DLNA сервер в Windows 10. Налаштування, висновок на телевізор

DLNA сервер в Windows 10. Налаштування, висновок на телевізор

На тему настройки DLNA я вже опублікував не одну статтю. Ми запускали DLNA сервер різними способами, на різних пристроях, і для різних телевізорів. У цій інструкції, я покажу як включити DLNA сервер в Windows 10. Нехай це буде комп'ютер, або ноутбук, не важливо. Головне, щоб на ньому була встановлена ​​Windows 10. Є багато різних програм, якими на комп'ютері можна запустити медіа-сервер. Але в цій інструкції ми не будемо використовувати ніяких сторонніх програм. Будемо використовувати тільки стандартні засоби Windows 10. Іншому, така можливість є і в Windows 8, і в Windows 7. Відмінностей там небагато.

І так, для початку розберемося що ж таке DLNA, навіщо запускати цей сервер на комп'ютері, ноутбуці і що з ним робити. Все дуже просто. За технологією DLNA можна передавати медіаконтент (відео, фото, музика) між пристроями в локальній мережі. Найчастіше, цю технологію використовують для перегляду на телевізорі Smart TV відео, або фото, які знаходяться на комп'ютері. Більш докладно про цю технологію я писав в статті: технологія DLNA. Використання DLNA на телевізорах Smart TV і інших пристроях. Якщо цікаво, можете почитати.

Як все це працює: телевізор з Smart TV повинен бути підключений до нашого роутера. За Wi-Fi мережі, або по кабелю. Це не важливо. До цього ж роутера, повинен бути підключений комп'ютер, на якому ми хочемо запустити медіа-сервер, і з якого хочемо відтворювати на телевізорі відео, фото, або музику. Головне, щоб пристрої були в одній локальній мережі (були підключені через один роутер). Це не означає, що повинен бути тільки один комп'ютер і один телевізор, їх може бути кілька. Більш того, в мережі можуть бути інші пристрої, які підтримують DLNA. Наприклад: ігрові приставки, ТВ приставки, супутникові ресивери та т. Д.

Перш ніж перейти до налаштування, переконайтеся, що ваш комп'ютер і телевізор підключені до вашої Wi-Fi мережі, або з допомогу мережевого кабелю до маршрутизатора. Перевірте, чи працює інтернет на телевізорі. Якщо ви не знаєте, чи підтримує ваш телевізор DLNA, то цю інформацію можна подивитися в характеристиках. Скажу так, якщо на екрані присутнє Smart TV, то все буде працювати.

А ще в браузері Microsoft Edge в Windows 10 є можливість виводити на TV відео, фото і музику прямо з браузера. Як це зробити, я писав в цій статті.

Думаю, з усіма нюансами розібралися, тепер можна приступати до налаштування.

Виводимо відео з Windows 10 на телевізор: швидкий і простий спосіб

Відеоролик, фільм, практично будь-яку відеозапис можна вивести з комп'ютера на телевізор в кілька кліків мишкою. Увімкніть телевізор. Переконайтеся, що він підключений до інтернету (до вашого роутеру).

На комп'ютері відкриваємо папку з відео, і правою кнопкою миші натискаємо на файл, який хочемо відтворити на телевізорі (Smart TV). Далі наводимо курсор на пункт "Передати на пристрій". Там повинен з'явиться наш телевізор. Якщо там напис "Пошук пристроїв ...", то потрібно трохи почекати. Залиште відкрите меню, або спробуйте через пару секунд. Як ви можете бачити на скріншоті нижче, у мене Windows 10 знайшла два телевізора: LG і Philips.

Відтворення відео з Windows 10 на телевізор Smart TV

Вибираємо телевізор. Відразу з'явиться вікно управління програвачем. У ньому ви зможете управляти відтворенням відео на телевізорі, додавати інші файли в список відтворення, будете бачити інформацію по телевізору та т. Д.

Управління відтворенням відео з Windows 10 на телевізорі по DLNA

На телевізорі відразу почнеться відтворення запущеного фільму.

Ми тільки що запустили перегляд відео з комп'ютера на телевізор за технологією DLNA. Як бачите, все працює. І все це без дротів, по повітрю. Скінчено, якщо у вас обидва пристрої підключені по Wi-Fi.

Запуск DLNA сервера на Windows 10 стандартними засобами

Вище ми розглянули спосіб, коли з комп'ютера можна відправляти файли на телевізор. Але, є ще відмінна можливість, коли ми з телевізора зможемо переглядати всі файли (до яких відкритий доступ), які зберігаються на нашому комп'ютері. Думаю, саме це вам необхідно.

Для запуску DLNA сервера можна використовувати сторонні програми, наприклад, "Домашній медіа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP)". Про налаштування за допомогою цієї програми я писав у статті настройка DLNA сервера для телевізора Philips. Дивимося фільми з комп'ютера на телевізорі. Ця програма підходить для всіх телевізорів. Але у кожного виробника, як правило, є своя програма. У LG, наприклад, це Smart Share. Про налаштування якої я писав тут.

