Як дублювати екран iPhone або iPad на телевізор?

Як дублювати екран iPhone або iPad на телевізор?

Якщо у нас є сучасний смартфон і Smart TV телевізор, то швидше за все рано чи пізно з'явиться ідея вивести зображення зі смартфона на екран телевізора. Наприклад, для перегляду фото на великому екрані, фільмів, ігор і т. Д. І якщо з пристроями на Android в цьому плані все просто і зрозуміло (у більшості випадків), то з iOS пристроями iPhone і iPad не все так легко, як хотілося б. В принципі, чого і варто було очікувати. Apple і їх екосистема в дії.

Найчастіше запитують: як дублювати екран, або як вивести зображення з iPhone або iPad на телевізор? І тут не зовсім зрозуміло, яка саме стоїть завдання. Справа в тому, що на iOS пристроях (як і на інших планшетах, телефонах, комп'ютерах) є можливість транслювати зображення двома способами. З використанням різних технологій. І завдання, які може виконувати та чи інша технологія, сильно відрізняються. Якщо ми говоримо про iPhone і iPad, то це такі технології:

  • DLNA - ця технологія дозволяє транслювати медіаконтент (фото, відео, музика) з iPhone і iPad на екран телевізора по локальній мережі. Практично в кожному сучасному телевізорі є підтримка DLNA. На самому айФоні немає можливості просто вибрати фото, відео, або пісню і відправити її на телевізор (як наприклад в Windows). Для цього потрібно використовувати додатки з App Store, які можна там знайти за запитом "DLNA". Наприклад, мені сподобалося безкоштовний додаток "ТВ помічник" (TV Assist). Я все це багато разів перевіряв - все працює. Не ідеально, але працює. Як це все налаштувати, я писав в статті: як з iPhone (iPad) вивести фото і відео на телевізор.

    Два важливих моменти, які вам потрібно знати: телевізор і iPhone повинні бути підключені до одного роутеру і таким способом можна виводити тільки фото і відео. Повністю дублювати екран айфона на телевізор неможливо (для цих завдань існує друга технологія). До речі, по DLNA так само йде трансляція відео з додатка YouTube на телевізор. Про це я писав у статті як дивитися Ютуб на телевізорі і в статті за посиланням вище.

  • AirPlay (повтор екрану) - це фірмова технологія Apple, яка дає набагато більше можливостей. З її допомогою можна в кілька торкань запустити трансляцію відео, або фото на телевізор прямо з програми "Фото". Або ж повністю дублювати екран iPhone на телевізор. До iPad це так само відноситься. Ця технологія доступна на всіх iOS і Mac OS пристроях. Зв'язок працює безпосередньо (не через роутер). Це аналог технології Miracast, яка використовується на Android пристроях і вбудована практично в усіх Smart TV телевізорах. Miracast і AirPlay не сумісні між собою.

    Але я на початку статті писав, що не все так просто. Справа в тому, що в телевізорах немає підтримки AirPlay (за винятком окремих телевізорів деяких виробників, які додадуть підтримку AirPlay в свої ТВ в 2019 році). Транслювати можна тільки на приставку Apple TV. Або використовувати для цього різні китайські адаптери типу MiraScreen, EasyCast, AnyCast.

З DLNA все зрозуміло. Можна вивести тільки фото і відео, потрібні сторонні додатки, повністю дублювати екрану айфона не вийде. Через AirPlay, звичайно, все набагато крутіше (до речі, в iOS 11.4 з'явилася підтримка AirPlay 2.). Але для цього знадобиться приставка Apple TV, якийсь китайський адаптер з підтримкою цієї технології бездротової передачі зображення, або ж телевізор з вбудованою підтримкою AirPlay. Які, як виявилося, почнуть з'являтися в 2019 році. І це дійсно крута новина, про яку ми поговоримо далі в статті.

Значить у нас є три варіанти: Apple TV, сторонні приймачі та приставки, і телевізори з вбудованою підтримкою AirPlay. Розглянемо кожен варіант більш докладно.

