Ноутбук не бачить Bluetooth пристрою (навушники, колонку, мишку). Що робити?

Ноутбук не бачить Bluetooth пристрою (навушники, колонку, мишку). Що робити?

Найпопулярніша проблема, з якою багато хто стикається в процесі підключення різних пристроїв по Bluetooth - коли ноутбук не бачить Блютуз пристрої. Windows просто не знаходить навушники, мишку, клавіатуру, колонку, або інший пристрій, що ми хочемо законектіть. Я написав уже кілька інструкцій, в яких показував, як підключити ті ж навушники або колонку до комп'ютера через Bluetooth. І в коментарях до цих статей відвідувачі залишають дуже багато питань пов'язаних з проблемою, коли комп'ютер не знаходить пристрою в процесі підключення. Вивчивши коментарі і кілька конкретних випадків, я вирішив написати окрему статтю, в якій поділитися можливими рішеннями.

Так як ми говоримо про проблему на ПК і ноутбуках, які працюють на Windows, то в більшості випадків всі проблеми через те, що Bluetooth не налаштований, чи взагалі відсутня. Якщо, наприклад, в системі не встановлений драйвер на Bluetooth, відключений модуль, або він взагалі відсутній в вашому комп'ютері, то звичайно ж комп'ютер не зможе знайти пристрій свого друга який потрібно підключити. Тому, в першу чергу потрібно переконатися, що на вашому ноутбуці / ПК є Bluetooth модуль, встановлені всі необхідні драйвера, все включено і налаштовано. Коли в цьому плані все Ok, то в Windows 7, Windows 8 і Windows 10 в треї повинен бути синій значок Bluetooth.

Перевірка роботи Bluetooth коли комп'ютер не бачить пристрої

Якщо на вашому ноутбуці в треї є ця ікона - значить все повинно працювати. І якщо ноутбук не бачить Bluetooth навушники (або що ви там намагаєтеся підключити), то швидше за все проблема на стороні самих навушників. Буває, що відключений сам модуль, або не встановлені драйвера (тоді іконки в треї не буде). Для перевірки я рекомендую заглянути в диспетчер пристроїв. Там повинен бути наш адаптер (модуль), який відповідає за роботу Блютус. Біля нього не повинно бути якихось значків (знак оклику, стрілочка). Якщо є стрілочка біля іконки, то він відключений. Натисніть правою кнопкою миші і включіть.

Ноутбук не знаходить Bluetooth пристрої

Як все включити і налаштувати, я вже писав в окремих статтях:

 • Немає значка Bluetooth в треї, центрі повідомлень Windows 10, в диспетчері пристроїв
 • Як включити і налаштувати Bluetooth на ноутбуці з Windows 10
 • Як включити Bluetooth на ноутбуці?
 • І якщо у вас ПК - Налаштування Bluetooth на комп'ютері (ПК). Підключення Bluetooth адаптера і установка драйвера.

Ці інструкції повинні допомогти вам вирішити всі проблеми (якщо вони є) з Bluetooth на стороні комп'ютера.

Можливо, не всі знають і розуміють, як правильно виконати підключення тієї ж Блютус мишки, колонки, навушники і т. Д. І через це виникають питання пов'язані з тим, що ноутбук не знаходить потрібну Bluetooth-пристрій. Тому, кілька інструкцій, в яких показано, як правильно виконати підключення:

 • Як підключити Bluetooth навушники до комп'ютера або ноутбука
 • Як підключити Bluetooth колонку до ноутбука або комп'ютера
 • Як підключити бездротову мишу до ноутбука або комп'ютера

Ну а якщо ви все робите по інструкції, ноутбук шукає пристрої але не знаходить, значить потрібно перевірити інші рішення.

Що робити, якщо Windows не знаходить потрібну Bluetooth-пристрій?

Найчастіше система не бачить тільки якесь конкретне пристрій, який ми хочемо підключити. Буває, що не знаходить ні один пристрій. При цьому, наприклад, телефон, планшет або інший комп'ютер виявляє Bluetooth-пристрій і підключається до нього. У Windows 10 це виглядає наступним чином:

Windows не бачить Bluetooth навушники

Нескінченний пошук пристроїв. Зверніть увагу на повідомлення, на фото вище: "Переконайтеся, що ваш пристрій включено і перебуває у зоні видимості." І це дуже хороший рада.

1 Щоб наш ноутбук, або ПК зміг виявити свій пристрій, воно звичайно ж має бути увімкнений та перебуває в режимі пошуку. Практично на кожному пристрої (навушники, мишка, колонка) є кнопка, яка дає змогу встановити режим підключення. Робить його видимим для інших пристроїв. Зазвичай це окрема кнопка з іконкою Bluetooth. Яку потрібно натиснути і потримати кілька секунд (поки не почне блимати індикатор).

