Wi-Fi мережу з двох (кількох) роутерів

Wi-Fi мережу з двох (кількох) роутерів

Часто буває ситуація, коли одного роутера просто не вистачає. В тому сенсі, що він не може забезпечити необхідний радіус покриття Wi-Fi мережі. В якихось кімнатах, або приміщеннях, просто немає сигналу Wi-Fi. Думаю, це знайоме всім, хто робив Wi-Fi мережу у великому будинку, квартирі, або офісі. У такій ситуації, звичайно ж потрібно встановлювати додаткове обладнання, і якимось чином розширювати бездротову мережу. Зробити це не складно. Є кілька варіантів, які ми розглянемо в цій статті.

Постараюся пояснити все детально, і простою мовою. Будемо дивитися в бік установки двох і більше роутерів, і об'єднання їх в одну Wi-Fi мережу (або створення декількох різних мереж). Дам посилання на інструкції по налаштуванню різних схем, які вам повинні допомогти.

Якщо ви встановили роутер, і у вас Wi-Fi ловить не скрізь, то найбільш правильним рішенням буде установка ретранслятора, або декількох штук. Це спеціальні пристрої, їх ще називають репітерами, які створені для розширення Wi-Fi мережі. Можете подивитися для прикладу настройку ретранслятора TP-LINK TL-WA850RE. Але, навіть репітери не завжди можуть допомогти в такій ситуації. Особливо, коли потрібно роздати Wi-Fi мережу на дуже велику площу. Встановлювати велика кількість ретрансляторів теж не вихід. Все буде працювати, але повірте, мережа навряд чи буде стабільно.

Тому, багато хто розглядає варіант створення Wi-Fi мережі з двох і більше маршрутизаторів. Зараз ми розберемося в цьому питанні. Все можна без проблем зробити, і все буде працювати. Ще один момент. Якщо у вас є можливість з'єднати пристрої кабелем, то можна встановити один маршрутизатор, і необхідну кількість точок доступу (це окремі пристрої, докладніше читайте тут), замість маршрутизаторів.

Як об'єднати два роутера в одну Wi-Fi мережу?

Ясна річ, що для того, що б об'єднати наприклад два (або більше), роутера в одну мережу, їх потрібно якось з'єднати між собою.

Тут є два способи:

  • З'єднання двох і більше маршрутизаторів за допомогою кабелю . Необхідно прокладати мережевий кабель від одного роутера до другого. Це не завжди зручно, і не завжди виходить. Але, це самий надійний і стабільний спосіб. Якщо вам потрібна стабільна мережа, з хорошою швидкість і для великої кількості пристроїв, то краще за все з'єднати маршрутизатори саме кабелем.
  • З'єднання маршрутизаторів без проводів, по Wi-Fi . В такому випадку, використовують з'єднання моста (WDS), клієнта, або в режимі репитера. По суті, це одне і те ж. Просто на різних маршрутизаторах, різних виробників, ці налаштування зроблені по різному.

З цим розібралися. Наприклад, у нас є головний маршрутизатор, до якого підключений інтернет, і він роздає Wi-Fi мережу. Нам потрібно встановити ще один роутер, наприклад, в іншому приміщенні, або на іншому поверсі. Ми другий роутер можемо підключити до першого по кабелю, або по Wi-Fi. Практично на всіх сучасних маршрутизаторах є така можливість.

Так само, потрібно визначиться, нам потрібна одна Wi-Fi мережу , просто посилена другим (третім, четвертим) маршрутизатором, або кожен маршрутизатор повинен створювати окрему мережу , з іншим ім'ям і паролем. Від цього залежить режим роботи маршрутизатора, який нам потрібно налаштувати. В основному, потрібна одна бездротова мережа, просто посилена. Що б пристрої самі, і непомітно переключалися між точками доступу.

Давайте тепер розглянемо обидва способи з'єднання: по бездротовій мережі, і за допомогою кабелю.

Як зв'язати два маршрутизатора по Wi-Fi в одну мережу?

