Що потрібно для прийому цифрового ефірного телебачення? Як приймати сигнал і дивитися T2?

Що потрібно для прийому цифрового ефірного телебачення? Як приймати сигнал і дивитися T2?

Цифрове ефірне телебачення повільно, але впевнено замінює аналогове телебачення. Ось в Україні вже з осені 2018 до весни 2019 року планують повністю відключити аналогове телебачення. Наскільки мені відомо, то в Росії так само планують відключати аналогове ТБ на початку 2019 року. І незважаючи на те, що багато хто дивиться супутникове ТБ, кабельне, або IPTV - багатьом жителям доведеться шукати альтернативні варіанти. Інакше телевізор в один момент просто перестане працювати і приймати сигнал. І замість улюбленого телеканалу ми побачимо шипіння телевізора.

Звичайно ж, замість аналогового телебачення вже давно непогано працює цифрове ефірне телебачення, яке кожен може дивитися абсолютно безкоштовно (в Росії ніби як є окремий платний пакет). Для безкоштовного перегляду доступні всі популярні канали, які ми дивилися раніше. Більш того, каналів стало більше, а якість картинки і звуку набагато краще. У зв'язку з переходом на T2, у багатьох виникло питання, що потрібно для прийому цифрового ефірного телебачення. Як приймати сигнал T2 і які пристрої для цього потрібні? Який повинен бути телевізор? Чи обов'язково купувати T2 приставку (тюнер)? Яка антена підійде? Таких питань дуже багато. У цій статті я постараюся відповісти на найпопулярніші з них.

Цифрове ефірне телебачення - що це, які переваги і в чому відмінність?

Постараюся пояснити все простими словами. Ефірне телебачення, це те телебачення, яке передається за допомогою сигналу, який транслюється за допомогою телевеж.

Ефірне телебачення можна розділити на:

  • Аналогове. Старий формат, який зараз вже активно відключають у багатьох країнах. У тому числі в Україні та Росії.
  • Цифрове. Новий формат, який дозволяє приймати і дивитися канали в кращій якості. Цифровий формат менш чутливий до перешкод. Може транслювати більшу кількість каналів.

До недавнього часу наші телевізор за допомогою звичайної антени брали аналогове телебачення (можливо і зараз приймають, якщо його ще не відключили у вашій країні). Так як технології розвиваються, то аналогове телебачення вже просто застаріло. Тому, вже давно почався плавний перехід на цифрове телебачення формату DVB-T2.

DVB - набір стандартів цифрового телебачення. DVB-T - застарілий формат. DVB-T2 - новий формат.

У цифрового ТБ багато переваг у порівнянні з аналоговим. Перший і дуже великий плюс - стиснення сигналу. Завдяки чому, збільшилася максимальна кількість ефірних каналів, які можна транслювати. Разом з цим покращилася якість зображення і звуку, що просто необхідно для сучасних, великих телевізорів. Так само з'явилася можливість передавати інформацію про телепередачі, інформацію про наступних програмах і т. Д.

Залежно від країни, трансляція каналів ділиться на пакети. В Україні, наприклад, можна безкоштовно дивитися 32 каналу в цифровій якості. Це 4 пакети (мультиплексу) по 8 каналів. У мене, наприклад, через поганий сигнал ловить тільки 2 пакети (16 каналів). У Росії є два безкоштовних пакета. У кожному транслюється по 10 каналів.

Як би варіантів небагато. Якщо ми хочемо дивитися ефірне телебачення, то нам доведеться переходить на T2. Або ж встановлювати супутникову антену, підключати IPTV, або кабельне телебачення. У селах і невеликих містах, швидше за все залишається тільки два варіанти: супутникове ТБ, або ефірне T2. Яке краще - вирішувати вам. Можливо, пізніше напишу статтю на цю тему.

Що потрібно для прийому сигналу DVB-T2?

Повертаємося до теми статті - обладнання, яке необхідно для прийому цифрового ефірного телебачення.

  • Або телевізор з підтримкою DVB-T2.
  • Або спеціальна T2 приставка (тюнер).
  • Антена.

Тут все просто. Якщо у нас старий телевізор, в якому немає вбудованого тюнера з підтримкою формату DVB-T2, то потрібно купувати окрему приставку, яка буде приймати сигнал T2, обробляти його і передавати на телевізор готову картинку. Саму приставку можна підключити практично до будь-якого телевізора. Навіть до "пузатому".

Телевізор з підтримкою DVB-T2

Можливо, ваш телевізор може приймати сигнал T2. В такому випадку не потрібно купувати окрему приставку. А можна підключити антену безпосередньо до телевізора, запустити пошук цифрових каналів і насолоджуватися переглядом.

У наших країнах телевізори з підтримкою DVB-T2 почали з'являтися десь приблизно після 2012 року. Тому, якщо у вас телевізор куплений до 2012 року, то в ньому навряд чи є підтримка T2. Потрібно дивитися характеристики і перевіряти. Інформація про наявність підтримки DVB-T2 може бути вказана на коробці, або в документації. Якщо там ви нічого не знайшли, то просто наберіть модель свого телевізора в пошуковій системі, відкрийте якийсь популярний інтернет-магазин (а краще офіційний сайт виробника) і подивіться, які цифрові стандарти підтримує тюнер в вашому телевізорі.

Виглядає це приблизно ось так:

Як дізнатися чи є підтримка DVB-T2 в телевізорі

Дивимося характеристики телевізора LG на офіційному сайті (система мовлення):

Устаткування для перегляду T2 - телевізор із вбудованим тюнером

Або зайдіть в налаштування свого телевізора і в меню виберіть настройку каналів (пошук). Він повинен запитати у вас, які канали шукати: цифрові, або цифрові і аналогові. Перед цим швидше за все потрібно буде вибрати тип антени: Кабель (DVB-C), або Антена (DVB-T).

