Windows не вдається зв'язатися з пристроєм або ресурсом основний DNS-сервер

Windows не вдається зв'язатися з пристроєм або ресурсом основний DNS-сервер. Як виправити?

Коли на комп'ютері пропадає доступ до інтернету, в браузері перестають відкриватися сайти і з'являються різні помилки - я рекомендую запускати діагностику неполадок. Так ось в результаті діагностики можуть з'являтися найрізноманітніші помилки. Одна з таких помилок: "Windows не вдається зв'язатися з пристроєм або ресурсом (основний DNS-сервер)" в Windows 10, Windows 8 (8.1) і Windows 7. З самого опису вже зрозуміло, що проблема якось пов'язана з DNS. Немає зв'язку з DNS-сервером, який прописаний (або автоматичні присвоєний) у властивостях нашого підключення до інтернету.

Через ці DNS в Windows дуже часто перестає працювати інтернет і відбуваються різні збої. Підключення до інтернету по Wi-Fi або через мережевий кабель начебто працює, з'єднання встановлено, помилок ніяких немає, а сайти в браузері не відкриваються. Робимо діагностику - отримуємо помилку пов'язану з роботою DNS-серверів. При чому це не обов'язково повинна бути помилка, про яку йдеться в цій статті. Дуже часто можна побачити помилку DNS-сервер не відповідає. Можна сказати, що це однакові неполадки, і рішення будуть приблизно однакові. Щоб краще розуміти проблему, в двох словах розповім про DNS-серверах. Вони виконують дуже важливу задачу - перетворюють звичні нам адреси сайтів на IP-адреси. Після чого браузер вже завантажує сайт. Якщо DNS-сервер не працює, то відповідно браузер не може отримати доступ до сайту,так як не може дізнатися його IP-адресу за якою він розташований. Зазвичай ми автоматично отримуємо налаштування DNS від інтернет-провайдера і використовуємо їх сервера. Можна вручну змінити ці настройки. Наприклад, прописати адреси публічних DNS-серверів Google. Це, до речі, один з найефективніших рішень цієї проблеми.

Ось як виглядає помилка в результаті діагностики мереж Windows:

Помилка: Windows не вдається зв'язатися з пристроєм або ресурсом основний DNS-сервер

У браузерах будуть з'являтися різні помилки пов'язані з DNS, або повідомлення, що спроби здійснити дзвінок з сайтом, не вдалося знайти IP-адресу сервера і т. Д. У кульгавого може бути код помилки DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG.

Windows не вдається з DNS-сервером

Але це не важливо. Проблема зрозуміла, і що з нею робити теж зрозуміло.

Рішення помилки зв'язку з основним DNS-сервером в Windows

1 Для початку я завжди рекомендую виконати перезавантаження комп'ютера і маршрутизатора. Вимкніть маршрутизатора і увімкніть його через кілька хвилин. Можливо помилка зникне і вам не доведеться витрачати час і нерви на інші рішення.

2 Потрібно прописати статичні адреси DNS-серверів від Google. Я рекомендую робити це навіть якщо у вас все працює і немає ніяких проблем. Як показує практика, публічні DNS-сервера Google працюють більш стабільно і швидко в порівнянні з серверами інтернет-провайдера. Більше інформації про ці публічних серверах є по посиланню, яку я залишав на початку статті.

Нам потрібно відкрити вікно "Мережеві підключення". У Windows 10/8/7 це можна зробити по-різному. Наприклад, через панель управління і параметри. Але є одне універсальне рішення - натискаємо клавіші Win + R, копіюємо команду ncpa.cpl і виконуємо її натиснувши Ok. Далі правою кнопкою потрібно натиснути на адаптер, через який у нас підключений інтернет і відкрити його "Властивості".

властивості адаптера

Далі відкриваємо властивості "IP версії 4 (TCP / IPv4)" і в відповідних полях прописуємо DNS адреси: 8.8.8.8 і 8.8.4.4

Зміна DNS адрес при помилку зі зв'язком з основним DNS-сервером в Windows 10

Після натискання на Ok система трохи "подумає" і все повинно запрацювати. Якщо сайти не почнуть відкриватися, то перезавантажте комп'ютер.

3 Запуск / Перезапуск служби DNS-клієнт. У Windows є служба, яка управляє роботою DNS. Навряд чи вона відключена, але потрібно перевірити. Заодно і виконати її перезапуск.

Служби можна відкрити через панель управління, через пошук в Windows 10, або виконати команду services.msc в вікні "Виконати" (відкрити можна сполучення клавіш Win + R).

Натискаємо правою кнопкою миші на службу "DNS-клієнт" і вибираємо "Запустити знову". Підтверджуємо перезапуск. А якщо вона спочатку відключена, то вибираємо "Запустити". Так само можна відкрити її властивості і зупинити службу, а потім знову її запустити.

Перезапуск служби DNS-клієнт

Дуже часто не вдається запустити службу "DNS-клієнт". Пункти меню просто не активні. У мене зараз така ж проблема, хоча раніше все виходило (скріншот вище зі старої статті). У чому причина - поки що не знаю.

В такому випадку запустіть командний рядок або Windows PowerShell (можна почати поєднання клавіш Windows + X) від імені адміністратора і по черзі виконайте наступні команди:

ipconfig / flushdns

ipconfig / registerdns

netsh winsock reset

Перезавантажте систему.

4 Можна ще виконати повне скидання налаштувань мережі. На цю тему я вже писав окремі інструкції:

  • Скидання налаштувань мережі в Windows 10
  • Скидання налаштувань мережі TCP / IP і DNS в Windows 7
5 Антивіруси і брандмауери (як і віруси і різні шкідливі програми) можуть стати причиною появи помилки "Windows не вдається зв'язатися з пристроєм або ресурсом (основний DNS-сервер)".

Особливо антивірус Avast. Один з його компонентів змінює мережеві настройки і Windows не може зв'язатися з DNS-сервером. Ка показує практика - відключення антивіруса не допомагає. Потрібно його повністю видалити. Після чого можна встановити заново, тільки в процесі установки змінити типові компоненти (без VPN, якихось фільтрів мережевого трафіку і т. Д.).

Думаю, якийсь з цих рішень має допомогти позбавиться від цієї помилки. Якщо все вийшло - розкажіть нам про це в коментарях. Напишіть, що саме допомогло і після чого у вас вилізла ця помилка. Якщо не допомогло - задавайте питання.