Windows 10 не бачить Wi-Fi мережі

Windows 10 не бачить Wi-Fi мережі

Вітання! Помітив, що почала з'являтися інформація про ще одну помилку в Windows 10, коли ноутбук не бачить Wi-Fi мережі. Проблема цілком звичайна. Хочемо підключиться до інтернету по Wi-Fi, включаємо бездротову мережу, робимо все по цій інструкції, але в списку доступних для підключення мереж, цих мереж немає. Тобто, Windows 10 не бачить жодне Wi-Fi мережі, до якої можна б було підключиться. А сам значок інтернету (який на панелі повідомлення) має вигляд антени з червоним хрестиком.

Windows 10 не бачить Wi-Fi

Ось власне така проблема, з якою як я зрозумів стикаються багато. Так, відразу з'являються думки з приводу того, що в радіусі просто немає доступних Wi-Fi мереж, ось і ноутбук їх не бачить. Але, як правило, при появі такої проблеми, Wi-Fi мережі є. Інші пристрої їх бачать. Ну що ж, давайте спробуємо розібратися. До речі, проблема, коли Windows не бачить бездротові мережі, з'являється не тільки в Windows 10, але і в Windows 7, і інших версіях.

Ноутбук на Windows 10 не бачить Wi-Fi: кілька рішень

Почнемо з того, що якщо у вас на панелі повідомлень іконка у вигляді антени з червоним хрестиком, і при натисканні на неї є кнопка включення Wi-Fi, то це проблема одна. Про рішення якої я напишу нижче. А ось якщо кнопки Wi-Fi немає, то то вже інша проблема. Дивіться статтю Як включити Wi-Fi в Windows 10, коли немає кнопки Wi-Fi. І можете глянути ще загальну статтю з можливими проблемами (c Wi-Fi) в Windows 10.

1 Насамперед, потрібно переконається в тому, що Wi-Fi дійсно ловить в тому місці, де ви знаходитесь. Це можна перевірити на іншому пристрої. Наприклад, телефоні. Може бути й таке, що Wi-Fi мереж просто немає, ось вони і не відображаються на вашому ноутбуці. Якщо у вас в будинку тільки одна мережа, ваша, то перезавантажте роутер. Так само, можна перезавантажити комп'ютер, на якому з'явилася така проблема.

2 Можна спробувати запустити діагностику неполадок. Іноді, це допомагає. Тим більше, що це не складно. Натисніть на значок підключення до інтернету на панелі повідомлень, і виберіть Діагностика неполадок .

Windows 10: Діагностика неполадок при проблемах з Wi-Fi

З'явиться вікно діагностики.

Ноутбук не бачить Wi-Fi

Windows спробує знайти у усунути можливі причини, за якими ноутбук не бачить Wi-Fi мережі.

3 Перевіряємо, чи запущена "Служба автоналаштування WLAN". Якщо ця служба на вашому комп'ютері відключена, то Windows 10 не зможе побачити Wi-Fi мережі. Цю службу іноді відключають різні програми "оптимізатори" системи.

Заходимо в служби (правою кнопкою на значок "Цей комп'ютер" і вибираємо "Управління", або через панель управління), переходимо в "Служби", знаходимо "Служба автоналаштування WLAN", і дивимося в якому вона статусі. Вона повинна бути в статусі "Виконується", а тип запуску "Автоматично". Ось так:

Якщо ж служба відключена, то натисніть на неї правою кнопкою миші, виберіть "Властивості", встановіть тип запуску "Автоматично", натисніть "Ok", а потім перезавантажте комп'ютер.

Windows 10 не бачить Wi-Fi через відключеною служби автонастройки WLAN

Якщо Windows 10 не бачить тільки вашу (одну) Wi-Fi мережу

У коментарях до статті по підключенню десятки до бездротової мережі залишили такий коментар:

Windows 10 не бачить тільки одну, домашню Wi-Fi мережу

Є в будинку Wi-Fi мережу, всі пристрої її бачать, підключаються і працюють, а ноутбук з Windows 10 не бачить цю мережу. При цьому, інші мережі він бачить. Так ось, я порадив змінити ім'я мережі SSID, і змінити канал. Олександр це зробив, і допомогло. Ноутбук підключився до домашньої мережі.

Змінить ім'я вашої бездротової мережі можна в налаштування роутера, як правило на вкладці з настройками Wi-Fi. Поле з ім'ям може бути підписана "SSID". Там же можна змінити канал. За зміну каналу є окрема стаття: //help-wifi.com/sovety-po-nastrojke/kak-najti-svobodnyj-wi-fi-kanal-i-smenit-kanal-na-routere/

Безліч різних випадків і рішень я описував в статті не працює Wi-Fi на ноутбуці. Що робити? Стаття універсальна, підійде для Windows 10.

Оновлення: зміна регіону у властивостях Wi-Fi адаптера

У коментарях Тимофій підказав цікаве рішення, яке може стане в нагоді. У нього ноутбук не хотів бачити одну, конкретну Wi-Fi мережу. Ноутбук на Windows 10.

Суть рішення в тому, щоб за допомогою диспетчера пристроїв відкрити властивості Wi-Fi адаптера, і на вкладці "Додатково", виділивши пункт "Country Region (2.4GHz)" змінити значення на "# 5 (1 - 14)". Можливо, у вашому випадку допоможе установка іншого значення. Потрібно пробувати. Ось так:

Зміна Country Region (2.4GHz) якщо ноутбук не знаходить Wi-Fi

Я не перевіряв. У мене взагалі немає властивості "Country Region (2.4GHz)". Але це не означає, що спосіб не робочий. Обов'язково спробуйте. Напишіть про результати.

Сподіваюся, що ці прості рекомендації вам допоможуть підключиться до бездротової мережі. Якщо у вас якась інша проблема, або ви знаєте інші рішення з цієї проблеми, то поділіться цим в коментарях. Всього доброго!