Ну а з іншого боку, навіщо нам сторонні програми, якщо в Windows 10 все можна налаштувати вбудованими засобами.

1 Насамперед нам потрібно відкрити "Параметри потокової передачі мультимедіа". Знаходиться цей пункт в панелі управління. Можна просто в пошуку почати вводити його назву і запустити.

Параметри потокової передачі мультимедіа в Windows 10

2 В новому вікні натискаємо на кнопку "Включити потокову передачу мультимедіа". Тим самим ми включаємо DLNA сервер в Windows 10.

Включаємо DLNA сервер в Windows 10

3 Далі вкажіть назву свого DLNA сервера. Потім, в списку пристроїв ви можете дозволити, або заборонити доступ до медіа-сервера для певного пристрою у вашій мережі. Якщо ви підключені до своєї домашньої мережі, то можете залишити всі пристрої.

Якщо вашого телевізора в списку не буде, то трохи почекайте. Або закрийте і заново відкрийте настройки потокової передачі мультимедіа.

Налаштування DLNA сервера в Windows 10

Біля кожного пристрою буде кнопка "Налаштувати ...". Якщо необхідно, то ви можете задати індивідуальні налаштування для кожного пристрою.

Параметри доступу до медіа-сервера

4 Тепер на телевізорі можна отримати доступ до запущеного сервера. На різних телевізорах це виглядає по-різному. На телевізорах Philips (з Android TV), наприклад, потрібно запустити додаток Медіа. Або вибрати це джерело в доступних джерелах сигналу.

Доступ до DLNA сервера з телевізора Philips

Як можна побачити на скріншоті вище, доступ відразу буде відкритий до трьох стандартних папок: "Відео", "Зображення", "Музика". Всі файли, які знаходяться в цих папках, ви зможете переглядати на телевізорі.

Ці три папки знаходяться на системному диску. Погодьтеся, не дуже зручно весь час копіювати туди необхідні фільми та інші файли, щоб дивитися їх з телевізора. Тому, можна просто відкрити загальний доступ до інших папок.

Як додати папку для DLNA сервера

Запустіть програвач Windows Media.

Програвач Windows Media в Windows 10

Якщо ви хочете додати папку з відео, наприклад, то натисніть зліва на відповідний пункт, і виберіть "Управління відеотекою".

Додаємо папку з відео для DLNA в Windows 10

У новому вікні натисніть на кнопку "Додати". Виділіть папку до якої потрібно відкрити доступ по DLNA, і натисніть на кнопку "Додати папку".

Додаємо папку для загального доступу з телевізора

Все, необхідна папка з'явиться в списку, і буде відображатися на телевізорі. Я, наприклад, відкрив доступ до папки "Відео", в якій зберігаю фільми.

Управління спільним доступом до папок

Ви таким способом можете додати будь-які папки, або видалити їх зі списку.

Ще кілька порад

1 Якщо вам знадобиться відкрити настройки потокової передачі мультимедіа, то це можна зробити з програвача Windows Media. Просто натисніть на пункт меню "Потік", і виберіть "Додаткові параметри потокової передачі ...".

Розширені можливості пошуку потокової передачі мультимедіа

2 Якщо в процесі відтворення файлів по DLNA комп'ютер буде йти в сплячий режим, і відтворення буде перериватися, то просто включіть схему електроживлення "Висока продуктивність".

Чи не працює DLNA, комп'ютер йде в сплячий режим

Кілька статтею по темі:

  • Як в Windows 10 підключити телевізор до ноутбука по Wi-Fi, або HDMI кабелю?
  • Як з'єднати комп'ютер (ноутбук) з телевізором по Wi-Fi?
  • Медіа-сервер (DLNA) на Wi-Fi роутер ASUS і TP-LINK.

Якщо відтворення відео гальмує

При відтворенні відео цим способом, багато хто стикається з нестабільною роботою. Відтворення весь час повисає, йде із затримками, зупиняється і т. Д. В основному, такі проблеми виникають при відтворенні великих відеофайлів. Як правило, ці проблеми виникають через брак швидкості з'єднання між комп'ютером і телевізором. Найчастіше, в цьому винен бюджетний, слабкий маршрутизатор. Просто не вистачає пропускної здатності. Правда, потужний маршрутизатор не гарантує стабільну передачу файлів по DLNA.

На момент перегляду вимкніть різні завантаження, онлайн ігри, не використовуйте інтернет на інших пристроях. Якщо є можливість, перш ніж підключати його, або комп'ютер (а краще обидва пристрої) до роутера з мережевого кабелю. Тоді з'єднання буде набагато стабільніше, а швидкість вище.

Якщо нічого не допомагає, то для виведення зображення з комп'ютера, або ноутбука на телевізор можете використовувати більш стабільне з'єднання по HDMI кабелю. Або просто скопіюйте фільми з комп'ютера на флешку, або зовнішній жорсткий диск, і дивіться їх на телевізорі.