Телевізор не бачить флешку (USB флеш-накопичувач). Що робити?

Телевізор не бачить флешку (USB флеш-накопичувач). Що робити?

Буває, що при спробі підключити USB флеш-накопичувач до телевізора і подивитися якийсь фільм, відео, фото та т. Д., Телевізор не бачить флешку. Чому, і що робити в такій ситуації, ми постараємося з'ясувати в цій статті. Найцікавіше, що при виникненні цієї проблеми виявляється багато незрозумілих моментів. Наприклад, телевізор флешку не бачить, а комп'ютер бачить. Або телевізор раніше бачив цей USB накопичувач, але зараз його не розпізнає. Або бачить інші флешки, а якусь конкретну немає. Все це звичайно ж сильно ускладнює процес пошуку причини і рішення.

Зараз вже практично немає телевізорів, які продавалися б без USB-входу і функції підключення USB флеш-накопичувачів, з яких через вбудований в телевізорі програвач можна переглядати відео, фото, або слухати музику. Навіть велика кількість телевізорів без Smart TV підтримують підключення флешок і відтворення різного медіаконтенту. І в більшості випадків, телевізор відразу після підключення флешки знаходить її, відкриває і відображає її вміст. Так, частенько бувають проблеми з відтворенням різних файлів, особливо відео. Телевізор просто не відкриває фільм, або інше відео. Говорить про те, що формат не підтримується, і т. Д. Все тому, що програвач телевізора може не підтримувати деякі формати відео і аудіо.Телевізор не бачить флешкуПриблизно та ж ситуація з USB накопичувачами. Наприклад, телевізор не бачить флешку в NTFS або exFAT (це формат файлової системи накопичувача), так як він (телевізор) просто не підтримує цей формат. І, наприклад, після форматування накопичувач вже не визначається. Або не бачить накопичувач на 128 ГБ, або 64 ГБ, так як є обмеження за розміром підключається накопичувача. Іноді користувачі стикаються з проблемою підключення флешки стандарту USB 3.0. І незважаючи на те, що USB 3.0 і USB 2.0 (порт в телевізорі) сумісні, такий накопичувач може не відкриватися.

Що робити, якщо телевізор не бачить флешку?

Телевізори - примхливі пристрою. До того ж є нові моделі, а є старі, які в плані підтримки різних форматів, файлових систем і накопичувачів різних обсягів сильно відрізняються. Наприклад, цілком можливо, що якісь моделі телевізорів не бачать флешки більше 8 ГБ, або 16 ГБ. Це нормально, так як у кожної моделі телевізора є обмеження на максимальний обсяг підключається накопичувача.

Важливо: переконайтеся, що ви все робите правильно. Я вже показував, як підключити флешку до телевізора і дивитися фільми, відео, фото, слухати музику. Там же я писав про проблему, коли телевізор бачить флешку, але не читає файли (не чути відео).

Якщо ви все підключаєте правильно, заходите на телевізорі в меню (або додаток на Smart TV телевізорах), але флешки там немає, телевізор її не бачить, то пробуйте насамперед виконати наступні, прості дії:

 • Перевірте флешку на іншому пристрої. Якщо комп'ютер бачить флешку - добре. Якщо ні, значить причина швидше за все саме в флешці, а не в телевізорі.
 • Якщо ви підключаєте флешку через подовжувач, або USB розгалужувач (хаб), то спробуйте підключити її безпосередньо в USB-порт телевізора. Через подовжувач або тим більше USB-хаб може не працювати.
 • Зазвичай на телевізорі є кілька USB-портів. Спробуйте підключити накопичувач в інший порт.
 • Зверніть увагу на напис біля USB-порту. Якщо там написано щось типу "Service", або "Remote Control", то такий вхід використовується для діагностики і ремонту. Тільки в сервісних центрах. У такій порт флеш-накопичувач не підключений (або тільки після розблокування порту).
 • Якщо є така можливість - візьміть іншу флешку. Хоча б для перевірки, побачить її телевізор, чи ні.
 • Вимкніть телевізор з розетки на 5 хвилин.
 • Якщо флешка у вас стандарту USB 3.0, а в телевізорі порти USB 2.0, то все повинно працювати, вони сумісні. Причина швидше за все не в цьому.

Не допомогло? Давайте розглянемо інші рішення.

Форматуємо флешку для телевізора в інший формат

Є два найбільш ходові формату файлової системи: NTFS і FAT32. Можливо, ваш телевізор не працює з NTFS, а накопичувач, який ви хочете підключити, як раз в цьому форматі. Або навпаки. Є ще exFAT, з яким так само можуть бути проблеми. Суть рішення в тому, щоб відформатувати флешку в інший формат. Якщо, наприклад, зараз ваша флешка в форматі NTFS, або exFAT, спробуйте форматувати її в FAT32.

Важливо! На накопичувач, який відформатований в файлову систему FAT32 не вийде скопіювати файл розміром більше 4 ГБ. І в нашому випадку це не дуже добре, тому що фільм в більш менш нормальній якості важить більше 4 ГБ.