Прийому цифрового ефірного телебачення на телевізорі (без приставки)

Ось якщо в настройках є щось про пошук цифрових каналів, то швидше за все є підтримка T2.

Мені здається, що можливий варіант, коли в телевізорі є підтримка тільки DVB-T, а DVB-T2 - немає. Тому, краще дивитися характеристики конкретної моделі.

Для прикладу: налаштуваннях цифрових каналів на телевізорі LG.

T2 приставка для перегляду цифрового ефірного телебачення

Якщо телевізор не може безпосередньо приймати сигнал T2, то доведеться купувати спеціальну приставку. Багато хто називає її ресивер. Це така невелика коробочка, яка підключається до телевізора. До приставці підключається антена. Далі виконуємо нескладну настройку (пошук каналів) і дивимося цифрове ТБ.

Таких приставок є дуже багато. Є навіть окремі інтернет-магазини, які продають тільки обладнання для прийому сигналу T2. Продаються навіть набори для прийому цифрового телебачення (приставка + антена). Вибір дуже великий, так само як і відмінність у ціні. І тут у вас напевно виникло питання: а чим же відрізняються ці приставки? Відмінність в функціоналі, розмірі, дизайні, операційній системі, продуктивності т. Д.

  • Всі ці приставки вміють приймати сигнал T2. Це як би основне їх завдання.
  • У більшості ресиверів (навіть в найдешевших) є USB-порт, в який можна підключити USB-накопичувач і дивитися відео, фото, або слухати музику.
  • Функція запису ефірного телебачення.
  • Є багато моделей, які можна підключати до інтернету (по LAN або Wi-Fi, зазвичай за допомогою окремого USB-адаптера). Це дає можливість дивитися відео на YouTube, або інших сервісах. Дивитися IPTV, користуватися браузером і т. Д.
  • Є T2 приставки, які працюють на Android. Там вже доступний весь функціонал цієї операційної системи. За допомогою такого пристрою можна перетворити свій звичайний телевізор в Smart TV.

Відмінностей дуже багато. Потрібно завжди уважно дивитися і вивчати характеристики конкретного ресивера. Я ось коли купував T2 приймач, не розібрався у всіх нюансах. Потім коли купив, з'ясувалося, що в телевізорі є вбудований приймач T2. Ну нічого, пізніше до іншого телевізора підключив. У мене, до речі, Strong SRT 8204. Ніби як один із самих бюджетних. Але нічого, працює.

T2 приставка для перегляду цифрового телебачення

Таку приставку можна підключити практично до будь-якого телевізора. Якщо у вас старий телевізор, то приставку можна підключити за допомогою кабелю "потрійний тюльпан". Якщо на телевізорі є HDMI, то звичайно ж потрібно використовувати для підключення HDMI-кабель. Якість зображення буде набагато краще. HDMI-кабель, як правило, потрібно купувати окремо.

Антена для прийому DVB-T2

Приймати цифрове ефірне телебачення можна практично будь-який антеною. Якась спеціальна антена для цього не потрібна. Можна без проблем використовувати ту антену, яка у вас встановлена, через яку ви до цієї пори дивилися аналогове телебачення. Без проблем буде працювати будь-яка дециметрова антена. Так звана "польська антена" для T2 так само підійде.

Звичайно, все залежить від того, наскільки далеко від вас знаходиться вишка і який рельєф на вашій місцевості. Якщо ви живете в місті де встановлена ​​вишка, то швидше за все все буде працювати навіть без антени. Але шматок дроту, я думаю, знадобиться. У такому випадку можна використовувати кімнатну антену без підсилювача.

Антена для прийому T2

Якщо ж вишка далеко, то знадобиться антена з підсилювачем. Або ж доведеться ставити зовнішню дециметрову антену для прийому цифрового ефірного телебачення. Вони так само бувають без підсилювачів, або з підсилювачами. У разі поганого прийому можливо знадобиться підняти антену на щоглу.

Зверніть увагу, що якщо антена з підсилювачем, то блок живлення може не знадобиться, так як більшість T2 приймачів може подавати живлення на антену. Зазвичай, ця функція включається в настройках приймача. Потрібно дивитися характеристики, або інструкцію. Можливо, у вашому ресівері такої функції немає.

Антена повинна бути належним чином підключено і спрямована строго в бік вишки. Інформацію щодо розміщення передавачів сигналу DVB-T2 в своїй країні і регіоні ви можете без проблем знайти в інтернеті.

висновки

Щоб почати дивитися T2, зазвичай потрібен тільки приймач. Так як антена у вас швидше за все вже є. Якщо у вас телевізор не дуже старий (особливо, якщо в ньому є Smart TV), то можливо вам взагалі нічого не потрібно купувати. Перевірте, чи підтримує ваш телевізор DVB-T2. Як це зробити, я вже розповідав.

Якщо в телевізорі немає T2 приймача, то доведеться купувати приставку. Вибір великий, думаю, щось підберете. Ну а далі підключаємо антену і телевізор до приставки, і в настройках запускаємо пошук каналів. Якщо канали не знайдені, то перевірте всі контакти на антені, направте антену в бік вишки (подивившись перед цим розташування вишки). Можливо, вам знадобиться більш потужна антена, або підсилювач.

Але у мене, наприклад, все відразу запрацювало. Приставка знайшла 16 каналів (2 пакети). Щоб зловити більше, потрібно виносити антену з горища і встановлювати її на щоглу. Але мені і 16 каналів вистачає. Їх і так рідко хто дивиться 🙂 Всі дивляться Ютуб на телевізорі.

Обов'язково залишайте коментарі. Діліться своїм досвідом і задавайте питання!