Налаштування Wi-Fi роутера TP-LINK TL-WR940N і TL-WR941ND. Інструкція з підключення та налаштування Wi-Fi

Налаштування Wi-Fi роутера TP-LINK TL-WR940N і TL-WR941ND. Інструкція з підключення та налаштування Wi-Fi

У цій статті ми детально розглянемо процес підключення та налаштування двох відмінних моделей роутерів від компанії TP-LINK. Це модель  TL-WR940N і  TL-WR941ND . Я не бачу сенсу писати для кожної моделі окрему статтю, так як TL-WR941ND і TL-WR940N практично однакові по зовнішньому вигляду і по роз'ємів. Так само, у них однакові панелі управління. Відмінність тільки в тому, що у роутера TL-WR940N не знімні антени, ну і швидше за все є відмінність в залозі. Для нас це не дуже важливо.

Налаштування TP-LINK TL-WR940N

До речі, недавно з'явилася оновлена ​​модель роутера, в чорному корпусі. Не важливо, яка у вас модель, ви зможете налаштувати її за цією інструкцією. Я постараюся максимально докладно і зрозуміло все розписати. Налаштовувати ми будемо через панель управління. Тому, диск, який ви швидше за все знайшли в комплекті, можете залишити. Він нам не знадобиться. На ньому є тільки утиліта для настройки, і керівництво. Можете спробувати налаштувати маршрутизатор за допомогою утиліт, але я б радив робити це через WEB-інтерфейс.

Кілька порад перед налаштуванням:

Я рекомендую підключати роутер до комп'ютера, або ноутбука з мережевого кабелю, який ви знайдете в комплекті. Тільки для настройки. Проводити настройку краще по кабелю. Після настройки, ви зможете відключити мережевий кабель.

Якщо немає можливості підключитися по LAN, то можна налаштувати і по Wi-Fi. Просто підключіться до незахищеної мережі, яка повинна з'явиться відразу після включення маршрутизатора. Не прошивати роутер по Wi-Fi! Тільки по кабелю.

Можливо, що роутер вже пробували настроїти. Або ви, або в магазині. Ті настройки, які вже можливо там вказані, можуть нам перешкодити. Я раджу зробити скидання налаштувань на вашому TL-WR940N, або TL-WR941ND перед там, як приступати до налаштування.

Увімкніть роутер в розетку. Переконайтеся, що індикатори на пристрої загорілися. Якщо немає, то увімкніть живлення спеціальною кнопкою на задній панелі.

Натисніть, і секунд 10 потримайте кнопку  RESET на задній панелі роутера.

Якщо там кнопка втоплена в корпус, то натисніть на неї ніж гострим. Наприклад, скріпкою.

Скидання налаштувань на TP-LINK TL-WR940N і TL-WR941NDВсі індикатори на передній панелі повинні моргнути. Це означає, що відбулося скидання налаштувань.

Детальніше про відновлення заводських налаштувань на маршрутизаторах TP-LINK, ви можете почитати в цій статті.

Все, можна приступати до налаштування.

Як підключити TL-WR940N / TL-WR941ND?

Для початку, нам потрібно все з'єднати.

Підключіть антени (якщо вони знімні).

Підключіть до роутера кабель живлення і увімкніть його в розетку.

В один з жовтих роз'ємів підключіть мережний кабель, який був в комплекті. Другий кінець кабелю підключіть до комп'ютера до гнізда. Якщо ви будете налаштовувати по Wi-Fi, то підключіть свій ноутбук до відкритої мережі, яка за замовчуванням називається приблизно так: "TP-LINK_37DE50". Можете вимкнути живлення на маршрутизаторі, якщо мережа пропаде, значить ваша.

Якщо заводська бездротова мережа закрита паролем (в оновленій моделі), то сам стандартний пароль від Wi-Fi вказано знизу роутера на наклейці.

У синій роз'єм (WAN) підключіть кабель від вашого інтернет-провайдера (або, наприклад, від ADSL модему).

Ось картинка для наочності:

Схема підключення TL-WR940N / TL-WR941ND

B фото підключення оновленої моделі TP-LINK TL-WR940N (в чорному корпусі):

Підключення TP-LINK TL-WR940N (в чорному корпусі)

Підключили? Продовжуємо.

Налаштування TP-LINK TL-WR940N (TL-WR941ND)

Відкрийте на комп'ютері (до якого ви підключили наш TP-LINK TL-WR940N, або 941ND) будь-який браузер. Opera, Chrome, Internet Explorer - не важливо.

В адресній будівництв браузера наберіть адресу  //192.168.1.1 і перейдіть по ньому.

В оновленій версії (яка в чорному корпусі), для доступу до налаштувань використовуйте адресу tplinkwifi.net, або 192.168.0.1.

Повинен з'явиться запит логіна і пароля. За замовчуванням, це admin і admin (цю інформацію можна подивитися на наклейці знизу маршрутизатора).

Введіть їх, і увійдіть в панель управління. Або дивіться докладну інструкцію по входу в настройки на Tp-Link.

Вхід в налаштування TL-WR940NМає відкритися панель управління роутером TP-LINK.

Радимо вам перед налаштуванням перевірити прошивку на якій працює роутер. І, якщо є нова, то прошити роутер. Як знайти і завантажити прошивку для TP-LINK, читайте в цій статті. Інструкція по прошивці знаходиться тут. Якщо не бажаєте оновлювати ПО, то продовжуйте настройку за інструкцією.

Окрема інструкція по оновленню програмного забезпечення на TP-Link TL-WR940N і TP-Link TL-WR941ND.

