Bluetooth трансмітер для телевізора (навушників). Що це, як працює і як вибрати?

Bluetooth трансмітер для телевізора (навушників). Що це, як працює і як вибрати?

Стаття, в якій я показував як підключити Bluetooth навушники до телевізора зібрала дуже багато переглядів і коментарів. І головна проблема, з якою стикаються люди - в телевізорі немає Bluetooth, або він є, але телевізор не дає підключити навушники. Навіть якщо в телевізорі є Bluetooth модуль, він дуже часто призначений для підключення тільки якихось певних пристроїв, або фірмових аксесуарів. І підключити навушники до такого телевізору ніяк не вдається. Він їх або просто не бачить, або виникає якась помилка в процесі підключення.

Використовувати провідні навушники з телевізором дуже незручно. Та й до того ж, все частіше виробники телевізорів відмовляються від звичайного виходу 3.5 mm Jack. Чому вони прибирають цей вихід і обмежують роботу вбудованого Bluetooth модуля - мені не зрозуміло. Але судячи з коментарів до інших статей по цій темі, народ активно використовує (або хоче використовувати) навушники при перегляді телевізора. Це зрозуміло, адже підключивши навушники, можна дивитися телевізор, або грати на приставці не заважаючи іншим. Але ось виробники телевізорів роблять все, щоб процес підключення бездротових навушників до телевізора зробити максимально. І неможливим без додаткових пристроїв.

У цій статті мова піде про Bluetooth трансмітер - пристроях, які можуть отримувати звук з телевізора через той же 3.5 mm Jack, RCA (тюльпан), або оптичний аудіовихід і передавати його по Bluetooth на будь-які навушники, колонку, акустичну систему, саундбар, домашній кінотеатр і т.д.

Ці пристрої можна використовувати не тільки з телевізорами / навушниками. За допомогою Блютуз трансмиттеров, які вміють працювати як на приймемо, так і на передачу, можна підключити будь-яку акустичну систему, музичний центр і т. Д. Тобто, будь-яким колонкам додати підтримку Bluetooth. Так само їх можна використовувати в автомобілях, для передачі музики з мобільних пристроїв на магнітолу. Можна транслювати звук з ПК, або ноутбука на бездротові навушники, або колонку. Але на комп'ютерах я б все таки рекомендував використовувати саме Bluetooth адаптери.

Щоб не писати статтю про пристрої, які я сам жодного разу не бачив і не налаштовував, я замовив на Аліекспресс два Bluetooth трансмітера. Один дешевий, за $ 2.84 (VIKEFON) і ще один набагато дорожче і функціональніша, за $ 25.29 (CSR8675 APTX HD).

Bluetooth трансмітери

Обидва трансмітера я докладніше покажу в цій статті і розповім про них. Я вже все підключив, налаштував, протестував. Все працює, але є багато нюансів. Про налаштування Bluetooth трансмітера на телевізорі і підключенні до нього Bluetooth навушників я розповім в окремій статті. Ще хочу зауважити, що цих пристроїв є просто величезна кількість не тільки в китайських інтернету-магазинах, а й наших. Всі вони дуже різні і сильно відрізняються своїм функціоналом і відповідно ціною. Є навіть фірмові пристрої від популярних виробників, які стоять якихось нереальних грошей. Зрозуміло, що протестувати все трансмітери, які є на ринку - це нереально. Але на прикладі цих двох пристроїв, про які я розповім в цій статті, ви зможете зрозуміти, що це за пристрої, як вони працюють, і які функції можуть виконувати. А так же ми з'ясуємо,чим відрізняється дешевий Bluetooth трансмітер від дорого і як вибирати такі пристрої серед величезного їх кількості на ринку.

Що таке Bluetooth трансмітер і для чого він потрібен?