Найчастіше, роутери пов'язують саме по повітрю. Це зрозуміло, адже не потрібно прокладати кабель. Але, якщо вам потрібна стабільна мережа, без втрат в швидкості, то найкраще використовувати кабель, про це напишу нижче. Хоча, по бездротовій мережі роутери так само з'єднуються і працюють.

Два і більше роутера в одній Wi-Fi мережі

Думаю, краще розглянути певні способи з'єднання для кожного виробника:

  • TP-LINK . Якщо роутер, який ви хочете використовувати для розширення бездротової мережі у вас від компанії TP-LINK, то для підключення його до іншого роутера, потрібно використовувати режим моста (WDS). Це не режим репитера, тому, буде дві Wi-Fi мережі. Але, можна спробувати на ньому поставити точно такі ж налаштування Wi-Fi, як на головному маршрутизаторі (SSID і пароль). Тоді буде одна мережа, просто посилена. Детальна інструкція: настройка роутера Tp-Link в режимі моста (WDS). З'єднуємо два роутера по Wi-Fi.
  • ASUS . Тут все трохи простіше, адже на маршрутизаторах цього виробника є режим репитера, про налаштування якого, я писав в статті: настройка роутера Asus в якості репитера.
  • Zyxel Keenetic . На цих роутерах так само є режим повторювача Wi-Fi мережі. Налаштовується все дуже просто, ось інструкція: настройка Zyxel Keenetic в режимі репитера. Крім цього, так само можна використовувати режим клієнта (моста). Тут вже потрібно дивитися, що вам підходить більше.
  • D-LINK . Все налаштовуємо через єдиний режим роботи "Клієнт". Все працює, перевірено. Нещодавно писав інструкцію: режим «клієнт», «міст» і «ретрансляція» на роутері D-LINK.
  • Netis . На цих маршрутизаторах так само є різні режими роботи. Серед яких і режим ретранслятора, який ми налаштовували в цій статті.

Якщо про вашому маршрутизаторі я не написав, це не означає, що його не можна об'єднати в одну Wi-Fi мережу з іншими роутерами. Дивіться в настройках, шукайте інформацію в інтернеті. Згодом постараюся додати інформацію по іншим виробникам.

Ще один момент: не обов'язково , що б пристрої були одного виробника (але бажано).

У питанні щодо створення безпечних однієї Wi-Fi мережі з двох і більше маршрутизаторів, я думаю, ми розібралися. Якщо залишилися якісь незрозумілі моменти, то питайте в коментарях.

Wi-Fi мережу з декількох роутерів з'єднаних кабелем

Як я вже писав вище, з'єднання за допомогою кабелю саме стабільне і надійне. Ну і втрати в швидкості не буде, а якщо буде, то мінімальна. У порівнянні з з'єднанням в режимі бездротового мосту.

З'єднання двох роутерів по кабелю в одну Wi-Fi мережу

По налаштуванню такого з'єднання я писав окрему статтю: як роутер зробити точкою доступу Wi-Fi. Все що потрібно, це з'єднати необхідну кількість роутерів за допомогою мережевого кабелю, і виконати нескладні настройки. На пристроях деяких виробників, потрібно просто активувати режим точки доступу, а якщо його немає, то просто відключаємо DHCP сервер, і ще пару функцій, і наш маршрутизатор перетворюється в звичайну точку доступу.

А якщо вам потрібна одна Wi-Fi мережу, а не різні, то задайте на всіх точках доступу однакові настройки бездротової мережі (ім'я та пароль). Все повинно працювати, перевіряв у себе.

А може роздати інтернет по електропроводці

Є ще такий жарт, як HomePlug AV. Це коли інтернет можна передавати по звичайній електричній проводці. А в необхідних місцях просто включити в розетку PowerLine-адаптери, які можуть роздавати Wi-Fi, або до цих адаптерів підключити роутери. Варіантів багато. Якщо цікаво, почитайте статтю з налаштування комплекту адаптерів TP-LINK TL-WPA4220KIT.

Якщо у вас є якісь інші рішення і ідеї, як можна побудувати мережу з декількох маршрутизаторів, то обов'язково поділіться ними в коментарях. Там же можете залишати питання по темі статті. Всього доброго!