За Wi-Fi швидкість інтернету нижче. Чому роутер ріже швидкість?

За Wi-Fi швидкість інтернету нижче. Чому роутер ріже швидкість?

Швидкість інтернету через Wi-Fi, це та тема, яку завжди обговорювали, і будуть обговорювати на різних форумах, в коментарях, і т. Д. Дуже часто задають питання типу: "чому швидкість по Wi-Fi нижче ніж по кабелю", " чому швидкість через роутер менше "," як збільшити швидкість інтернету по Wi-Fi "і т. п. чому взагалі так відбувається, звідки беруться ці питання. Зараз поясню.

Низька швидкість інтернету по Wi-Fi мережі

Є інтернет, який підключений до комп'ютера напряму. Провайдер обіцяє швидкість наприклад 100 Мбіт / с. При перевірці, швидкість може бути трохи нижче, але щось близько цього. Купуємо роутер, встановлюємо, і звичайно ж перевіряємо швидкість, адже ми десь читали, що роутер ріже швидкість. Перевіряємо від роутера по кабелю, начебто нормально, не сильно впала швидкість. Перевіряємо при з'єднанню по Wi-Fi і бачимо, що швидкість в два, а то і більше разів нижче, ніж при підключенню по кабелю . Наприклад, по Wi-Fi з 100 Мбіт / с, які дає провайдер, залишилося 50 Мбіт / с, 40, або ще менше. Ясна річ, що це нас не влаштовує, і ми починаємо шукати рішення. А в пошуках рішення заходимо на сторінки типу цієї.

Перевірити швидкість інтернету можна на сайті //www.speedtest.net/ru/ . Хороший, популярний сервіс. Більш детально читайте тут.

Якщо ви хочете побачити конкретні поради по темі збільшення швидкості по Wi-Fi, то про це я напишу трохи пізніше, в окремій статті. Але, відразу хочу сказати, що поради про які напишу я, і які вже можна знайти в інтернеті, як правило не дають ніяких результатів в плані збільшення швидкості. Хоча, це залежить від окремих випадків. А в цій статті я хочу просто розповісти, чому так відбувається, що при підключенні через роутер, швидкість інтернету менше, ніж наприклад по кабелю.

Чому Wi-Fi роутер ріже швидкість?

Кожен роутер ріже швидкість. Якийсь менше, якийсь більше. Як правило, це залежить від ціни самого роутера. Чим він дорожчий, тим потужніше, а чим він потужніший, значить буде менше урізати швидкість. Я зараз говорю саме про підключення по Wi-Fi. Якщо швидкість по кабелю через маршрутизатор і менше, то як правило, це не критично. А ось по бездротовій мережі, втрати в швидкості бувають пристойні.

Роутер ріже швидкість по Wi-Fi

Багатьох ще цікавлять цифри, які вказані на коробці з роутером, або в характеристиках. Там можна побачити інформацію по швидкості. Наприклад: до 150 Мбіт / с , або  300 Мбіт / с . І тут вже знову постає запитання: "чому мій роутер підтримує 300 Мбіт / с, а у мене швидкість 50 Мбіт / с?". Так ось, виробник вказує максимальну швидкість, яку в звичайних умовах ніколи не отримати. Швидкість завжди буде набагато нижче. І з тих 300 Мбіт / с, які написані на роутері, ми часто отримуємо швидкість в кілька разів нижче. А ось наскільки швидкість буде менше, вже залежить від потужності роутера (в основному), і від ряду інших факторів, про які я зараз розповім.

Так само, не потрібно забувати, що крім роутера, у нас мережа ще приймач Wi-Fi, в нашому ноутбуці, планшеті, смартфоні, або USB / PCI адаптер в стаціонарному комп'ютері. Який так само підтримує різні стандарти, і швидкість на якій він працює може бути нижчою за ту, яку може видати роутер. Швидкість завжди визначається самим повільним пристроєм в мережі. Наприклад: роутер видає теоретичних 300 Мбіт / с. А ось адаптер, який приймає сигнал, може працювати на максимальній швидкості 150 Мбіт / с. І ми вже отримуємо обмеження в 150 Мбіт / с, так як в мережі, цей пристрій найповільніший. Ну буду далі заглиблюватися в ці нюанси, я просто хотів пояснити чому так страждає швидкість при підключенні по Wi-Fi мережі.