Як правило це компактні пристрої, в яких вбудований Bluetooth модуль і різні ауді входи / виходи для підключення до різних джерел звуку (телевізори, комп'ютери, телефони) або до пристроїв, які призначені для виведення звуку (колонки, акустичні системи, музичні центри, магнітоли і т. д.). Всі ці пристрої відрізняються не тільки технічними характеристиками, але і зовнішнім виглядом. Ось деякі з них:

Bluetooth Audio Transmitter

Основні відмінності між різними моделями Bluetooth трансмиттеров:

 • Підтримка різних інтерфейсів підключення. Наприклад, є трансмітери, які підключаються тільки через звичайний 3.5 mm Jack. А є моделі, в яких крім 3.5 mm роз'єму є ще і RCA (тюльпан) і оптичний аудіовхід / вихід.
 • Наявністю, або відсутність вбудованого акумулятора.
 • Версіями Bluetooth.
 • Можливістю підключення декількох Bluetooth навушників або колонок.
 • Якістю Bluetooth модуля, наявністю різних інтерфейсів управління, якістю збірки, кабелів і т. Д.

Якщо я правильно зрозумів (можливо помиляюся, так як перевірити всі пристрої нереально), то всі представлені на ринку Bluetooth трансмітери можуть працювати в режимі прийому і передачі (2 в 1). Так як навіть мій найдешевший адаптер може як приймати звук по Bluetooth і передавати його на ту ж акустичну систему, так і передавати звук по Bluetooth (з телевізора, ПК) на навушники, або інший пристрій. Зазвичай ці режими називаються TX Mode і RX Mode .

 • TX - режим передавача. Коли Блютуз трансмітер приймає звук від того ж телевізора через певний інтерфейс (кабель) і передає його на навушники через Bluetooth. Ці пристрої найчастіше використовуються саме в цьому режимі роботи.
 • RX - режим приймача. Коли до трансмітеру ми по кабелю підключаємо звичайні колонки, музичний центр, автомагнітолу (через AUX), або інший пристрій для виведення звуку. Потім з телефону, планшета, ноутбука або іншого пристрою підключаємося до трансмітеру по Bluetooth і транслюємо музику. Виходить, щоб ми додали підтримку Bluetooth для звичайних колонок.

На зображенні нижче показано роботу двох режимів:

Bluetooth трансмітери з функцією прийому та передачі звуку з / на телевізор і навушники

Навіть мій найдешевший трансмітер без проблем (майже без проблем :)) працює в двох режимах. На приймемо і передачу звуку по Bluetooth. Тільки ось спосіб перемикання між режимами на різних Трансмітер сильно відрізняється.

Як змінити спосіб TX / RX (приймемо / передача) на Bluetooth трансмітер

Якщо на дорогому є окремий перемикач TX / RX, то на дешевому взагалі немає кнопок. А зміна режиму відбувається підключенням, відключенням і повторним підключенням пристрою до джерела живлення. У режимі приймача індикатор блимає синім, а в режимі передавача - червоним. Без інструкції (якої, до речі, не було в комплекті) здогадатися нереально. Добре хоч в описі товару на Алі про це написано.

Приклад використання №1

У цьому прикладі показана робота в режимі передавача (TX). Телевізор без Bluetooth (або Bluetooth є, але навушники не підключаються), а нам необхідно підключити бездротові навушники. Ми з'єднуємо трансмітер з телевізором за допомогою аудіо кабелю. Якщо в телевізорі є 3.5 mm вихід на навушники - використовуємо його. У моєму, наприклад, 3.5 mm роз'єму немає. Тому, я підключаю через оптичний аудіовихід. Можна так само використовувати RAC (тюльпан). Навіть в старих телевізорах він є. Дуже важливо врахувати це при виборі даного пристрою. Так само до трансмітеру потрібно підключити живлення. Я підключаю його в USB-порт на телевізорі. Якщо USB немає, можна використовувати будь-який адаптер, яким заряджаємо телефон.

