Як підключити бездротові Bluetooth навушники до телевізора

Як підключити бездротові Bluetooth навушники до телевізора

Довго я не хотів сідати за написання цієї статті, і навіть не тому, що мені було лінь, а просто тема з підключенням Bluetooth навушники до телевізорів зі Smart TV дуже "темна". Все почалося з того, що я купив собі Bluetooth навушники і підключив їх до свого телевізора Philips, який працює на Android TV. Все підключилося дуже просто і без проблем. Я подумав, чому б не написати докладну інструкцію з підключення бездротових навушників до телевізорів. Тим більше, що багато сучасних телевізори мають підтримку Bluetooth.

Але якось писати тільки про телевізорах Philips не дуже хотілося, вирішив я зробити загальну інструкцію, і показати, як можна поєднати Блютуз навушники ще і з телевізорами LG, Samsung і Sony. Там як у мене цих телевізорів немає, і перевірити все на особистому досвіді я не можу, то інформацію я почав шукати в інтернеті. І тут почалося. Якщо телевізори Philips і Sony, які працюють на Android TV без проблем з'єднуються з бездротовими навушниками, то у LG з webOS і Samsung Smart TV там повна каша.

Зрозуміло, що в телевізорі повинен бути вбудований Bluetooth адаптер. Але ви напевно знаєте, що практично всі телевізори працюють тільки з оригінальними пристроями (камери, адаптери, пульти і т. Д.). З навушниками тут приблизно така ж історія. До телевізорів LG і Samsung можна без проблем підключити оригінальну Bluetooth стерео гарнітуру. А ось звичайні навушники підключити навряд чи вийде. Але це залежить від моделі телевізора, серії, версії прошивки, року виробництва і ще чортзна-чого. Каша така, що вивчаючи цю тему кілька годин, у мене мозок скипів.

Начебто в нових моделях телевізорів Samsung вже можна підключати будь-які Bluetooth навушники. Так само там є ще сервісне меню, в якому можна спробувати включити підтримку цієї функції. Але знову ж, все залежить від серії і моделі. У LG приблизно та ж історія. І якщо вірити підтримки LG, то можна підключати тільки оригінальні навушники. Але знову ж таки, не на всіх моделях.

Щоб не плутатися, я розділю цю статтю на три розділи. Розповім по кожному виробнику окремо. Покажу, як можна спробувати підключити Блютуз навушники в налаштуваннях телевізора.

Щоб не витрачати час, раджу відразу переконається, що в вашому телевізорі є вбудований Bluetooth (якщо у вас Smart TV, то швидше за все є). У деяких моделях його потрібно підключати окремим фірмовим адаптером. Можете подивитися характеристики своєї моделі на офіційному сайті.

Якщо у вашому телевізорі немає Bluetooth, або він навідріз відмовляється бачити навушники, то можна використовувати спеціальний Bluetooth трансмітер, який підключається до 3.5 мм виходу телевізора (так само можливий варіант підключення через RCA (тюльпан), або оптичний аудіовихід), а до нього вже Коннект навушники. Про таких адаптерах я докладніше розповім в кінці статті (або читайте статтю про Bluetooth трансмітер за посиланням вище).

Bluetooth навушники + телевізори Philips і Sony на Android TV

Так як у мене телевізор Philips (модель Philips 43PUS7150 / 12 на Android TV), і я успішно подружив його зі своїми навушниками JBL E45BT, то в першу чергу розповім про цю платформу.

Важливо! У мене немає можливості перевірити підключення на телевізорі Sony. Але, так як Sony в якості платформи Smart TV так само використовує Android TV, то думаю, що все буде працювати. Сподіваюся, вони не стали робити обмеження по підключенню Блютуз пристроїв.

Зайдіть в меню Android TV та в самому низу виберіть "Провідні та безпровідні мережі".

Провідні та безпровідні мережі на телевізорі Philips

Далі включите Bluetooth і виберіть "Пошук пристрою Bluetooth".

Активація Bluetooth на Philips і Sony на Android TV

Телевізор видасть повідомлення, що потрібно включити пристрій і поставити його на відстані до 5 метрів. Включаємо свої навушники і натискаємо кнопку "Пошук". Навушники повинні бути в режимі підключення. Повинен блимати синій індикатор Bluetooth. Якщо він не блимає, то швидше за все потрібно натиснути і потримати кнопку включення, або окрему кнопку з відповідним значком.

Підключення Bluetooth навушників до телевізора Philips і Sony

Телевізор повинен побачити наші навушники. Вибираємо їх і натискаємо "Підключити".

Телевізор Philips з бездротовими навушниками

Далі потрібно вибрати тип пристрою. Вибираємо "Навушники". І у мене з'явилося повідомлення, що "Підключено до JBL E45BT".

З'єднуємо Bluetooth навушники з Android TV

Звук з телевізора почав звучати через навушники. Керувати ними можна в налаштуваннях телевізора. Пункт "Видалення пристрою". Там можна відключити, або видалити бездротову гарнітуру.

Управління Блютуз навушниками на телевізорі

У мене після включення живлення навушників, звук з динаміків телевізора відразу йде на них. Коли відключаю навушники - звучать вбудовані динаміки.

З цими телевізорами розібралися. Якщо є чим доповнити, або залишилися питання - пишіть в коментарях.

Підключення Bluetooth навушників до телевізора Samsung

Переходимо до телевізорів Samsung, у яких в цій темі повна плутанина. Як я вже писав на початку статті, начебто нові моделі якихось певних серій підтримують підключення Bluetooth навушників будь-яких виробників. По крайней мере, я бачив відео, де до телевізора J серії без проблем підключили навушники Beats.