Від чого залежить швидкість Wi-Fi мережі, і як отримати максимальну швидкість?

Як і обіцяв, більш докладно про способи збільшення швидкості я напишу в окремій інструкції. А зараз, перерахую основні причини, які впливають на швидкість Wi-Fi мережі:

  • Wi-Fi роутер. Стандарти мережі (802.11b, 802.11g, 802.11n, 802.11ас), які він підтримує, які в ньому використовуються технології, і потужність самого заліза. Як правило, чим дорожче роутер, тим вища швидкість бездротової мережі.
  • Програмне забезпечення роутера, і Wi-Fi приймача на вашому комп'ютері. Дуже часто, з оновленням прошивки роутера, або драйверів адаптера на комп'ютері, швидкість стає більше.
  • Перешкоди. Перешкоди можуть бути як від інших, сусідніх Wi-Fi мереж (в основному), так і від побутових приладів.
  • Потужність Wi-Fi мережі. Не новина, що біля роутера, де сигнал максимальний, швидкість буде вище, ніж в іншій кімнаті, де сигнал мережі вже не такий стабільний.
  • Кількість підключених пристроїв до вашої мережі. Якщо до вашого роутеру з'єднання з одним пристроєм, то воно буде отримувати всю швидкість, яку може видати роутер. Якщо ми підключаємо ще один пристрій, і починаємо на ньому щось завантажувати, то швидкість вже буде ділиться на 2, ну і т. Д. До того ж, всі підключені пристрої створюють навантаження на залізо роутера, що призводить до падіння швидкості.
  • Тип підключення до інтернету, який використовує ваш інтернет-провайдер. Справа в тому, що якщо ваш провайдер використовує тип з'єднання Динамічний IP, або Статичний IP, то роутер буде менше різати швидкість, ніж при з'єднанні PPPoE, L2TP і PPTP.
  • Налаштування роутера. Правильна настройка захисту мережі, вибір режиму роботи мережі і ширини каналу, а так само зміна каналу, можуть трохи збільшити швидкість.

Як організувати Wi-Fi мережу, що б втрата швидкості була мінімальною?

Що стосується інтернет провайдера:  якщо ви ще не підключили інтернет, і якщо є можливість, то виберіть провайдера, який використовує технологію з'єднання Динамічний IP, або Статичний IP. Так роутера буде легше, та й налаштовувати таке з'єднання набагато простіше.

Вибір роутера: якщо ви хочете мінімальної втрати швидкості, то доведеться витратиться на роутер. Я раджу купувати маршрутизатор, який вміє працювати на частоті  5ГГц (GHz), і підтримкою нового стандарту 802.11ac. Частота 5ГГц зараз практично вільна, а це значить, що перешкод там буде небагато. Адже в основному, поки що все Wi-Fi мережі працюють на частоті 2.4ГГц. А новий стандарт 802.11ac, навіть у порівнянні з найпопулярнішим на даний момент 802.11n дозволяє зраджувати інформацію на швидкості аж 6.77 Гбіт / с. Це звичайно ж в теорії, зі спеціальним обладнанням.

Пристрої, які ви будете підключати до мережі:  як я вже писав вище, швидкість так само залежить від клієнтів мережі. Бажано, що б ваші пристрої були новими, з підтримкою сучасного стандарту 802.11ac, або хоча б 802.11n. Якщо це комп'ютер, то оновіть драйвер вашого Wi-Fi адаптера. Я про це писав в окремій статті.

Перевіряйте швидкість інтернету, діліться результатами в коментарях, і розповідайте сильно чи ваш роутер ріже швидкість. Всього доброго!