Економимо електроенергію за допомогою розумних розеток TP-Link

Економимо електроенергію за допомогою розумних розеток TP-Link

Економити електроенергію можна по-різному: вимикати електроприлади, які не використовуються, вимикати світло виходячи з кімнати, використовувати електроприлади суворо за інструкцією, замінити звичайні лампочки на енергозберігаючі (наприклад, на розумні лампочки від TP-Link) і т. Д. Але практично всі ці поради створюють якісь незручності, обмежують нас і роблять наше життя більш складною.

На щастя високі, технології розвиваються швидко і вже зараз можна придбати пристрої, які допомагають економити електроенергію. Я маю введу не ті диво-прилади, які потрібно всього лише включити в розетку і рахунок за електрику зменшиться на 60% (розлучення чистої води). Мова в цій статті піде про розумних розетках. А саме про розетках від компанії TP-Link. На даний момент є дві моделі: HS100 і HS110.

Розумна розетка TP-Link

Старша модель відрізняється від молодшої тільки наявністю функції "Моніторинг енергоспоживання". За допомогою цих розеток можна зручно і що найголовніше дистанційно керувати підключеними пристроями, налаштовувати автоматичне відключення і включення приладів за розкладом, встановлювати таймер роботи і навіть переглядати статистику енергоспоживання в реальному часі, або за певний період (день, тиждень, місяць).

Як економити електроенергію за допомогою розумної розетки TP-Link? Найпопулярніший спосіб - настройка розкладу для роботи якогось ненажерливого опалювального, вентиляційного, або іншого приладу. Або для управління цим приладом вручну, але віддалено (можна вмикати / вимикати його через інтернет, де б ви не знаходилися). Найчастіше через ці розетки підключають бойлер. Максимальне навантаження яку витримують ці розетки - 16 А (потужність 3,68 кВт). Так що бойлер можна підключати без проблем.

Схема підключення бойлера через розумну розетку TP-Link

Заощаджує чи електроенергію відключення бойлера, коли нікого немає вдома, або вночі? Я думаю, що так. Зрозуміло, що відключати бойлер на 2-3 години немає ніякого сенсу. Вода в ньому тільки охолоне і її заново доведеться нагрівати. Та й вручну це робити не дуже зручно. Тим більше, що бойлер нагріває воду не дуже швидко, і необхідно, щоб він включався заздалегідь до вашого приходу додому (приблизно за 2-3 години до того, як вам знадобиться гаряча вода). Але за допомогою розетки TP-Link можна налаштувати автоматичне відключення бойлера наприклад о 22:00 і включення о 05:00. А якщо у вас цілий день нікого немає вдома, то бойлер можна ще відключати наприклад о 09:00 і включати в 16:00. Ну і ви зможете в будь-який момент включати його віддалено зі свого смартфона, через додаток Kasa. А на дачі це взагалі не замінна штука. Навіщо гріти воду весь тиждень,або чекати теплої води ще кілька годин після приїзду, якщо можна заздалегідь увімкнути котел та до вашого приїзду вже буде гаряча вода. Правда, для цього потрібен стабільний інтернет на дачі.

Це тільки один з варіантів використання розумної розетки TP-Link з метою економії електроенергії. Можна ще використовувати ці розетки для економії нервових клітин, а не електроенергії. Підключіть праску через HS100 або HS110, і у вас завжди буде можливість перевірити, вимкнений він, чи ні.

Як це працює?

Потрібно підключити і налаштувати нашу розумну розетку. У мене TP-Link HS110, але для HS100 інструкція відрізнятися не буде.

Встановіть на свій телефон додаток Kasa (з App Store, або Google Play). Важливо! Щоб була можливість управляти розеткою через інтернет (не тільки коли ви підключені до роутера), потрібно в програмі Kasa зареєструвати аккаунт і увійти в нього.

Розетку підключаємо до електромережі і чекаємо, поки індикатор на розетці почне блимати жовтим і зеленим кольором (якщо це не станеться, то натисніть і потримайте 5 секунд кнопку з шестерінкою).