Якщо вона вже в FAT32 - форматуйте в NTFS. Але це за умови, що телевізор флешку не бачить, а комп'ютер бачить. Зараз я покажу, як визначити формат накопичувача і форматувати його.

 1. Підключіть накопичувач до комп'ютера.
 2. Зайдіть в "Мій комп'ютер" (Цей комп'ютер).
 3. Щоб подивитися формат флеш-накопичувача, натисніть на нього правою кнопкою миші і виберіть "Властивості".

  Файлова система флешки при підключенні до телевізора

 4. Дивимося, що написано навпроти "Файлова система". У мене FAT32.

  Визначаємо тип файлової системи накопичувачаЗапам'ятовуємо і закриваємо це вікно.

 5. Знову натискаємо правою кнопкою миші на нашу флешку і вибираємо "Форматувати". Увага! Форматування видалить всі файли на вашому накопичувачі! Якщо там є важливі файли, скопіюйте їх на комп'ютер.

  Як форматувати флешку для телевізора

 6. Якщо, наприклад, у мене накопичувач в FAT32, то пробуємо форматувати його в NTFS. Або навпаки. Можливо, в цьому форматі телевізор побачить флешку і відкриє її.

  Телевізор не бачить флешку в exFAT, NTFS, FAT32Читаємо попередження і підтверджуємо форматування натиснувши Ok.

 7. Після завершення форматування копіюємо на флешку фільми, фото, музику (або що там у вас) і витягаємо її з комп'ютера.

  ТБ не бачить USB флешку, а комп'ютер бачитьВсе готово!

Підключаємо наш USB флеш-накопичувач до телевізора, заходимо в меню (додаток) і дивимося на результат. Якщо телевізор визначив накопичувач - відмінно! Якщо немає, то спробуйте форматувати його ще раз, але вже в іншу файлову систему. І дивіться інші рішення нижче.

Обсяг флеш-накопичувача і обмеження з боку телевізора

Можливо, ви підключаєте до свого телевізора флешку невеликої кількості. Справа в тому, що телевізори можуть не підтримувати USB накопичувачі невеликої кількості. Наприклад, LG рекомендує використовувати накопичувачі об'ємом до 32 ГБ. Якщо у вас флешка на 64 ГБ, то телевізор може її просто не підтримувати. А на старих телевізорах можуть бути ще більш жорсткі обмеження. Наприклад, підтримка накопичувачів об'ємом до 8 ГБ. Потрібно дивитися характеристики свого телевізора, інструкцію. Або просто спробуйте підключати накопичувач меншого обсягу. Такі вимоги (обмеження) до USB накопичувачів є у всіх телевізорів LG, Sony, Samsung, Philips, Ergo, Kivi, Xiaomi Mi TV і т. Д.

додаткова інформація

Нам тому ж сайті LG написано наступне:

Телевізор не визначає USB накопичувач через обмеження в обсязі або форматі

Це означає, що з окремими накопичувачами телевізор може просто не працювати. Ось він просто не бачить певну флешку і все. Вони просто несумісні. І все що можна зробити в цій ситуації - використовувати інший накопичувач.

Якщо ви часто користуєтеся, або користувалися флешками, то напевно знаєте, що вони не рідко виходять з ладу. Пошкоджується файлова система, накопичувач починає глючити і т. Д. І цілком можливо, що через проблеми з самим накопичувачем, він без проблем визначається комп'ютером, або іншим пристроєм, а ось телевізор його не бачить.

Схожі проблеми:

 • Телевізор бачить флешку, але не бачить файли, які на ній знаходяться. Таке буває не часто, але буває. Насамперед я рекомендую скопіювати файли саме в корінь флешки, не в папку. Перейменувати файли / папки. Прописати назву англійськими літерами. Через довгих імен файлів їх ТБ так само може не бачити. Але найчастіше причина в тому, що телевізор просто не підтримує формати фалів, які ви закинули на USB накопичувач.
 • Телевізор не відтворює відео, музику, не відкриває фото. Зазвичай, при спробі відкрити файл з'являється повідомлення, що даний формат не підтримується, файл не можна розпізнати, не знайдений і т. Д.

  Телевізор не відкриває відео з флешкиЦе тема для окремої статті. Можу тільки сказати, що вбудований в телевізорі програвач підтримує певний список відео і аудіо форматів. Зазвичай, підтримувані формати вказані в характеристика телевізора. Але, навіть якщо ТБ підтримує наприклад формат .avi, а аудіо доріжка в цьому відеофайл в форматі, який телевізор не підтримує, то відео може не відображатися. Саме просто рішення - завантажити той же фільм в іншому форматі, або конвертувати його за допомогою спеціальних програм.

Якщо ви змогли вирішити цю проблему - напишіть яке рішення вам допомогло. У чому була причина. Можливо, ви використовували якесь інше рішення, якого немає в статті. З радістю додам нову, корисну інформацію до статті. Якщо ваш телевізор і раніше не розпізнає флешку, то можете описати свій випадок в коментарях, буде розбиратися разом.