Bluetooth трансмітер для підключення навушників до телевізора

Після включення живлення трансмітера, потрібно підключити до нього Bluetooth навушники. Зазвичай, досить перевести навушники в режим підключення. Спосіб підключення може трохи відлитись, в залежності від вашого трансмітера і навушників. Після підключення звук йде на навушники. До моделі подорожче можна підключити відразу дві пари навушників. У разі з'єднання з телевізором через оптичний аудіовихід, звук так само одночасно відтворюється з динаміків телевізора. Але його можна просто відключити, або скрутити на телевізорі. Тоді звук буде відтворюватися тільки через навушники. Є невелика затримка між звуком з динаміків телевізора і на навушниках через трансмітер.

Приклад використання №2

У цьому прикладі показана робота в режимі приймача (RX). Є звичайна акустична система без Bluetooth. Але ми хочемо транслювати на неї музику з телефону або планшета. Або навіть з ноутбука або ПК, але у нас немає можливості (або бажання) з'єднати колонки з комп'ютером за допомогою кабелю. Беремо Bluetooth трансмітер і підключаємо його до колонок. Тут точно так само можна використовувати як 3.5 mm Jack, так і RAC, або оптичний аудіо кабель. Залежно від того, які роз'єми для підключення є на вашому трансмітер і колонках. Так само потрібно підключити живлення до трансмітеру. Харчування можна взяти з USB-порту будь-якого пристрою, або через адаптер.

Робота Блютуз трансмітера в режимі передавача звуку на колонки з телефону

Перемикаємо трансмітер в режим приймача (RX). У цьому режимі він доступний для виявлення на всіх пристроях (телефони, ноутбуки). Включаємо Bluetooth, наприклад, на телефоні, і підключаємося до трансмітеру (в інструкцію має бути написано його ім'я). Телефон, або інший пристрій визначає його як навушники і виводить звук. А трансмітер в свою чергу передає звук на колонки по кабелю.

Як вибрати Блютуз трансмітер?

В першу чергу ви повинні розуміти, навіщо він вам потрібен і як ви його будете використовувати. Наприклад, якщо ви вибираєте Bluetooth трансмітер для телевізора (щоб підключати навушники), то потрібно з'ясувати, які варіанти підключення можливі конкретно на вашому телевізорі. Це головне.

На що звернути увагу при виборі:

 1. На інтерфейси підключення. У більшості випадків достатньо трансмітера з можливістю підключення через звичайний 3.5 mm Jack або RCA (тюльпан). Там просто кабелю різні. І при замовленні зазвичай є можливість вибрати певний кабель, або замовити обидва кабелі. Дорожчі моделі оснащені ще й оптичним аудиовходом / виходом. І якщо в вашому телевізорі є оптичний аудіовихід (Digital Audio Out), то я б радив купувати модель з підтримкою цього інтерфейсу. Ось для прикладу дешева модель з підтримкою тільки 3.5 mm Jack і RCA (RCA кабелю в комплекті не було, але його можна було вибрати при замовленні):

  Блютуз трансмітер з підтримкою роз'єму 3.5mm і RCA (тюльпан)А в дорогої моделі є ще підтримка оптичного аудіо кабелю. Ну і відповідно всі кабелі в комплекті.

  Bluetooth трансмітер для телевізора з оптичним аудіо кабелемНа самому трансмітер є оптичний вхід і вихід: SPDIF IN TX і SPDIF OUT RX. А на корпусі є перемикач SPDIF / AUX. Який потрібно ставити в певний режим, в залежності від того, який кабель ви використовуєте для підключення до джерела виведення звуку, або до пристрою, на який буде виводитися звук.

  Перемикання режимів SPDIF / AUXЯкщо взяти пристрій із трьома кабелями (Оптичний + RCA + 3.5 мм), то ви точно зможете підібрати потрібний інтерфейс для підключення до вашого телевізора, або іншого пристрою.

