користувача і пароль (admin і admin), і потрапляємо в налаштування.

Вхід в налаштування роутера TP-LINK TL-WR720N

Якщо не виходить зайти в панель управління, то дивіться статтю: що робити, якщо не заходить в налаштування роутера на 192.168.0.1 або 192.168.1.1?

Налаштування інтернету на TL-WR720N

Насамперед, потрібно налаштувати підключення до інтернет-провайдера, що б роутер підключився до інтернету, і почав роздавати його на наші пристрої. Якщо інтернет через маршрутизатор у вас вже працює, то швидше за все, ваш інтернет-провайдер використовує тип з'єднання Динамічний IP.

Ну а якщо у вас PPPoE, L2TP, PPTP, то потрібно буде задати необхідні параметри для підключення (ім'я користувача, пароль, адреса сервера). Ці параметри видає інтернет-провайдер. Якщо ви їх не знаєте, то можете подивитися в договорі, який вам видали при підключенні інтернету, або зателефонувати в підтримку провайдера.

Ці параметри можна задати на вкладці "Мережа" - "WAN". Якщо хочете, можна використовувати майстер швидкого налаштування.

На вкладці "Мережа" потрібно вибрати тип підключення (PPPoE, L2TP, PPTP, Динамічний IP, Статичний IP), задати необхідні параметри і запустити підключення до провайдера. Потім, зберігаємо налаштування, натиснувши на кнопку "Зберегти".

Налаштування інтернету на TL-WR720N (PPPoE)

Точно так же налаштовується PPTP і L2TP підключення. А якщо у вас Динамічний IP, то ніяких параметрів задавати не потрібно. Але, може бути таке, що провайдер використовує прив'язку по MAC-адресу. Якщо це так, то дивіться статтю про те, як клонувати MAC-адресу на роутері.

TP-LINK TL-WR720N: настройка Wi-Fi мережі і установка пароля

Головне, що б інтернет через роутер заробив. Якщо все добре, то потрібно задати налаштування Wi-Fi мережі, і поставити пароль на Wi-Fi. Для цього, перейдіть на вкладку "Бездротовий режим". Тут можна змінити назву Wi-Fi мережі, і вказати свій регіон.

Налаштування Wi-Fi мережі на TP-LINK TL-WR720N

У роутера TP-LINK TL-WR720N є можливість активувати до 4-х Wi-Fi мереж, з різними настройками.

Що б поставити пароль на Wi-Fi мережу, перейдіть на вкладку "Бездротовий режим" - "Захист бездротового режиму". Там можна вибрати мережу, для якої міняємо настройки (якщо ви активував більше однієї Wi-Fi мережі).

Потім, виділяємо пункт "WPA-PSK / WPA2-PSK", і в полі "Пароль PSK" вказуємо пароль, який буде використовуватися для підключення до вашої Wi-Fi мережі.

Установка пароля на роутері TL-WR720N

Зберігаємо налаштування, і перезавантажуємо роутер. Тепер, для підключення до Wi-Fi мережі потрібно вводити встановлений пароль.

Ну і вже за традицією, раджу змінити пароль admin, який використовується для захисту налаштувань маршрутизатора. Як це зробити, я писав в статті: як на роутері поміняти пароль з admin на інший?

Якщо в процесі настройки TP-LINK TL-WR720N ви зіткнулися з якимись проблемами і помилками, то пишіть в коментарях, постараюся допомогти з вирішенням.