Установка і настройка ретранслятора TP-LINK TL-WA850RE

Установка і настройка ретранслятора TP-LINK TL-WA850RE

Сьогодні ми будемо встановлювати і налаштовувати цікаве, і корисний пристрій, яке називається ретранслятор. Ще, його називають ретрансляція, або повторювач Wi-Fi мережі, все це один пристрій, завдання якого розширити радіус дії вже існуючої Wi-Fi мережі. Розглянемо ми процес налаштування на прикладі відмінною моделі ретранслятора TP-LINK TL-WA850RE.

Налаштування TP-LINK TL-WA850RE

Більш докладно про репітера, можете почитати в статті: що таке Wi-Fi репетир (повторювач), як він працює. Якщо у вас встановлений роутер, і сигнал Wi-Fi "не доходить" в якісь далекі кімнати, або, наприклад, на другий поверх, то такий пристрій як TP-LINK TL-WA850RE, може без проблем вирішити цю проблему. Можна звичайно ж спробувати посилити сигнал Wi-Fi правильної налаштуванням роутера, і іншими способами, про які я писав у статті як посилити сигнал Wi-Fi мережі? Збільшуємо дальність Wi-Fi. Або, замінити антени на Wi-Fi роутер, на більш потужні. Але, такого ефекту розширення Wi-Fi мережі, як від установки репитера, ви не отримаєте. Це найоптимальніший варіант збільшити покриття бездротової мережі. Варто ретранслятор не дуже дорого, а ефект від нього хороший.

Кілька слів про те, як все це працює. У нас встановлено роутер, який роздає інтернет по Wi-Fi. Але, в якійсь кімнаті Wi-Fi не ловить, або дуже поганий сигнал. Ми беремо повторювач, в нашому випадку TP-LINK TL-WA850RE, і включаємо його в тому місці, де сигнал від роутера ще стабільний (бажано 50-60%). Налаштовуємо з'єднання, і буде одна Wi-Fi мережу (з таким же ім'ям і паролем, як на головному роутере), але посилена повторителем. Всі пристрої, будуть автоматично переключаться з роутера, на ретрансляція, і навпаки. Залежно від рівня сигналу. Можна налаштувати так, що б ретрансляція транслював ще одну мережу, з іншим ім'ям і паролем.

Налаштування репитера TP-LINK TL-WA850RE

Головне, правильно вибрати місце для розташування нашого репитера. Потрібно намагатися встановити пристрій в такому місці, де буде максимально можливий сигнал від роутера (для мінімальної втрати швидкості), і де ретрансляція буде покривати Wi-Fi сигналом необхідні нам кімнати.

Налаштувати ретранслятор TL-WA850RE можна за одну хвилину. Включаємо його в розетку. На роутере, шукаємо і натискаємо кнопку WPS. Виглядає вона приблизно ось так:

Кнопка WPS на маршрутизаторі для настройки репитера

Далі, на ретрансляторі натискаємо на велику кнопку з зображенням замку. Індикатор "RE", ретрансляція підключиться до маршрутизатора, і буде посилювати Wi-Fi.

Установка репитера TP-LINK TL-WA850RE

Індикатори, які з'являтися з правої сторони, будуть показувати рівень сигналу від роутера. У мене, на фото вище, ви можете бачити три ділення. Це хороший сигнал. Для стабільної роботи, і мінімальної втрати в швидкості, потрібно, що б було мінімум два ділення. Краще три.

Ось і все, ретрансляція підсилює сигнал Wi-Fi мережі. Ви навіть не помітите жодних змін, окрім як більш сильного сигналу Wi-Fi, який з'явиться в тих місцях, де раніше не ловив зовсім.

Ви можете вимкнути TP-LINK TL-WA850RE, і включити його в розетку в іншій кімнаті. Він відразу підключиться до бездротової мережі, повторна установка не потрібна. Більш того, він запам'ятовує мережі, з якими ви встановлювали з'єднання.

Знизу цього репитера є один LAN-порт, для підключення пристроїв до інтернету з мережевого кабелю. Його можна використовувати для підключення стаціонарних комп'ютерів, телевізорів, і інших пристроїв, у яких немає можливості підключитися по Wi-Fi, або потрібно стабільне з'єднання.

Підключення пристроїв по LAN кабелю дорепітери

Як бачите, все дуже просто і зрозуміло. Включили, натиснули на кнопку, і все працює.