 2. Не купуйте найдешевші пристрої. Я особисто в цьому переконався. Мій трансмітер (який дешевий, за 3 долари), жахливо виводить звук на навушники. Чути шум і тріск під час відтворення. Пробував міняти адаптер харчування - не допомогло. У той час як в зворотну сторону, з телефону на колонки він звук виводить без перешкод. Навушники перевірені на різних пристроях, проблема не в них. Можливо, мені просто шлюб попався. Так само в дешевих моделях може бути сильна затримка в трансляції звуку (через дешевий Bluetooth модуля). І звук буде сильно відставати від зображення на телевізорі. Від вартості даних пристроїв сильно залежить якість звуку і якість самого пристрою в цілому.
 3. Якщо вам потрібно підключати до телевізора через трансмітер більше однієї пари навушників одночасно, то обов'язково з'ясуйте перед покупкою, чи дає таку можливість обрана вами модель. У моєму випадку до простого і дешевого трансмітеру можна підключити тільки одні навушники. До дорогої моделі - дві пари навушників одночасно. Я перевіряв, це працює. Одночасно підключав навушники і колонку. Але процес підключення дуже складний. Особливо коли інструкція англійською і лінь її перекладати.
 4. Що стосується версії Bluetooth, то беріть пристрої з найновішою версією. У мене обидва з Bluetooth 5.0. На навушниках, якщо не помиляюся, Bluetooth 4.1. Все працює. Вони сумісні між собою.
 5. Є Bluetooth трансмітери з NFC. У мене такого немає, перевірити не можу. Але по ідеї, підтримка NFC потрібна для більш простого підключення навушників, колонок, телефонів і інших пристроїв, на яких, зрозуміло, теж є підтримка NFC. Так як процес підключення саме навушників і подібних пристроїв до трансмітеру - це ще те заняття, то наявність NFC відмінне рішення.
 6. Бачив трансмітери з зовнішніми антенами. В їх характеристиках заявлено, що радіус дії в приміщенні збільшується приблизно до 30 метрів. У звичайних радіус дії метрів 10. Не доводилося працювати з такими моделями, але якщо у вас великий будинок або квартира, або якісь особливі завдання, то такий варіант може вам підійти. У звичайному випадку не бачу сенсу переплачувати.
 7. Вбудований акумулятор. Чесно кажучи, не зовсім розумію навіщо він потрібен. Для мого трансмітера виробник Зав'ялюють роботу від акумулятора протягом 24 годин. Але навіщо? Напевно простіше підключити харчування, ніж думати про зарядку ще одного пристрою. Хоча, можливо в деяких ситуаціях можливість автономної роботи може стане в нагоді.

Уважно вивчайте технічні характеристики. Там завжди зазначено, що поставляється в комплекті з пристроєм, які кабелю, які є варіанти підключення, скільки пристроїв можна підключати по Bluetooth одночасно і т. Д. Читайте відгуки.

висновки

Цікаві та корисні пристрої. Можна придумати багато варіантів їх застосування. Але основний - підключення бездротових навушників до телевізора. Тим більше, що навіть в нових моделях телевізорів, які звичайно ж обладнані Bluetooth, виробники чомусь обмежують підключення навушників.

Все підключається і працює навіть у випадку з трансмітером за 3 долари. Але я б не радив купувати такі пристрої. Все через дуже погану якість і велику ймовірність отримати пристрій з браком. До того ж, процес підключення таких пристроїв не самий простий і зрозумілий. На більш дорогих пристроях все реалізовано трохи простіше. Є кнопки і перемикачі. Ще б пак інструкцію російською / українською мовою, так взагалі було б чудово.

Купуючи Bluetooth трансмітер будьте готові до того, що доведеться витратити трохи часу на те, щоб розібратися, як все підключити і налаштувати. Читайте інструкцію на сайті інтернет-магазину. За допомогою телефону (камерою в Google Перекладач) можна перекласти інструкцію, яка йде в комплекті (якщо вона є). У випадку з підключенням до телевізора можливі деякі незручні моменти з перемиканням звуку з динаміків телевізора на навушники і в зворотному порядку. Багато що залежить від способу підключення трансмітера до телевізора і від самого телевізора.