Як відключити роутер, або Wi-Fi мережу?

Як відключити роутер, або Wi-Fi мережу?

На перший погляд дуже простий, і в той же час неоднозначне питання. У більшості випадків, коли мене запитували про те, як відключити роутер, мали введу як відключити Wi-Fi мережу. Щоб роутер не роздавати Wi-Fi, а інтернет по кабелю на підключених пристроях продовжував працювати. У цій статті ми розберемо обидва варіанти. Так само покажу, як можна швидко відключити, і при необхідності включити Wi-Fi мережу за допомогою спеціальної кнопки на корпусі маршрутизатора, або з комп'ютера, телефону, планшета - через панель управління. Розглянь на прикладі роутерів від популярних виробників: TP-Link, ASUS, D-Link, ZyXEL. Якщо у вас інший маршрутизатор, стаття може вам стане в нагоді. Так як всі дії практично однакові на всіх пристроях.

Можливо, вам потрібно повністю відключити маршрутизатора. Наприклад, коли ви кудись їдете, або вам не потрібен інтернет. У такому випадку, краще всього просто відключити адаптер живлення з розетки. А ще бажано витягнути з роутера кабель, по якому приходить інтернет. Це на той випадок, якщо буде гроза. Щоб роутер не постраждав. Писав про це в окремій статті: після грози перестав працювати Wi-Fi роутер.

Харчування роутера можна так само відключити кнопкою "Power On / Off".

Кнопка для відключення маршрутизатора

Правда, не на всіх маршрутизаторах є така кнопка. Як правило, на бюджетних моделях її немає.

Це що стосується повного відключення. Але як я вже писав вище, частіше за все треба відключити тільки роздачу Wi-Fi. Щоб інтернет на комп'ютері та інших пристроях по кабелю продовжував працювати.

Як вимкнути Wi-Fi мережу кнопкою і через настройки (дистанційно)

На корпусі більшості моделей маршрутизаторів є кнопка "Wi-Fi On / Off". Залежно від моделі та виробника, ця кнопка може знаходиться в різних місцях, і може бути підписана по-різному. Але знайти її не складно. Досить натиснути на цю кнопку (можливо, потримати 3 секунди) і Wi-Fi повністю відключиться. Індикатор Wi-Fi повинен згаснути. Роутер не роздаватиме бездротову мережу, поки ви знову не включите її за допомогою кнопки.

Якщо такої кнопки на вашому маршрутизаторі немає, то відключити бездротову мережу можна в панелі управління, в яку можна зайти з комп'ютера, смартфона, або планшета.

Важливий момент! Забороняється відключати бездротову мережу через панель управління, якщо у вас всі пристрої підключені по Wi-Fi, і немає можливості зайти в налаштування роутера по кабелю. Відключивши Wi-Fi мережу, ви не зможете її включити, тому що не зможете підключитися до мережі і зайти в веб-інтерфейс.

Відключаємо Wi-Fi на TP-Link

Як правило, це можна зробити кнопкою "Wi-Fi On / Off", або "Wireless On / Off". Щоб відключити Wi-Fi потрібно потримати кнопку натиснутою приблизно 5 секунд.

Кнопка для відключення Wi-Fi на TP-Link

Відповідний індикатор повинен згаснути, і бездротова мережа пропаде. Щоб включити назад, так само потрібно натиснути і потримати кнопку пару секунд. Такий кнопки немає на бюджетних моделях типу: TP-Link TL-WR740N, TL-WR841ND, TL-WR840N і т. Д.

Так само можна зайти в налаштування роутера, в розділ "Wireless" (Бездротовий режим), прибрати галочку з пункту "Enable Wireless Router Radio" (Включити бездротове мовлення) і зберегти налаштування.

Відключення Wi-Fi мережі через панель управління

І скріншот з новою панелі управління.

Wireless Off TP-Link

Не забувайте зберігати налаштування.

Управління Wi-Fi мережею на роутерах ASUS

Лише на деяких маршрутизаторах ASUS є кнопка, якою можна вимкнути Wi-Fi мережу.

Кнопка для відключення Wi-F на ASUS

Зате, все можна швидко відключити через панель управління. Якщо не знаєте як в неї зайти, то дивіться цю інструкцію. Далі зайдіть на вкладку "Бездротова мережа" - "Професійно". Вимкніть радіомодуль.

Відключення радиомодуля на роутері ASUS

Не забудьте зберегти настройки.

Так само на роутерах ASUS можна налаштувати розклад роботи бездротової мережі. Вона автоматично буде відключатися і включаться. Докладніше в статті: розклад роботи Wi-Fi на роутері Asus.

D-Link

Щось я навіть не бачив роутерів D-Link, на яких була б кнопка для відключення Wi-Fi мережі. Подивіться, може на вашій моделі вона є. З написом, або іконкою.

А в панелі управління (в яку можна зайти по цій інструкції) потрібно перейти в розділ "Wi-Fi", прибрати галочку з пункту "Віщати бездротову мережу" і зберегти налаштування.

Як відключити Wi-Fi мережу на D-Link

Щоб включити, просто поставте галочку і знову збережіть налаштування.

ZyXEL

Можна скористатися кнопкою.

Відключення бездротової мережі на роутері ZyXEL

Ця кнопка активує WPS. Але якщо натиснути її і потримати приблизно 3 секунди, то повністю відключиться Wi-Fi мережу. Ви це зрозумієте по згаслу індикатору бездротової мережі.

А в настройках це можна зробити в розділі "Wi-Fi".

Віддалене відключення бездротової мережі

По цій темі я писав окрему статтю: як відключити Wi-Fi на роутері Zyxel Keenetic.

На цьому все. Питання можете залишати в коментарях. Всім обов'язково відповім. Всього доброго!