TP-Link TL-WR743ND - огляд, настройка, прошивка

TP-Link TL-WR743ND - огляд, настройка, прошивка

Я писав уже про різних маршрутизаторах і інших мережевих пристроях від компанії TP-Link. І сьогодні у нас на огляді ще один роутер, який може працювати в режимі клієнта (WISP). Модель TP-Link TL-WR743ND. На сайті виробника написано, що це бездротова точка доступу з функцією маршрутизатора і клієнта. Зараз поясню, що це означає.

TP-Link TL-WR743ND можна використовувати як звичайний маршрутизатор, підключивши до нього кабель від інтернет-провайдера. Він буде роздавати інтернет по кабелю і по Wi-Fi мережі. Так само, переключивши режим роботи на "WISP Client Router" в налаштуваннях даного пристрою, можна підключаться до інтернету по Wi-Fi. Роутер буде як клієнт підключаться до бездротової мережі провайдера, і роздавати інтернет на ваші пристрої по кабелю і по повітрю. Так само є ще режим підсилювача Wi-Fi мережі, і бездротового адаптера для ПК, телевізора і т. Д.

За інших характеристикам, TL-WR743ND це звичайний, недорогий роутер, який підійде для невеликої квартири. Швидкість Wi-Fi до 150 Мбіт / с. Можна підключити максимум 15 Wi-Fi клієнтів. Якщо у вас пристрої будуть створювати велике навантаження на мережу, одночасно на кількох пристроях будете дивитися відео у високій якості, грати в оналйн гри, качати великі файли і т. Д., То краще звернути увагу на більш дорогі і потужні маршрутизатори.

Сам маршрутизатор виконаний в класному, популярному (я б навіть сказав легендарному) корпусі, що і модель TP-link TL-WR741ND. Тільки антена в нашому випадку біла, і знімна. Так само є кнопка для відключення живлення і окрема кнопка Reset. Що дуже добре.

TP-Link TL-WR743ND

Ще один плюс цього пристрою в тому, що є підтримка підключення харчування по PoE. У комплекті йде пасивний PoE перехідник, до якого ми підключаємо інтернет-кабель і харчування. На виході з перехідника отримуємо тільки один мережевий кабель, який підключаємо до TP-Link TL-WR743ND. З цього кабелю "йде" інтернет і харчування. Максимум на 30 метрів. Завдяки цій фішці, даний пристрій можна встановити в такому місці, де немає можливості підключити харчування безпосередньо.

Налаштування TP-Link TL-WR743ND в режимі клієнта (WISP)

Підключіться до маршрутизатора по кабелю, або по Wi-Fi. У браузері перейдіть за адресою tplinklogin.net, або по IP-адресою 192.168.0.1. Введіть заводські ім'я і логін: admin і admin. Якщо ви, або хтось інший їх не змінили. Якщо пароль не підходить, не вдається зайти в налаштування, то зробіть скидання налаштувань до заводських. Потрібно натиснути і секунд 10 потримати кнопку Reset.

Вхід в налаштування TP-Link TL-WR743ND

У розділі "Operation Mode" виберіть режим "Client Router" і збережіть налаштування.

режим роботи WISP на TL-WR743ND

Перейдіть в розділ "Wireless Settings", натисніть на кнопку "Search", виберіть зі списку необхідну мережу, вкажіть від неї пароль. Нижче вкажіть назву своєї Wi-Fi мережі і виберіть регіон. Збережіть налаштування.

Налаштування WISP на TP-Link

Так само в розділі Wireless Security не забудьте змінити пароль свого Wi-Fi мережі.

Якщо ви правильно задали параметри для підключення до бездротової мережі провайдера в режимі WISP, то роутер підключиться до інтернету і роздаватиме його на інші пристрої.

Налаштування в режимі Wi-Fi роутера

Підключаємося, заходимо в налаштування за адресою tplinklogin.net (логін / пароль: admin) і в розділі "Operation Mode" вибираємо режим "Router". Збережіть налаштування. Роутер перезавантажиться.

Активація режиму Wi-Fi роутер на TL-WR743ND

Підключаємо інтернет в WAN-порт TP-Link TL-WR743ND.

Підключення TP-Link TL-WR743ND

Задаємо настройки для підключення до провайдера в розділі WAN, в настройках маршрутизатора. Так само потрібно налаштувати Wi-Fi мережу в розділі "Wireless Settings". Не буду детально розписувати процес налаштування. Він практично нічим не відрізняється від настройки TP-Link TL-WR740N. Можете подивитися на прикладі цієї статті.

Прошивка TP-Link TL-WR743ND

Спочатку потрібно визначити апаратну версію вашого пристрою. Вона вказана на наклейці, на корпусі самого роутера. У мене, наприклад, Ver: 2.0.

апаратна версія TL-WR743ND

Багато шукають російську прошивку для TP-Link TL-WR743ND (щоб настройки були російською мовою). На сайті TP-Link всі версії на англійській мові. Російською мовою прошивки я не бачив. З інших сайтів завантажувати настійно не рекомендую.

Оновлювати ПО можна тільки з мережевого кабелю! Роутер повинен бути підключений до комп'ютера по кабелю, а Wi-Fi потрібно відключити.

Далі по пунктах:

  • Заходимо на сайт //www.tp-link.ua/ru/download/TL-WR743ND.html. У випадаючому меню вибираємо свою апаратну версію і переходимо на вкладку "Прошивка".

    Завантаження прошивки для TP-Link TL-WR743ND

  • Скачайте нову прошивку.

    Завантаження файлу з прошивкоюЗбережіть архів на комп'ютер. Витягни файл прошивки з архіву. Файл приблизно з такою назвою: "wr743ndv2_en_3_17_0_up_boot (131129) .bin".

  • В налаштуваннях TL-WR743ND перейдіть в розділ "System Tools" - "Firmware Upgrade". Натиснувши на кнопку "Виберіть файл" вибираємо прошивку і натискаємо на кнопку "Upgrade".

    Почати оновлення прошивки

  • Залишається очікувати, поки закінчиться процес оновлення. Нічого не закривайте і не відключайте!

На цьому все. Цікаве і багатофункціональний пристрій. Точка доступу, репітер, роутер, бездротової клієнт. Таких пристроїв на ринку небагато.

Якщо залишилися питання, то пишіть в коментарях. З радістю відповім!