Як на телевізорі LG налаштувати цифрові канали (DVB-T2)?

Як на телевізорі LG налаштувати цифрові канали (DVB-T2)?

Ця стаття буде повністю присвячена налаштуванню цифрових каналів на телевізорах LG зі Smart TV і без нього. Якщо у вас є телевізор LG і ви вирішили відмовитися від аналогового телебачення і дивитися цифрові ефірні канали, то швидше за все у вас виникло кілька популярних питань: чи є в моєму телевізорі LG вбудований DVB-T2 тюнер, що потрібно докупити для прийому Т2, як виконати настройку цифрових каналів і т. д. На ці, та інші питання я спробую відповісти в даній статті.

Для початку потрібно з'ясувати, чи є в вашому телевізорі LG вбудований цифровий тюнер (DVB-T2). Зробити це не складно. Дізнаємося модель телевізора і дивимося характеристики на офіційному сайті, або в інтернет-магазинах. Ніби як все телевізорі LG з 2012 року випускаються з вбудованим цифровим тюнером. Є багато способів дізнатися модель телевізора. Найнадійніший - подивитися на наклейці ззаду самого телевізора. У мене, наприклад, модель 32LB552U.

Дізнатися модель телевізора LG для перевірки наявності DVB-T2 тюнера

Далі набираємо модель в тому ж Google, переходимо на офіційний сайт і на вкладці "Системи мовлення" дивимося наявність DVB-T2. Якщо біля цього пункту стоїть крапка - значить в телевізорі є вбудований цифровий ефірний приймач. Або просто дивимося, щоб в характеристиках був зазначений стандарт DVB-T2.

Як перевірити чи є в телевізорі LG вбудований DVB-T2 приймач

Ну а далі можливі два варіанти:

  1. Якщо у вас телевізор LG без вбудованого DVB-T2 - потрібно купити для нього окрему приставку для прийому цифрових каналів. Залишаю посилання на статтю, де ви знайдете багато корисної інформації по цій темі: що потрібно для прийому цифрового ефірного телебачення. У тому числі про антені.
  2. Якщо у вашому телевізорі є вбудований цифровий тюнер, то досить підключити до нього антену і налаштувати цифрові канали через меню телевізора.

Думаю, ця стаття буде однаково актуальна для України і Росії. Єдиний, незрозумілий для мене момент з CAM модулями, які вставляються в CI слот телевізора. Зараз все поясню. Я коли почав писати цю статтю, то звичайно ж все вирішив перевірити. Попався мені телевізор LG 32LB552U, на якому вже були налаштовані цифрові канали. Але в CI слот телевізора вставлений CAM модуль Т2. Головним завданням якого розкодувати сигнал. Але як виявилося, навіть без CAM модуля цей телевізор знаходить і показує цифрові канали. Можливо, раніше для перегляду Т2 потрібно було купувати CAM модуль (модуль умовного доступу), а зараз він не потрібний.

У будь-якому випадку, якщо в процесі настройки цифрових каналів ваш LG знайде ці канали, але видасть помилку "Не вистачає модуль CI", то знадобиться купити цей модуль. Виглядає він приблизно ось так:

CI CAM модуль Т2 для телевізора LG

Але я думаю, що він вам не знадобиться, все повинно працювати без цього модуля.

Що стосується антени, то тут немає якихось особливих вимог. Не важливо, телевізор від LG, або окрема приставка - потрібна звичайна антена, яка підходить для прийому цифрового ефірного телебачення. Підійде та антена, яка використовувалася для прийому аналогових каналів. Більш докладно про антени я розповідав в статті за посиланням, яку давав вище.

Антена повинна бути підключена до телевізора.

Підключення антени до телевізора LG для прийому цифрових Т2 каналів

Не забувайте, що Т2 або ловить, або ні. Якщо буде поганий прийом (далеко від вишки, перешкоди, недостатньо потужна антена), то телевізор може не знайти жодного цифрового каналу. Або знайти один / кілька пакетів. Наприклад, тільки 8, 16, або 24 каналу з 32-x (для України). У моєму випадку (в обласному центрі) були знайдені всі доступні канали.

Встановлення цифрових каналів на телевізорі LG

Пошук цифрових каналів потрібно запустити в налаштуваннях телевізора. Звичайно, в залежності від самого телевізора (без Smart TV, з новою Smart TV системою (webOS) і старої) настройки можуть відрізнятися. Але на всіх телевізорах меню просте і зрозуміле.

На нових LG Smart TV

Зазвичай настройки можна відкрити кнопкою SETTINGS на пульті дистанційного керування. Або відкрити меню Smart TV (кнопка з іконкою будиночка) і перейти в настройки.

Відкриваємо налаштування LG Smart TV

Далі відкриваємо розділ "Канали" і вибираємо "Пошук каналів і налаштування".

Пошук цифрових каналів і налаштування

Ставимо галочку біля "Ефірні ТВ (DVB T / T2 і аналог)". Натискаємо "Далі".

Ефірні ТВ (DVB T / T2 і аналог) на телевізорі LG

Якщо ми хочемо виконати пошук тільки цифрових каналів, то ставимо галочку біля пункту "Тільки цифрові" та натискаємо "Далі".

Пошук цифрових каналів на телевізорі LG

Здійснить автоматичний пошук цифрових каналів. Чекаємо. На фото нижче видно, що телевізор зловив 34 каналу.

Налаштування Т2 на LG Smart TV

Якщо у вас були знайдені не всі канали, то можете спробувати налаштувати антену (підняти, повернути в сторону вишки, перевірити з'єднання) і запустити пошук ще раз, натиснувши кнопку "Повторити". Або натиснути "Готово" і перейти до перегляду знайдених каналів. Вони будуть збережені.

Пошук цифрових ефірних каналів на телевізорах без Смарт ТВ

На моєму телевізорі LG без Smart TV настройка Т2 відбувається трохи по-іншому. Натиснувши на кнопку SETTINGS заходимо в налаштування.

Доступ до налаштувань каналів на старому телевізорі LG

Відразу переходимо в розділ "Канали".

Налаштування каналів на ТВ LG

Вибравши "Автоматичний пошук" ставимо галочку біля "Ефірне ТБ" і натискаємо "Далі".

Автопошук ефірних цифрових каналів на LG

Ставимо галочку біля "Тільки цифрові (Антена)" і запускаємо пошук кнопкою "Виконати".

Пошук тільки цифрових каналів

Телевізор почне пошук каналів. Коли пошук завершиться, буде вказано кількість знайдених цифрових каналів.

Телевізор LG знаходить все цифрові канали

У мене телевізор LG знайшов 32 каналу. Натиснувши на кнопку "Закрити" канали будуть збережені. Якщо ваш телевізор не зміг зловити всі канали, то після настройки, або заміни антени можна заново запустити автоматичний пошук.

Якщо щось не вийшло - не поспішайте засмучуватися. Напишіть в коментарях про свою проблему, постараюся допомогти.