Установка розумної розетки для економії електроенергії

Після чого на телефоні заходимо в налаштування Wi-Fi і підключаємося до Wi-Fi мережі, яку буде транслювати розетка (поки ми її не налаштуємо). Мережа без пароля. Після підключення до розетки відкриваємо додаток Kasa і натискаємо на кнопку "+" (додати пристрій). Далі вибираємо тип пристрою "Smart Plug" і натискаємо "Next".

Установка Wi-Fi розетки від TP-Link

Далі піде перевірка підключення до розетки і з'явиться вікно де потрібно задати ім'я для нашої розетки і вибрати іконку (можна зробити своє фото). Після чого потрібно вибрати Wi-Fi мережу нашого роутера (швидше за все вона буде обрана за замовчуванням) і вказати від неї пароль. Щоб розетка змогла підключиться до інтернету. Можливо, після підключення вона запропонує оновити прошивку - погоджуйтеся.

Налаштування Смарт-розетки HS100 або HS110

По завершенню налаштування індикатор на HS100 або HS110 горітиме зеленим кольором. А сама розетка з'явиться в списку пристроїв у додатку Kasa.

Управління Wi-Fi розеткою TP-Link з iPhone

Просто підключіть до розетки потрібний пристрій, то ж бойлер, і керуйте його харчуванням через додаток з телефону.

Підключення бойлера через розумну Wi-Fi розетку

В налаштуваннях розібратися не складно, але вони на жаль англійською мовою. Зараз покажу, як можна подивитися витрата електроенергії, налаштувати таймер і роботу бойлера (у нашому випадку) за розкладом.

Управління електроприладом (бойлером) через Smart розетку TP-Link

Натискаємо на нашу розетку в списку пристроїв додатки Kasa і відразу бачимо поточне навантаження на мережу і термін його служби за сьогодні. Нагадаю, що ця функція доступна тільки для моделі TP-Link HS110. Якщо натиснути на ці показники, то відкриється докладніша статистика. З даними за сьогодні, 7 днів і місяць. Так як я робив скидання налаштувань розетки (щоб показати вам процес налаштування), то у мене все дані віддалилися.

А якщо натиснути на кнопку у вигляді шестерні в правому верхньому куті, то відкриються настройки самої розетки. Там можна змінить ім'я, іконку, видалити пристрій і відключити, або включити віддалений доступ (Remote Control).

Управління розеткою з телефону через Wi-Fi

Знизу в додатку є три вкладки:

  1. Schedule - можна додавати розкладу для включення, або відключення підключеного до розетки електроприладу за часом і днями тижня. Цей режим ідеально підходить для налаштування роботи бойлера з метою економії електроенергії.
  2. Away - режим «немає вдома». Там можна задати час, в яке розетка буде включати і вимикати ваш пристрій. Наприклад, освітлення. Коли вас немає вдома, але потрібно створити видимість, що там хтось є.
  3. Timer - звичайний таймер. Задаємо час, через яке розетка включить, або вимкне наше пристрій.

Налаштування бойлера через розумну розетку для економії електрики

Давйте докладніше зупинимося на настройці розкладу, так як нас ця функція цікавить найбільше.

Переходимо на вкладку "Schedule" і натискаємо на "+", щоб додати розклад. Знизу виділяємо дні, в які буде працювати це правило. Наприклад, з понеділка по п'ятницю. Далі вибираємо режим. ON - харчування включено, або OFF - харчування включено. І ставимо час, в яке це правило буде спрацьовувати.

Наприклад, якщо нам необхідно, щоб бойлер був вимкнений з 22:00 до 05:00, то потрібно створити два правила. Перше буде відключати бойлер о 10:00 (PM), а друге включати його о 5:00 (AM).

Створення розкладу для роботи розумної розетки TP-Link

Можна створити ще два правила, які будуть вимикати бойлер о 9:00 AM і включати в 4:00 PM. Ці правила можна виключати, редагувати, або видаляти.

Так само можна вручну ввімкнути або вимкнути живлення через розетку за допомогою кнопки в додатку.

Таким способом можна підключити абсолютно будь-який пристрій, не тільки бойлер. Тільки не забувайте про технічні характеристики розетки і підключається (навантаження і потужність).

Напишіть в коментарях, як ви використовуєте розумні розетки TP-Link. Може у вас є ідеї, як ще можна економити електроенергію за допомогою цих розеток.