Як поміняти роутер на інший новий роутер самостійно?

Заміна роутера на новий. Як самостійно поміняти роутер на інший?

Вирішив написати невелику статтю на тему заміни Wi-Fi роутера і відповісти на найпопулярніші питання пов'язані з вибором, покупкою і налаштуванням нового роутера. Є кілька причин, за якими може знадобитися заміна роутера. Наприклад, поломка старого роутера. Ці пристрої не самі надійні і довговічні. Звичайна гроза або перепад напруги в електромережі можуть запросто вивести роутер з ладу. І в більшості випадків простіше і вигідніше купити новий роутер, ніж ремонтувати старий.

Ще одна з причин - застаріла і слабка модель. У будинку з'являються нові, сучасні пристрої, їх стає більше, необхідно більш швидке і стабільне підключення до інтернету. А старий роутер просто не справляється з цим навантаженням. До того ж, він уже просто технічно застарів. Наприклад, не підтримує новий стандарт Wi-Fi мережі. І через це страждають всі підключені до нього пристрої. Старий роутер просто обмежує їх можливості.

У більшості випадків поміняти роутер на новий можна самостійно. Все що необхідно, це вибрати новий пристрій, купити його, підключити і налаштувати. Є в цій справі кілька нюансів, про які я розповім в цій статті. У вас все вийде!

Вибір нового роутера

Це напевно найголовніше і складне. Нам потрібно вибрати і придбати новий роутер.

Якщо роутер, який у вас зараз встановлений ви купували не власними, а його вам встановив інтернет-провайдер, то я настійно рекомендую обговорити це питання з підтримкою інтернет-провайдера.

Дуже зручно вивчати ринок маршрутизаторів в якомусь популярному інтернет-магазині. Там можна подивитися технічні характеристики, ціни, почитати відгуки реальних користувачів. А якщо вам зручніше купити пристрій в звичайному магазині в своєму місті, то знаючи конкретну модель, ви зможете без проблем це зробити.

На що треба звернути увагу:

  1. Тип підключення (WAN). Якщо у вас звичайне Ethernet підключення до інтернету (з мережевого кабелю), або від модему, оптичного терміналу, то вам потрібен звичайний роутер з WAN-портом (входом) Ethernet (під коннектор RJ-45). Якщо підключення через телефонний кабель, то потрібен DSL роутер (під коннектор RJ-11). Якщо ж у вас зараз інтернет підключений через USB-модем, то потрібен роутер з підтримкою USB-модемів і конкретно вашої моделі модему.
  2. Якщо у вас швидкість по тарифу вище 100 Мбіт / с, або ви припускаєте, що ця швидкість може бути збільшена в майбутньому, то краще відразу купити роутер з гігабітними портами (до 1000 Мбіт / с).
  3. Якщо ви міняєте роутер з метою збільшити радіус дії Wi-Fi мережі, або зараз використовуєте підсилювач Wi-Fi сигналу і хочете його позбутися, то краще відразу розглянути варіант покупки Wi-Fi Mesh системи, або хоча б роутера з підтримкою технології Mesh (наприклад , з лінійки пристроїв OneMesh від TP-Link, або іншого виробника).
  4. Я раджу купувати роутер з підтримкою стандарту 802.11ac (діапазону 5 ГГц). Він же двохдіапазонний роутер. Або навіть з підтримкою Wi-Fi 6 (802.11ax). Це найновіший на сьогодні стандарт Wi-Fi мережі.
  5. Якщо в будинку багато різних пристроїв, і особливо якщо є ігрові приставки, або ви граєте в онлайн ігри на комп'ютері - не економте на новому роутере. Чим дорожче роутер, тим він більш продуктивний і здатний адекватно справлятися з навантаженням.
  6. Бажано купувати пристрій в перевірених магазинах, щоб в разі виникнення якихось проблем (наприклад, роутер не підійде) його можна було без проблем повернути, або поміняти на інший.

Вище я перерахував тільки основні моменти. Вся інформація і навіть рекомендації конкретних моделей є в актуальній статті: вибір роутера для квартири або будинку в 2020 році. Обов'язково почитайте.