Налаштування WAN

Це найважливіший етап настройки. Нам потрібно налаштувати роутер, що б він зміг підключаться до провайдера і роздавати інтернет на ваші пристрої. Якщо ми вкажемо неправильні настройки на вкладці WAN, то інтернет через роутер працювати не буде.

Ваші пристрої будуть просто підключатися до Wi-Fi мережі від TL-WR940N, або TL-WR941ND, але інтернет працювати не буде. Тому, тут потрібно все зробити дуже уважно.

Головне, вам потрібно дізнатися технологію з'єднання, яку використовує ваш інтернет-провайдер. Швидше за все, це: Динамічний IP, Статичний IP, PPPoE, L2TP, PPTP і т. Д. Так само, вам потрібно дізнатися, чи робить провайдер прив'язку до інтернету по MAC адресу.

Всю це інформацію ви можете дізнатися у підтримки вашого інтернет-провайдера, на їхньому сайті, або в договорі, який вам повинні були дати при підключенні.

Давайте про всяк випадок клонуємо MAC адресу з комп'ютера, до якого був прив'язаний інтернет. Якщо ви точно знаєте, що ваш провайдер не чинить прив'язку по MAС, то можете пропустити цей пункт. Інструкція під спойлером:

Клонуємо MAC адреса на TL-WR940N / TL-WR941ND

На вкладці  NetworkMAC Clone , натисніть на кнопку  Clone MAC Address . Потрібно, що б роутер був підключений саме до того комп'ютера, MAC адреса якого вказана у провайдера.

Клонуємо MAC на TL-WR940N / TL-WR941ND

Перейдіть на вкладку  Network - WAN , і напроти пункту  WAN Connection Type виберіть технологію з'єднання, яку використовує ваш провайдер.

динамічний IP

Якщо ваш інтернет-провайдер використовує технологію з'єднання Динамічний IP (швидше за все так і є, це дуже популярна технологія), то виберіть її " Dynamic IP ", і інтернет відразу повинен заробити. Але краще все зберегти, натиснувши на кнопку Save і перезавантажити роутер.

Динамічний IP на TL-WR940N

Налаштування для інших технологій з'єднання:

статичний IP

Вибираємо  Static IP , вказуємо IP, який нам видав провайдер і натискаємо кнопку Save для збереження налаштувань.

настройка на роутері

PPPoE

Виберіть  PPPoE , і нижче вкажіть потрібні параметри, які вам видав провайдер: логін, пароль, можливо ще IP адреса.

Налаштування PPPoE на TP-LINK TL-WR941ND

L2TP, або PPTP

Вибираємо одну з технологій, і задаємо потрібні параметри. Для збереження налаштувань не забудьте натиснути кнопку Save .

Налаштування L2TP / PPTP на Tp-Link

Якщо ви правильно вкажіть тип з'єднання, то інтернет повинен відразу заробити. Збережіть налаштування, і перезавантажте роутер. Перезавантажити можна з панелі управління  System ToolsReboot , кнопка  Reboot . Після перезавантаження, інтернет на комп'ютері вже повинен працювати.

Біля значка мережі, вже повинен пропасти жовтий трикутник, і статус з'єднання повинен бути " Доступ до інтернету ". Якщо інтернет через TL-WR941ND так і не запрацював, то перевіряйте налаштування на вкладці WAN, швидше за все, ви там допустили помилку. Перевірте, чи правильно клонували MAC адреса (якщо потрібно).

Якщо ви раніше на комп'ютері запускали якесь з'єднання (високошвидкісне з'єднання), то його можна видалити.

Налаштування Wi-Fi, установка захисту на мережу

Перейдіть на вкладку  WirelessWireless Settings .

Вкажіть ім'я для вашої Wi-Fi мережі, і виберіть в списку свій регіон.

Налаштування Wi-Fi на TL-WR941NDДалі перейдіть на вкладку  WirelessWireless Security . Встановимо пароль на Wi-Fi, що б до нашої мережі ніхто не зміг підключиться.

Виділяємо пункт  WPA / WPA2 - Personal (Recommended) . В поле  Wireless Password , вказуємо пароль. Я рекомендую вказати рівно 8 символів. Англійські букви і цифри.

Встановлюємо захист на бездротову мережуНатисніть знизу на кнопку Save , щоб зберегти настройки.

Змінити пароль на Wi-Fi ви зможете в будь-який момент. Але, встановлювати його я раджу зразу в процесі настройки роутера.

Налаштування дати, установка захисту на панель управління

На вкладці System ToolsTime Settings вкажіть правильний часовий пояс, дату і час. Не забудьте зберегти настройки.

Далі перейдіть на вкладку  System ToolsPassword .

Тут ми змінимо стандартні логін / пароль, які використовуються для входу в настройки роутера.

В поле  Old User Name і  Old Password вкажіть дані за замовчуванням admin і admin. А в полях нижче, вкажіть новий логін (можете залишити admin), і пароль, придумайте свій. Обов'язково запишіть пароль на папірець.

Детальніше про налаштування захисту панелі управління написано в цій статті.

Захист на панель управління роутеромОсь і все, залишилося тільки перезавантажити TP-LINK TL-WR940N, або TL-WR941ND, якщо ви налаштовували його, і можна підключати до інтернету свої пристрої: ноутбуки, комп'ютери, планшети, телефони, телевізор і т. Д.

Якщо у вас в процесі настройки роутера виникли проблеми, то напишіть про них в коментарях, постараємося допомогти розібратися у вашій проблемі.