Я не знаю який у вас телевізор Samsung, яка на ньому прошивка, версія Smart TV і т. Д., Але я раджу спробувати. А раптом все вийде і буде працювати.

Підключаємо: Відкрийте настройки телевізор. Перейдіть в розділ "Звук" - "Налаштування гучномовця". Увімкніть свої Блютуз навушники і поставте їх поруч з телевізором. Вони повинні бути в режимі підключення. Синій індикатор повинен блимати. Виберіть пункт "Список навушників Bluetooth".

Якщо у вас немає пункту "Список навушників Bluetooth", або він неактивний, то його можна спробувати активувати в сервісному меню телевізора. Про це нижче в статті.

Зовнішній вигляд меню може трохи відрізнятись.

Список навушників Bluetooth на телевізорі Samsung

Далі телевізор повинен знайти наші бездротові навушники.

Підключення бездротових навушників до телевізора Samsung

Вибираємо їх і пристрої будуть пов'язані. Звук з телевізора Samsung буде по Блютуз передаватися на навушники. Якщо їх відключити, то звук буде виходити через динаміки ТБ.

Для телевізорів K серії

В налаштуваннях потрібно відкрити розділ "Звук", далі "Вибрати динамік" і "Аудіо Bluetooth".

Налаштування виведення звуку по Блютуз на телевізорі Samsung

Активація розділу "Список навушників Bluetooth" в сервісному меню

Я не буду розписувати весь процес, а просто додам відео, на якому автор все докладно розповідає і показує. Там можна подивитися весь процес підключення.

Якщо вам вдалося за допомогою сервісного меню включити підтримку Bluetooth навушників на телевізорі Samsung, то напишіть про це в коментарях до цієї статті, і не забудьте сказати спасибі автору даного відео.

Нагадаю, що багато що залежить від серії і моделі вашого TV. Якщо не виходить, то ви можете описати свій випадок в коментарях, або використовувати рішення, про яке я розповім в кінці цієї статті.

Як підключити Блютуз навушники до телевізора LG

Шкода, що у мене немає телевізора LG на webOS, щоб самому все перевірити. В інтернеті по цій темі інформації не багато. Але наскільки я зрозумів, у LG з підключенням Bluetooth-пристроїв все ще складніше. Можна підключати тільки оригінальні пристроїв. Тобто, оригінальні навушники LG, саундбар і т. Д. Зробити це можна в налаштуваннях, в розділі "Звук" - "Синхронізація звуку LG (бездротова)".

Звук на Bluetooth навушники з телевізора LG

І навіть якщо у вашій моделі телевізора є вбудований Bluetooth, то він використовується в першу чергу для підключення пульта LG Magic Remote і інших фірмових пристроїв.

Можете ще спробувати підключити свою гарнітуру за такою схемою:

Інструкція підключення Bluetooth гарнітури до телевізора LG

Це інструкція з офіційного сайту. Але наскільки я розумію, так підключаються тільки фірмові гарнітури.

Підключення bluetooth-пристроїв через додаток LG TV Plus

Для Android і iOS є додаток, яке називається LG TV Plus. Воно призначене для управління телевізорами LG, які працюють на webOS.

Начебто причому тут це додаток, правда? А ось я знайшов відео, в якому показано, як через LG TV Plus до телевізора LG можна підключити практично будь-який Bluetooth-пристрій. У тому числі навушники і колонку. Ось тільки не можу точно сказати, починаючи з якої версії webOS є така можливість. Схоже, що з версії webOS 3.0.

Як це працює: встановлюємо LG TV Plus на смартфон, або планшет. Заходимо в додаток і підключаємося до свого телевізора. У налаштуваннях програми є розділ "Агент Bluetooth". Через цей агент можна підключити бездротові навушники до телевізора LG.

Ось відео (про функції "Агент Bluetooth" з 3:48):

Автору відео більше спасибі!

Якщо на телевізорі немає Bluetooth, або навушники не підключаються: рішення

Є таки пристрої, як Bluetooth трансмітери. Їх можна використовувати не тільки з телевізорами, а й з іншими пристроями. Їх завдання брати звук з телевізора через кабель (з виходу 3.5 мм, RCA, або оптичного) і передавати по Bluetooth на будь-які бездротові навушники.

Виглядають вони приблизно ось так:

Bluetooth трансмітер для телевізора

Це універсальне рішення практично для будь-якого телевізора, навіть старого. Досить кабель від трансмітера підключити в вихід телевізора під навушники, і з'єднати свою гарнітуру з передавачем. Харчування ці адаптери зазвичай беруть від вбудованої батареї. USB кабель для живлення / зарядки йде в комплекті. Якщо у вашому телевізорі є USB-порт, то можна підключити адаптер до нього.

На ринку таких трансмиттеров дуже багато. Є багато китайських, дешевих пристроїв. Детальніше про них читайте в цій статті: Bluetooth трансмітер для телевізора (навушників). Що це, як працює і як вибрати?

висновки

Як виявилося, тільки телевізори працюють на системі Android TV дозволяють без проблем підключати Bluetooth гарнітури і виводить на них звук. У таких популярних виробників як LG і Samsung в цьому плані все дуже неоднозначно. Є певні серії і моделі, на яких реалізована функція підключення Bluetooth навушників. А компанія LG все ніяк не може дати користувачам можливість самим вибирати Bluetooth-пристрої, які вони хочуть підключати до своїх телевізорів. А не обмежувати їх тільки оригінальні аксесуари.

У будь-якому випадку, завжди можна придбати недорогий трансмітер і виводити звук без проводів з його допомогою. Так, це додаткові витрати і незручності у вигляді ще одного пристрою, але якщо інакше ніяк, то рішення непогане.

Пишіть в коментарях. Діліться корисною інформацією і задавайте питання. Всім з радістю відповім!