Режим інкогніто в браузері Opera, або як відкрити конфіденційне вікно?

Режим інкогніто в браузері Opera, або як відкрити конфіденційне вікно?

Коли ми користуємося браузером, то він збирає і зберігає багато різної інформації. Якщо з'явилася необхідність подивитися якісь сайти, зайти в соціальну мережу під своїм ім'ям, скористатися інтернет-банкінгом і при цьому ви не хочете, щоб Opera зберегла історію переглянутих сайтів, cookies, або якісь елементи сайтів в кеші, то можна використовувати режим інкогніто. У браузері Опера досить відкрити конфіденційне вікно.

У режимі інкогніто (при серфінгу в приватному вікні) Opera не зберігаються сайти які ви відкривали, картинки, інші елементи сайтів і файли cookies. Вони зберігаються, але будуть повністю вилучені після закриття приватного вікна. Простіше кажучи, відразу після закриття приватного вікна, ніхто не зможе подивитися вашу історію. За умови, що ви спеціально нічого не зберігали. Наприклад, історія завантаження файлів буде доступна, як і паролі, якщо ви підтвердите збереження. Так само будуть збережені сайти, які ви самі додали в "Скарбничку".

Для чого потрібен режим інкогніто? Це дуже корисна функція. Наприклад, коли нам потрібно щось подивитися в інтернеті з чужого комп'ютера. Ми просто відкриваємо конфіденційне вікно, дивимося що нам необхідно і закриваємо його. Всі відомості про нашу активності будуть видалені. Та й на особистому комп'ютері може знадобиться даний режим. Наприклад, щоб зайти на якийсь сайт під іншим ім'ям. Або відкрити сайт в "чистому браузері".

Зверніть увагу, що приватний режим в Опері не змінює наш IP-адреса. Це не VPN з'єднання. Як використовувати VPN в цьому браузері, я писав у статті Безкоштовний VPN в браузері Opera.

Якщо ви не використали приватний режим, і вам необхідно очистити історію, то дивіться статтю як очистити історію, кеш, куки браузера Opera.

Приватний режим в Опера

Щоб включити режим інкогніто в Опері, досить натиснути на "Меню" і вибрати "Відкрити конфіденційне вікно".

Відкрити конфіденційне вікно в Opera

Відкриється нове вікно "Приватний перегляд". І сторінка з описом цієї функції. Це вікно відрізняється іконкою (у вигляді капелюха і очок), яка буде відображатися замість звичайних іконок (фавікон) сайту і темної адресним рядком.

Приватний перегляд в Опері

Можна переглядати сайти в приватному режимі.

Opera: режим інкогніто

Після закриття цього вікна, вся історія вашої активності буде видалена.

Якщо ви будете заходить на якісь сайти під своїм логіном і паролем з чужого комп'ютера, щось не зберігайте пароль (для автоматичного заповнення), якщо браузер запропонує вам це зробити.