Як передати файли з комп'ютера на телефон через Bluetooth?

Як передати файли з комп'ютера на телефон через Bluetooth?

Побачив на сайті коментар про рішення однієї невеликої проблеми, яка виникає при обміні файлами між ноутбуком на Windows 10 і смартфоном на Android, і вирішив написати на цю тему окрему статтю. Є багато варіантів передачі файлів з комп'ютера на телефон і з телефону на комп'ютер. Можна використовувати той же USB-кабель, хмара, або навіть Wi-Fi (розповідав про це в статті обмін файлами через Wi-Fi роутер між Android телефоном і комп'ютером). Але чомусь багато хто забуває про Bluetooth. На Android смартфонах з передачею файлів проблем взагалі немає. На iPhone і iPad цей спосіб, звичайно, працювати не буде.

У порівнянні з USB-кабелем і Wi-Fi (FTP, локальна мережа) у Bluetooth є один великий мінус. Це швидкість передачі даних. Передача великої кількості музики відео і т. Д. Займають дуже багато часу. Але якщо потрібно швидко передати з телефону на комп'ютер якісь фото, документи, або інші невеликі файли, то можна зробити це і через Bluetooth. Причому цей спосіб можна використовувати не тільки на телефонах і планшетах з Android, але і на кнопкових телефонах.

Я перевіряв в Windows 10 і Windows 7 - все ідеально працює. Все що нам необхідно, це телефон з Bluetooth (а він є практично в кожному телефоні) і ноутбук, або комп'ютер з Bluetooth. Якщо в ноутбуці він вже вбудований, то для комп'ютера швидше за все доведеться докупити USB Bluetooth адаптер. Я вже розповідав як вибрати Bluetooth адаптер для комп'ютера.

Необхідно, щоб був встановлений драйвер і він працював. Зазвичай в треї відображається синя іконка Bluetooth. Якщо вона у вас є - все добре. Якщо немає, то можливо, що Bluetooth на вашому комп'ютері не налаштований. В такому випадку вам можу знадобиться наступні статті:

  • Як включити і налаштувати Bluetooth на ноутбуці з Windows 10
  • Налаштування Bluetooth на комп'ютері (ПК)
  • Як включити Bluetooth на ноутбуці

Після настройки можна переходити до передачі файлів.

Передача файлів з ноутбука або ПК на телефон в Windows 10

Якщо ви плануєте частот обмінюватися файлами між своїм комп'ютером і телефоном, то я рекомендую створити пару пристроїв. Для цього на телефоні ввімкніть Bluetooth і зробіть його доступним для інших пристроїв. На комп'ютері зайдіть в "Пуск" - "Параметри" - "Пристрої" - вкладка "Bluetooth і інші пристрої". Натискаємо на "Додавання Bluetooth або іншого пристрою" - "Bluetooth". У списку з'явиться наш телефон. Вибираємо його і підтверджуємо підключення на телефоні і комп'ютері. Після цього біля тефлону з'явиться статус "Пов'язано".

Підключення телефону Android по Bluetooth до комп'ютера Windows 10

Але це не обов'язково робити, можна відразу переходити до передачі файлів.

Переконайтеся, що Bluetooth на смартфоні включений і доступний для пошуку. У Windows 10 виділіть файл, або кілька файлів і натисніть на них правою кнопкою миші. Виберіть "Надіслати" - "Пристрій Bluetooth".

Передача файлів з комп'ютера на телефон через Bluetooth

Виділяємо свій телефон у списку доступних пристроїв і натискаємо "Далі". Зверніть увагу на пункт "Використовувати перевірку автентичності". Якщо ви вже виконали об'єднати пристрої як я показував вище, то він буде встановлений і відключити його не можна (та й не потрібно). Якщо смартфон з комп'ютером не пов'язані, то галочку біля "Використовувати перевірку автентичності" можна зняти. Якщо ви впевнені, що точно вибрали свій телефон. Щоб не відправити файли на чуже пристрій. Якщо залишити перевірку справжності, то спочатку потрібно підтвердити з'єднання на Android, і тільки тоді прийом файлів.

Обмін файлами між Android і Windows 10 по Блютуз

Розпочнеться відправка файлів.

Відправлення файлу по Bluetooth в Windows 10

На телефоні потрібно підтвердити отримання файлів.

Прийом файлів по Bluetooth на Android

Після завершення передачі на комп'ютері з'явиться звіт.

Передача файлів через Блютуз завершена

На телефоні файли зберігаються в папку "Bluetooth". Можливо на вашому Android-пристрої це буде інша папка.

Як по Bluetooth передати файл з телефону на комп'ютер?

Чи не складніше ніж з ПК на телефон. Перед цим так само бажано створити пару пристроїв, як я показував вище. У Windows 10 натисніть на іконку в треї і виберіть "Прийняти файл".

Прийняти файл через Bluetooth в Windows 10

На телефоні відкрийте будь-який проводки (якщо немає нормального стандартного, то рекомендую "ES Провідник"). Виберіть будь-який файл, або виділіть декілька файлів, які потрібно закинути на комп'ютер і виберіть "Поділиться" (Передати) - "Bluetooth". І вибираємо в списку пристроїв наш комп'ютер.

Відправка файлів по Bluetooth з Android телефону на ПК

Після чого на комп'ютері почнеться прийом файлів.

Прийом файлів в Windows 10 через Блютуз з'єднання

Коли файли будуть отримані, то з'явиться список файлів і можливість вибрати папку, в яку вони будуть збережені.

Збереження файлів на ноутбуці отриманих по Блютуз

Ось так це все працює. Нічого складно. Якби ще швидкість передачі була вище, було б взагалі чудово. Але якщо вам потрібно перекинути кілька фотографій, то навіть немає сенсу шукати кабель, все це підключати і т. Д. Простіше виконати передачу по Блютуз.

Обмін файлами по Bluetooth в Windows 7

Спочатку я планував робити інструкцію окремо для Windows 10 і Windows 7. Уже навіть все перевірив і зробив скріншоти. Але в Windows 7 процес передачі і прийому файлів практично нічим не відрізняється від Windows 10. Тому, немає сенсу ще раз писати про те, про що я писав вище. Всі дії однакові. Вікна та елементи такі ж.

У Windows 7 тільки трохи відрізняється процес сполучення пристроїв. Під час передачі файлів на телефон, якщо ви залишите галочку біля "Використовувати перевірку автентичності", то на телефоні потрібно підтвердити сполучення, а в Windows 7 знизу з'явиться спливаюче повідомлення, на яке потрібно натиснути і так само підтвердити з'єднання з телефоном по Bluetooth.

З'єднання телефону з Windows 7 по Bluetooth для передачі файлів

Так само це потрібно зробити при прийомі файлів відправлених з телефону на комп'ютер. Але мені здається, що простіше один раз виконати з'єднання і надалі можна буде просто відправляти і приймати файли між пристроями. Для цього натисніть на іконку Bluetooth в треї Windows 7, виберіть "Додати пристрій" і дотримуйтесь інструкцій на екрані.

Напишіть в коментарях, як ви передаєте файли між своїм смартфоном і комп'ютером. Чи використовуєте для цього кабель, або по повітрю відправляєте?