Налаштування Wi-Fi роутера Tenda F3

Налаштування Wi-Fi роутера Tenda F3

Якщо ви вже купили, або збираєтеся купувати маршрутизатор Tenda F3, і вас турбує питання настройки даного маршрутизатора, то переживати з цього приводу не потрібно. Панель управління Tenda F3 дуже проста і зрозуміла. До того ж російською та українською мовами. У комплекті з роутером так само є докладний посібник з настроювання. Ну а якщо у вас виникнуть якісь проблеми, або незрозумілі моменти в процесі настройки Tenda F3, то можете зробити все по моїй інструкції. Так само ви завжди можете задати питання в коментарях.

Налаштування Tenda F3

Найголовніше в налаштуванні будь-якого маршрутизатора - це правильно задати параметри для підключення до інтернету. Тому, ви повинні знати, який тип підключення використовує ваш інтернет провайдер, і вже виходячи з типу підключення, можуть знадобиться необхідні параметри. Детальніше про це я розповім у відповідному розділі. Порядок настройки наступний:

  • Підключаємося до Tenda F3 по Wi-Fi, або по кабелю, і підключаємо до роутера інтернет.
  • Заходимо в настройки роутера.
  • Налаштовуємо підключення до інтернету.
  • Налаштовуємо Wi-Fi мережу. Встановлюємо пароль.
  • Встановлюємо пароль, який захищає настройки роутера.

Чи можемо приступати до налаштування.

підключення маршрутизатора

Всі за стандартною схемою. Підключіть адаптер і включіть його в розетку. Інтернет (кабель інтернет-провайдера) підключіть в WAN порт. На Tenda F3 він виділений синьою смужкою. За допомогою мережевого кабелю, який ви знайдете в комплекті, з'єднайте роутер з ПК, або ноутбуком.

Підключення роутера Tenda F3

Якщо у вас немає комп'ютера, і ви будете налаштовувати за допомогою іншого пристрою (смартфон, планшет) по Wi-Fi мережі, то підключіть його до бездротової мережі, яка з'явиться відразу після включення маршрутизатора. У неї буде назва "Tenda_какіе-то цифри". За замовчуванням мережу відкрита.

Wi-Fi мережу Tenda з заводським назвою

Якщо мережу з іншим ім'ям, захищена паролем (який ви не знаєте), то можна зробити скидання налаштувань маршрутизатора до заводських.

Для повернення до заводських налаштувань на 10 секунд затисніть кнопку "WPS / RST".

Скидання налаштувань Tenda F3

Коли залишиться горіти тільки індикатор SYS, кнопку можна відпускати. Зверніть увагу! Як тільки ви підключіться до маршрутизатора, статус підключення може бути "Без доступу до інтернету". Це нормально.

Вхід в web-інтерфейс Tenda F3 і швидке налаштування

На пристрої, який ви підключили до Tenda F3 відкрийте будь-який браузер. В адресному рядку (не в рядку пошуку!) Введіть адресу 192.168.0.1 . Перейдіть по ньому. Якщо сторінка з настройками не відчиняться, то подивіться докладну інструкцію.

Якщо маршрутизатор ще не налаштовували, він на заводських настройках (ви самі можете їх скинути, писав про це вище), то відкриється сторінка з майстром швидкого налаштування. На цій сторінці потрібно вказати тип підключення (яке використовує ваш провайдер) і задати параметри для підключення (їх видає провайдер, якщо це необхідно). Там же можна змінити ім'я Wi-Fi мережі і встановити пароль на Wi-Fi мережу.

Виходить, що можна задати всі налаштування на одній сторінці! Задайте всі параметри. Переконайтеся, що все вірно, і натисніть "Ok".

Швидка настройка маршрутизатора Tenda F3

Роутер видасть повідомлення, що все збережено, і попросить вас підключиться до мережі з новим ім'ям (якщо ви його змінили). Так само для підключення до цієї мережі потрібно використовувати встановлений пароль.

збереження параметрів

Маршрутизатор перезавантажиться.

Після цього знову зайдіть на 192.168.0.1. Якщо на головній сторінці ви побачите, що маршрутизатор підключений до інтернету, то все добре. Роутер майже налаштований.

Статус роутера Tenda F3

Залишається встановити пароль, який буде захищати панель управління (про це нижче в статті).

Якщо ж між "Маршрутизатор" і "Інтернет" буде написано "Відключено", то потрібно перевірити параметри. Нижче покажу як це зробити і в яких розділах.

Налагодження підключення до інтернету (WAN)

Перейдіть в розділ "Налаштування інтернету".

Там все дуже просто. Спочатку вибираємо тип підключення. Якщо ваш провайдер використовує "Динамічний IP", то більше нічого налаштовувати не потрібно. Збережіть налаштування. Якщо PPPoE, PPTP, L2TP, то потрібно як мінімум вказати ім'я користувача і пароль.

Всі дані по підключенню ви можете уточнити у підтримки інтернет-провайдера, подивитися в договорі про забезпечення інтернетом, або на сайті провайдера.

Може стане в нагоді стаття: який тип з'єднання вказати під час налаштування роутера.

Для прикладу: настройка PPPoE (Дом.ру, Ростелеком, ТТК):

настройка PPPoE на Tenda F3

Натискаємо Ok. Бажано перезавантажити роутер і заходимо в налаштування. Повинен бути статус: "У вас є доступ до Інтернету".

Як клонувати MAC-адресу (якщо провайдер робить прив'язку)

У Tenda F3 ці настройки щось далеко заховали. Ви можете просто у провайдера (по телефону, або в особистому кабінеті) прописати MAC-адресу роутера. Він зазначений на наклейці знизу.

Якщо ж ви хочете клонувати MAC, то перейдіть в розділ "Управління". В меню "Клонувати MAC-адресу" виберіть ввести вручну, і введіть MAC комп'ютера, до якого прив'язаний інтернет.

Зміна MAC-адреси на Tenda

Як подивитися MAC-адресу комп'ютера (мережевої карти), я писав тут.

Налаштування Wi-Fi мережі Tenda F3

У розділі "Налаштування бездротової мережі" вкажіть "Ім'я бездротової мережі" і "Пароль бездротової мережі". Більше нічого змінювати не потрібно.

Налаштування Wi-Fi і пароля на Tenda F3

На пристроях, які вже були підключені до бездротової мережі, потрібно буде заново встановити з'єднання.

Установка пароля на вхід в web-інтерфейс

Web-інтерфейс - це сторінка з настройками маршрутизатора. І щоб кожен, хто підключений до вашого маршрутизатора не зміг отримати до неї доступ, рекомендую захистити її паролем. Встановити його можна в розділі "Управління". Просто вкажіть новий пароль і натисніть Ok. Запишіть пароль, щоб не забути. Якщо забудете його, то потрібно буде скидати настройки роутера.

Пароль облікового запису Tenda

Тепер, при вході в налаштування потрібно буде вказувати пароль.

Авторизація в роутері Tenda F3

Все, панель управління захищена.

Можете підключати свої пристрої до Tenda F3 і користуватися інтернетом.