Підключення і настройка нового роутера замість старого

Той факт, що ми саме міняємо роутер на інший, практично ніяк не впливає на процес установки і настройки. Тобто, нічого особливого робити не потрібно. Ми просто підключаємо і налаштовуємо нову модель.

Важливий рада! Так як найголовніше, це налаштувати на маршрутизаторі підключення до інтернету, то відповідно нам потрібно знати, який тип підключення використовує наш інтернет-провайдер. Ну і вже певні параметри в залежності від типу підключення. Якщо у вас немає цієї інформації, то можна подивитися настройки на старому роутере (поки не відключили його). Зайдіть в його налаштування і в розділі "WAN", або "Інтернет" подивіться встановлений тип підключення і необхідні параметри.

Перенесення налаштувань старого роутера на новий при замініЯкщо там, наприклад, PPPoE, L2TP, PPTP, то пароль може бути прихований. Але він зазвичай вказаний в документах, які видав інтернет-провайдер. У будь-якому випадку, ви завжди можете зателефонувати в підтримку інтернет-провайдера (МТС, Дом.ру, Білайн, Ростелеком, Київстар та т. Д.) І уточнити всі налаштування.

Найпростіший і швидкий спосіб налаштувати маршрутизатор - використовувати інструкцію, яка написана для конкретної моделі (яка у вас). У нас на сайті є вже багато покрокових інструкцій з налаштування різних моделей роутерів від TP-Link, ASUS, D-Link, Tenda, Netis, Xiaomi і т. Д. Дивіться розділ "Налаштування роутера", або скористайтеся пошуком по сайту.

Самостійна настройка роутера при заміні

Покрокова інструкція

1 Вимкніть старий роутер і підключіть новий. Будьте уважні. Інтернет підключається в WAN-порт. Найчастіше він підписаний або виділений іншим кольором.

Заміна Wi-Fi роутера

2 Підключаємося до нового роутера з пристрою, з якого будемо його налаштовувати. Можна по кабелю з комп'ютера / ноутбука, або по Wi-Fi. Заводське ім'я мережі і пароль вказані на корпусі роутера. Докладніше в статті: де на роутері написаний пароль від Wi-Fi, IP-адреса, MAC-адресу, логін і пароль.

3 На пристрої, який підключено до нового роутера запускаємо браузер і заходимо в веб-інтерфейс (сторінку з настройками) за адресою, який так само зазначений на наклейці, на корпусі роутера. Зазвичай це IP-адреса 192.168.0.1 або 192.168.1.1. Або ж звичайну адресу (хостнейм).

4 Якщо з'явиться запит імені користувача та пароля, то вкажіть заводські (так як роутер новий). Зазвичай це admin і admin. Вони так само повинні бути вказані на наклейці. Деякі моделі при першому вході в веб-інтерфейс пропонують встановити пароль адміністратора. Або просто відкривається сторінка з настройками, а пароль при бажанні можна задати у відповідному розділі. Не плутати з паролем на Wi-Fi.

5 Потрібно задати параметри підключення до інтернету. Зазвичай в розділі "Інтернет", або "WAN". Як їх впізнати - я писав вище (у виділеному блоці). Показую на прикладі TP-Link.

Самостійна заміна та налаштування маршрутизатора

Коли роутер не може підключитися до інтернету - рекомендую подзвонити в підтримку провайдера, щоб уточнити всі параметри і чи не робить він прив'язку по MAC-адресу.

6 Налаштування Wi-Fi мережі. Це можна зробити у відповідному розділі в веб-інтерфейсі. Є один важливий момент: якщо ви задасте таке ж ім'я та пароль Wi-Fi мережі, як було на старому роутере, то на пристроях можуть виникнути проблеми з підключенням до Wi-Fi (не часто, але буває). Тому, або задайте інше ім'я мережі, або ж просто видаліть Wi-Fi мережу на пристрої та підключіться заново (якщо виникнуть проблеми).

Налаштування Wi-Fi при заміні роутера на інший роутер

Так само зверніть увагу, що на дводіапазонних роутера задаються параметри бездротової мережі окремо для кожного діапазону.

Якщо у вас залишилися якісь питання - задавайте їх у коментарях.