Скидання налаштувань мережі TCP / IP і DNS в Windows 7

Скидання налаштувань мережі TCP / IP і DNS в Windows 7

Не рідко, в коментарях до різних статей з рішеннями будь-яких проблем з підключенням до інтернету в Windows 7, я раджу робити скидання мережевих налаштувань. Ця процедура дуже часто допомагає вирішити найрізноманітніші проблеми з підключенням і виходом в інтернет на комп'ютерах не тільки з Windows 7, або Windows Server 2008, але і з Windows 8 і Windows 10. Правда, в десятці скинути всі мережеві настройки можна трохи простіше, через параметри по цій інструкції.

Я покажу, як скинути параметри протоколу TCP / IP і DNS за допомогою командного рядка, і спеціальної утиліти від Microsoft, яка називається Microsoft Easy Fix.

Для чого взагалі скидати ці мережеві параметри? Часто буває, що віруси, шкідливі програми, якісь активатори, і навіть самі користувачі змінюють мережеві настройки, після чого перестає працювати інтернет в Windows 7. З'являються якісь помилки з IP, або DNS. Інтернет працює повільно, не відкриваються сайти, не вдається підключитися до Wi-Fi роутера, встановити підключення до провайдера, або роздати Wi-Fi з комп'ютера. Яка б проблема з підключенням до інтернету у вас не виникла, є шанс, що скидання налаштувань мережі її виправить. Це вже перевірено не один раз.

Ця процедура повертає налаштування всіх мережевих адаптерів до заводських. Очищає всі параметри, які були заставлені програмами, або самим користувачами. У цьому немає нічого страшного, але є два нюанси:

  1. Не раджу робити скидання мережі на комп'ютері, який встановлений у вас на роботі, або в якомусь закладі. Краще звернутися до адміністратора. Так як там швидше за все вручну задані якісь настройки протоколу TCP / IP, які будуть скинуті.
  2. Можливо, після цієї процедури вам знадобиться заново налаштувати комп'ютер на підключення до інтернету. Якщо у вас інтернет безпосередньо підключений до комп'ютера, і провайдер вимагає налаштування підключення.

Що до чого начебто розібралися, можна переходить до налаштування.

Скидання параметрів мережі в Windows 7 за допомогою командного рядка

Все просто. Для початку, нам потрібно запустити командний рядок від імені адміністратора. Один із способів: відкрийте Пуск, в рядку пошуку введіть cmd . У результатах з'явиться "Командний рядок". Натисніть на неї правою кнопкою миші і виберіть "Запустити від імені адміністратора".

Запуск командного рядка для скидання налаштувань в Windows 7

Далі потрібно виконати наступну команду:

netsh winsock reset

Ви можете скопіювати команду і вставити її в командний рядок Windows 7. Для виконання потрібно натиснути Ентер.

Скидання параметрів мережі Windows 7 командою netsh winsock reset

Після виконання цієї команди я раджу перезавантажити комп'ютер. Можливо, ваша проблема буде вирішена. Якщо немає, то виконайте ще одну команду:

netsh int ip reset c: \ resetlog.txt

Скидання параметрів мережі Windows

Ви можете виконати ці команди поспіль. Після чого потрібно обов'язково перезавантажити свій комп'ютер, або ноутбук. Налаштування мережі будуть скинуті до заводських.

Скидання кеша DNS в Windows 7

Команди, про які я писав вище, так само роблять скидання кешу DNS. Але якщо у вас помилка тільки по DNS, наприклад, DNS-сервер не відповідає, або Чи не вдається знайти DNS-адресу сервера, то можна виконати тільки скидання DNS за допомогою такої команди:

ipconfig / flushdns

Скидання DNS в Windows 7

Якщо ця команда не вирішить проблему, то можете спробувати виконати дві команди, про які я писав вище.

Утиліта Microsoft Easy Fix для скидання налаштувань протоколу TCP / IP в Windows

Утиліту Microsoft Easy Fix можна завантажити за цим посиланням, або з офіційного сайту: //support.microsoft.com/ru-ru/help/299357/how-to-reset-tcp-ip-by-using-the-netshell-utility

Просто запустіть утиліту і натисніть "Далі".

Очищення мережевих налаштувань Windows через Microsoft Easy Fix

Далі програма внесе зміни, і запропонує перезавантажити комп'ютер.

Easy Fix - утиліта для скидання мережевих налаштувань в Windows 7

Закрийте вікно утиліти і перезавантажте комп'ютер.

Якщо залишилися якісь питання за статтею, то питайте в коментарях.