Netis MW5230 - огляд, настройка, відгуки

Netis MW5230 - огляд, настройка, відгуки

Продовжуємо знайомиться з маршрутизаторами від компанії Netis, і сьогодні будемо робити огляд і налаштовувати модель MW5230. Про це роутере я недавно вже писав в статті настройка USB 3G / 4G модему на роутері Netis MW5230. Так як на даний момент це єдина модель роутера від Netis, яка підтримує 3G / 4G модеми, то я вирішив зробити окрему статтю на цю тему. А в цій статті я розповім про основні фішках даного маршрутизатора, зроблю невеликий огляд і коротко пройдемося по його налаштувань. Так як Netis MW5230 може роздавати інтернет не тільки від USB модему, але і від звичайного мережевого кабелю. А це найпопулярніший спосіб підключення до інтернету.

Перше, на що звертаєш увагу, так це на незвичайний зовнішній вигляд цього роутера. Невелика біла коробочка з трьома антенами, які розташовані не зовсім так, як ми звикли бачити на інших роутерах. Але до дизайну ми ще повернемося.

Коробка Netis MW5230

Характеристики та можливості Netis MW5230 нічим особливим не вирізняються з-поміж конкурентів в цьому ціновому діапазоні.

  • Швидкість по Wi-Fi до 300 Мбіт / с.
  • WAN і LAN порти можуть працювати на швидкості до 100 Мбіт / с.
  • USB порт стандарту 2.0 для підключення модемів і USB накопичувачів. Можна налаштувати загальний доступ до файлів, FTP сервер, або DLNA. В інструкції по посиланню я детально описав процес налаштування цих функцій.
  • Три антени. Незнімні. Потужність 5dBi. За своїми спостереженнями можу сказати, що покриття дуже гарне.
  • Netis MW5230 може працювати в різних режимах. Як ретрансляція, точка доступу (AP), клієнт, AP + WDS, WDS.
  • Проста панель управління російською мовою.

Універсальний недорогий роутер, якого буде достатньо для більшості завдань. Підключення до інтернету не обмежена кабелем, завжди можна підібрати і підключити бездротовий модем. Наприклад, на дачі. Або використовувати Netis MW5230 для посилення Wi-Fi мережі, як адаптер для підключення ПК або телевізора до Wi-Fi мережі і т. Д.

Огляд Netis MW5230

Почнемо як завжди - з комплектації. І як зазвичай, нічого нового тут не побачимо 🙂 Тому що це маршрутизатор. Крім самого пристрою, адаптера харчування, мережевого кабелю і інструкцій, більше нічого не потрібно.

Комплектація роутера Netis MW5230

Інструкції я не сфотографував, але вони є. Навіть російською та українською мовою. З картинками. Там все детально написано. Що і як підключати, як налаштовувати, робота світлодіодних індикаторів і т. Д.

Весь маршрутизатор зроблений з білого матового пластика. Збірка хороша. Якість пластика теж хороше. Індикатори горять зеленим кольором.

Фото Netis MW5230

Антени розташований збоку, на одній стороні. Антени складаються і повертаються. Маршрутизатор можна повісити на стіну.

Варіант установки маршрутизатора MW5230

Всі порти і кнопки знаходяться ззаду. Кнопка WPS / Default, WAN порт, 4 LAN порту, 1 USB порт і роз'єм для підключення живлення.

Порти маршрутизатора Netis MW5230

Знизу звичайні ніжки (не гумові), отвори для вентиляції, отвори для того, щоб повісити роутер на стіну і наклейка із заводською інформацією: ім'я Wi-Fi мережі, пароль, адреса для входу в настройки, MAC-адресу.

Netis MW5230: вид знизу

Все, можна підключати і налаштовувати.

Як налаштувати роутер Netis MW5230?

Спочатку все підключаємо. Інтернет в WAN порт, харчування в роз'єм PWR, і з'єднуємо мережевим кабелем з комп'ютером або ноутбуком.

Підключення Netis MW5230

Якщо у вас немає комп'ютера, або ноутбука (або на ноутбуці немає LAN), то можна обійтися без кабелю. Підключитися до роутера по Wi-Fi мережі. Ім'я мережі (SSID) зазначено знизу роутера. Там же і пароль. Заводський пароль - password.

Щоб скинути настройки Netis MW5230, потрібно на 6-10 секунд затиснути кнопку WPS / Default.

Скидання налаштувань на MW5230

Рекомендую зробити це в тому випадку, коли роутер раніше вже налаштовувався.

Після підключення запустіть будь-який браузер і перейдіть за адресою  //netis.cc . Можете подивитися докладну інструкцію: як зайти в налаштування роутера Netis.

Змініть мову панелі управління. Можна натиснути на кнопку "Advanced" і перейти до розширених налаштувань, або в цьому ж вікні задати тип підключення до інтернету (необхідні параметри, які ви можете дізнатися у провайдера), і налаштувати Wi-Fi мережу. Змінити ім'я та пароль. Не забудьте зберегти настройки.

Налаштування Netis MW5230

У розділі "Advanced" знаходяться всі налаштування. На вкладці "Мережа" - "Режим доступу" потрібно вибрати варіант роботи маршрутизатора. Якщо інтернет підключений тільки з мережевого кабелю, то ставимо "Тільки мережу WAN".

Тільки мережу WAN на Нетіс

Підключення до провайдера (інтернету) можна налаштувати в розділі "Мережа" - "WAN".

Налаштування WAN на Netis MW5230

Якщо на даному етапі у вас виникнуть проблеми, наприклад, інтернет не буде працювати через роутер, то вам може знадобиться стаття: при налаштуванні роутера пише "Без доступу до інтернету".

Перевіряйте тип підключення до інтернету і параметри. Так само треба запитати у провайдера, чи немає прив'язки по MAC-адресу.

Розділ "Бездротовий режим" - там можна налаштувати Wi-Fi мережу і пароль.

Налаштування Wi-Fi мережі на Netis MW5230

Ну і остання настройка, яку я рекомендую зробити, це встановити пароль, який буде захищати налаштування нашого Netis MW5230. Зробити це можна в розділі "Система" - "Пароль".

Установка пароля на web-інтерфейс Netis MW5230

Можете поставити будь-який пароль. Тільки запишіть його. Якщо забудете - не зможе зайти в налаштування роутера. Тоді доведеться скидати настройки до заводських.

Інші інструкції по налаштуванню маршрутизаторів Netis можете подивитися в окремому розділі: //help-wifi.com/category/netis/

Обов'язково залишайте свої відгуки про Netis MW5230. Можете написати про проблеми, які можливо виникли у вас з цим роутером. Або задати питання в коментарях.