Панель управління TP-LINK TL-WA850RE. Налаштування репитера без кнопки WPS

У цього маленького пристрою, є своя панель керування. Там можна налаштувати підключення до Wi-Fi мережі, якщо на вашому маршрутизаторі немає кнопки WPS. Зараз ми розглянемо, як зайти в налаштування ретранслятора TP-LINK TL-WA850RE.

Що б зайти в панель управління TL-WA850RE, потрібно спочатку до нього підключиться. Можна з мережевого кабелю, або по Wi-Fi. Відразу після включення ретранслятора, він буде транслювати Wi-Fi мережу без пароля, з заводським назвою. Якщо у вас ретранслятор вже налаштований, то ви так само можете зайти в його налаштування при підключенні по Wi-Fi.

Досить в браузері перейти за адресою  tplinkrepeater.net . Адреса для входу в настройки, заводські ім'я користувача і пароль вказані на самому пристрої:

tplinkrepeater.net: адреса для входу в настройки репитера TP-LINK

На сторінці авторизації вказуємо ім'я користувача і пароль. За замовчуванням, це: admin і admin.

Вхід в налаштування репитера TP-LINK TL-WA850RE

Детальніше про це писав у статті: tplinkrepeater.net і tplinkextender.net - пароль admin, вхід в настройки репитера.

На головній сторінці буде відображатися поточний стан повторювача. Якщо підключення вже налаштоване, то ви побачите цю інформацію.

Налаштування повторювача Wi-Fi мережі TP-LINK через панель управління (без кнопки WPS)

Є такі маршрутизатори, на яких немає кнопки WPS . У таких випадках, ретранслятор можна налаштувати вручну, найкраще через майстер швидкого налаштування. В панелі керування перейдіть на вкладку "Швидка настройка", і натисніть кнопку "Далі".

У наступному вікні вибираємо свій регіон, і натискаємо "Далі".

Налаштування репитера TP-LINK без кнопки WPS

Ретранслятор виконає пошук бездротових мереж, до яких можна підключиться. Виділіть свою мережу, і натисніть кнопку "Далі".

Підключення репитера TP-LINK до Wi-Fi мережі

Вкажіть пароль від Wi-Fi мережі, до якої ви хочете підключиться. Так само, Ви можете вказати ім'я Wi-Fi мережі. Можна клонувати його з маршрутизатора, або вказати своє ім'я. Натискаємо на кнопку "Далі".

Ручна настройка ретранслятора

Дивимося встановлені установки, і натискаємо на кнопку "Завершити". Репитер буде перезавантажений. Потім, він повинен підключиться до мережі, яку ми налаштували.

Скидання налаштувань репитера TP-LINK TL-WA850RE

Якщо ви хочете скинути налаштування ретранслятора до заводських, то це можна зробити двома способами. Через панель управління, або кнопкою на самому пристрої. Увімкніть ретрансляція, візьміть щось гостре, і на пару секунд затисніть кнопку RESET (знизу). Загоряться всі індикатори, ретранслятор перезавантажиться, і налаштування будуть скинуті до заводських.

Або, зайдіть в web-інтерфейс, перейдіть на вкладку "Системні інструменти" - "Заводські настройки", і натисніть на кнопку "Відновити".

TP-LINK TL-WA850RE: скидання налаштувань ретранслятора

Після перезавантаження налаштування будуть скинуті.

Якщо після настройки ретранслятора TP-LINK не працює інтернет

Судячи з відгуків, в процесі настройки іноді виникають проблеми. Або ретранслятор не може підключиться до Wi-Fi мережі роутера, або підключення є, але не працює інтернет. Кілька порад щодо вирішення проблем:

  • Встановіть ретранслятор ближче до маршрутизатора. Найчастіше, проблеми в роботі підсилювача Wi-Fi мережі з'являються через слабкого сигналу, або перешкод.
  • Якщо ретрансляція не може підключиться до маршрутизатора, або не працює інтернет, то відновите заводські налаштування на TL-WA850RE (як це зробити, писав вище), потім перезавантажте роутер, і спробуйте з'єднати їх ще раз.
  • При виникненні проблем з налаштуванням через кнопку WPS, можете спробувати встановити з'єднання з потрібною Wi-Fi мережею через панель управління. Вище писав як це зробити.
  • Можна так само спробувати оновити прошивку вашого ретранслятора.
  • І ще, в настройках роутера можна змінити канал Wi-Fi мережі. Як це зробити, я писав в статті: як знайти вільний Wi-Fi канал, і змінити канал на роутері.

Ось такі поради. Якщо не виходить налаштувати TP-LINK TL-WA850RE, і ви вже все перепробували, то задавайте питання в коментарях. Постараюся допомогти. Всього доброго!