Краще рішення - Apple TV

На даний момент (12.01.2019) приставка Apple TV є напевно єдиним нормальним і найкращим рішенням. Це і не дивно, адже екосистема Apple працює дуже добре.

Купуємо Apple TV, підключаємо її до телевізора (підійде навіть не найновіший телевізор, без Smart TV) і без будь-яких проблем і складних налаштувань транслюємо екран iPhone, або з iPad на великий екран телевізора.

Apple TV для підключення Айфона до телевізора

Для цього достатньо відкрити пункт управління і натиснути на «Повтор екрану» (AirPlay). Після чого вибираємо свою приставку Apple TV і все готово. Можливо, знадобиться ввести пароль, який з'явиться на екрані телевізора. Я так розумію, це при першому підключенні.

Дублювання екрану iPhone через AirPlay (Apple TV)

Екран нашого Айфона, або Айпада буде відображатися на телевізорі.

Трансляція екрану iPhone ілiPad на телевізор через Apple TV

Я поки що не купив собі Apple TV (планую), так що показати процес підключення більш детально і красиво у мене немає можливості.

При такому бездротовому підключенні є можливість транслювати будь-яке фото, або відеозапис з програми "Фото". Досить натиснути на кнопку "Поділиться" і вибрати "AirPlay".

Дублювання екрану з iPhone на телевізор через бездротовий HDMI-приймач

На Аліекспресс можна знайти безліч різних адаптерів і приставок, в яких заявлена ​​підтримка AirPlay. Називаються вони EasyCast, MiraScreen, AnyCast і т. Д. Купити їх можна і в наших інтернет-магазинах, не обов'язково замовляти з Китаю.

Це такі невеликі приймачі, які підключаються в HDMI-порт телевізора. Харчування отримуємо з USB-порту. Через такий приймач можна транслювати картинку практично з будь-якого сучасного мобільного пристрою або комп'ютера, і на будь-який телевізор, в якому є хоча б 1 HDMI-вхід. Без проводів.

Я спеціально замовив собі MiraScreen адаптер (так званий ТВ Dongle), щоб перевірити, чи можна з його допомогою виводити фото / відео і дублювати екран з iPhone безпосередньо через фірмову технологію AirPlay. Як тільки адаптер прийде, я все протестує і додам цю інформацію до статті. Або напишу окрему статтю і залишу на неї посилання.

Телевізори з вбудованою підтримкою AirPlay

На початку 2019 роки (це кілька днів тому, на момент написання цієї статті) в інтернеті з'явилася новина про те, що деякі телевізори отримають підтримку AirPlay 2 (а так само вбудований iTunes). Це офіційна заява від Apple. Навіщо вони це зробили, мені не зовсім зрозуміло. Адже виходить, якщо у вас є телевізор з підтримкою AirPlay і iTunes, то в Apple TV немає ніякої необхідності. Можна буде дублювати екран, транслювати музику, або запускати перегляд відео і фото зі свого iPhone, iPad, або Mac відразу на телевізор. Без додаткових пристроїв. І це дуже круто!

На даний момент відомо, що підтримку AirPlay 2 отримають телевізори від LG, Samsung, Sony і Vizio. Звичайно ж не всі моделі телевізорів. Уже навіть опублікований список телевізорів, в яких з'явиться вбудована підтримка AirPlay 2. Деякі телевізори вийдуть в 2019 році, а в деяких (моделі 2018 роки) підтримка цієї технології з'явиться після оновлення прошивки.

Ось список моделей:

Телевізори з вбудованою підтримкою AirPlay

Можливо, пізніше з'явиться інформація про інших виробників і моделях. Новина хороша, будемо спостерігати за цією темою. Якщо деякі телевізори дійсно отримають підтримку AirPlay 2 і iTunes з оновленням прошивки, то я думаю, що це станеться найближчим часом.

Напишіть в коментарях, як ви поєднуєте свої iOS пристрою з телевізором, який спосіб з описаних в статті використовуєте, і що думаєте про вбудованої функції AirPlay і сервісу iTunes в телевізорах перерахованих вище виробників.