Як підключити Wi-Fi роутер TP-Link?

Як підключити Wi-Fi роутер TP-Link?

Вітання! Дуже частот запитують, як підключити роутер? Ось купили роутер, принесли додому, і як його підключити, і що взагалі робити з ним далі, що б він роздавав інтернет по Wi-Fi і кабелю. У цій статті ми поговоримо конкретно про роутерах TP-Link. Детально розповім, і навіть зроблю фото з підключення TP-Link. Куди і який кабель підключати, як з'єднати роутер з провайдером, комп'ютером, модемом і т. Д.

Насправді, нічого складного в цьому немає. Потрібно тільки трохи часу і терпіння :) Після покупки будь-якого роутера, в нашому випадку це пристрій компанії TP-Link, його доведеться правильно підключити і налаштувати. Якщо підключіть неправильно, то налаштувати не вийти. Сам процес налаштування, це вже тема для іншої статті, або для інструкції по конкретній моделі. Ну а в цій статті ми детально розберемо процес саме підключення роутера TP-Link.

Стаття підійде для всіх моделей: TL-WR940N, TL-WR740N, TL-WR841N, TL-WR842ND, TL-WA701ND, TL-WR743ND і т. Д. Показувати я буду на прикладі TL-MR3220. Хотілося б показати як підключити TL-WR841N (він більш популярний), але під рукою зараз є тільки TL-MR3220. Ну да ладно, вони практично нічим не відрізняються.

Підключення комп'ютера до TP-Link з мережевого кабелю

Насамперед, нам потрібно підключити до роутера адаптер харчування. Просто підключіть його в роз'єм POWER. Там точно не промахнетеся 🙂 Ну і включіть в електромережу. Якщо індикатори на роутері щоб не засвітитися, то перевірте, можливо на ньому є кнопка включення живлення, і воно відключене.

Далі, якщо ви будете налаштовувати (і / або користуватися інтернетом по кабелю) роутер з комп'ютера? або ноутбука, то візьміть мережевий кабель, який йде в комплекті з роутером і підключіть один кінець кабелю в мережеву карту вашого комп'ютера , а другий в LAN роз'єм роутера . На TP-Link, LAN роз'єми як правило жовті і їх зазвичай 4 штуки.

Підключення комп'ютера до роутера TP-Link мережевим кабелем

Можна підключати в будь-який LAN роз'єм. У них ви зможете підключати так само телевізори з мережевого кабелю, ігрові приставки і т. Д. Ну і по Wi-Fi звичайно ж можна підключиться (як для використання інтернету, так і для настройки маршрутизатора). Дивіться інструкцію з підключення ноутбука до Wi-Fi мережі.

Підключаємо роутер TP-Link до інтернет-провайдера, або модему

Тут все зрозуміло. Що б роутере зміг роздавати інтернет (а це його основне завдання), до нього потрібно підключити інтернет. Швидше за все, у вас в квартиру прокладений звичайний мережевий кабель, або інтернет у вас від ADSL модему.

Нам потрібно підключити кабель від інтернет-провайдера в WAN роз'єм роутера TP-Link. WAN роз'єм зазвичай синій. Або, підключити в WAN роз'єм кабель від модему (для з'єднання можна використовувати кабель, який йде в комплекті з роутером).

Виглядає цей приблизно ось так:

Підключення нового роутера TP-Link

Ось і все, інтернет підключили, і можна приступати до настройки роутера. Зайдіть в налаштування свого TP-Link (дивіться цю інструкцію) і налаштовуйте роутер. Можете налаштувати за інструкцією на прикладі налаштування TP-LINK TL-WR940N. Налаштування швидше за все буде такою ж.

Може бути й таке, що відразу після підключення роутера, інтернет запрацює на вашому комп'ютері і інших пристроях, які ви підключите. Таке можливо в тому випадку, якщо ваш провайдер використовує тип з'єднання Динамічний IP, або у вас підключення через модем. У будь-якому випадку, вам потрібно буде налаштувати Wi-Fi мережу і встановити пароль.

І ще, на всяк випадок даю посилання на статтю за рішенням найпопулярнішою проблеми, яка дуже часто з'являється саме під час налаштування роутера: "Без доступу до інтернету", або "Обмежено".

Начебто нічого не забув. Як бачите, інструкція проста і зрозуміла, підключити зможе кожен. Якщо щось не виходить - пишіть в коментарях, будемо розбиратися.