Комп'ютер не бачить Bluetooth навушники

Іноді цю функцію виконує кнопка включення пристрою. На моїй мишці, наприклад, ця кнопка підписана "Connect". Після активації режиму підключення, у пристрої має бути активно блимати індикатор.

Ноутбук не знаходить навушники по Блютус

Це означає, що сам пристрій перебуває у зоні видимості.

Дивіться інструкцію до вашого пристрою. Там точно написано, як перевести його в режим підключення.

2 Можливо, пристрій вже пов'язане з комп'ютером. Але з якоїсь причини не працює. В такому випадку, в настройках Windows потрібно знайти цей пристрій (воно буде в статусі "Пов'язано") і видалити його.

Видалення сполученого Bluetooth-пристрої

Після чого потрібно активувати режим з'єднання на пристрої (в моєму випадку на Bluetooth навушниках) і підключити його заново.

3 Не всі знають, але на тих же Bluetooth навушниках (думаю, що на всіх) можна зробити скидання налаштувань. Вони відключатися від усіх пристроїв, з якими були пов'язані і їх доведеться підключати заново. Іноді це допомагає вирішити проблему з виявленням бездротових навушників на комп'ютері. На моїх навушниках JBL, наскільки я зрозумів, скидання налаштувань робиться наступним чином:

 1. Включаємо навушники.
 2. Активуємо режим підключення (щоб почав мигати індикатор).
 3. Натискаємо і секунд 5 тримаємо кнопку збільшення і зменшення гучності. Кілька разів замість синього індикатора замигает білий.

На гарнітурах Sony, наприклад, скинути настройки можна за допомогою двох кнопок: кнопки живлення і кнопки Пауза / Пуск. Їх потрібно затиснути і утримувати 7 секунд.

Зрозуміло, що на різних пристроях, різних виробників і т. Д., Ця процедура може виконуватися різними способами. Наприклад, тривалим утриманням (секунд 30) кнопки активації режиму підключення. Потрібно дивитися інструкцію і гуглити інформацію.

4 У коментарях Олександр написав про проблему, коли новий ноутбук на Windows 10 не бачить Блютуз мишку, а пізніше поділився своїм рішенням. Йому допомогли такі дії (Можете спробувати відразу виконати другий пункт. Якщо не спрацює, тоді 1 і 2.):

 1. Потрібно натиснути клавіші Win + R, ввести команду services.msc і натиснути Ok. Після чого знайти службу "Служба підтримки Bluetooth", відкрити її властивості і виставити тип запуску: "Автоматично". Натиснути "Застосувати".

  запуск Перезавантажте комп'ютер.

 2. Заходимо в "Параметри", в розділ "Bluetooth і інші пристрої" і переходимо в супутні параметри "Інші параметри Bluetooth". Відкриється вікно, в якому потрібно поставити галочку біля "Дозволити пристроям Bluetooth знаходити цей комп'ютер" і натиснути "Застосувати".

  Дозволити пристроям Bluetooth знаходити цей комп'ютер в Windows 10Пробуйте підключити свій пристрій.

Після підключення пристрою приберіть цю галочку в налаштуваннях. Щоб дозволити іншим пристроям не бачили ваш комп'ютер. Маються на увазі нові пристрої, які ще не були підключені.

Помилка "Це не спрацювало. Переконайтеся що пристрій Bluetooth все ще перебуває у зоні видимості, а потім спробуйте ще раз"

Я сам зіткнувся з цією помилкою при підключенні AirPods в Windows 10. Перший раз ноутбук їх без проблем побачив і вони підключилися. На наступний день мені знадобилося підключити їх заново. Я активував режим підключення на AirPods, але ноутбук їх не виявляв. Що я тільки не робив: видалив їх в диспетчері пристроїв, зробив скидання налаштувань, перезавантажив ноутбук - навушник не виявлялися взагалі. Потім я побачив, що вони не пропали зі списку підключених пристроїв в Windows 10.

Вони відображалися там зі статусом "Пов'язано". А при натисканні на кнопку "Підключити" з'являлося повідомлення: "Додавання пристрою - піднесіть, щоб налаштувати ...", потім вікно "... намагається створити пару з цим пристроєм з Windows. Дозволити?". Після дозволу з'явилася наступна помилка: "Це не спрацювало. Переконайтеся що пристрій Bluetooth все ще перебуває у зоні видимості, а потім спробуйте ще раз".

Це не спрацювало. Переконайтеся що пристрій Bluetooth все ще перебуває у зоні видимості, а потім спробуйте ще раз

Проблему я вирішив дуже швидко. Просто видалив навушники. Натискаємо "Видалити пристрій" і підтверджуємо видалення.

Windows 10 не знаходить AirPods або інші Блютуз навушники

Після цього запустив пошук Bluetooth пристроїв і навушник відразу з'явилися в списку доступних для підключення. Підключив їх і все запрацювало!

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою і змогли вирішити її - розкажіть нам про це в коментарях. Я буду додавати нові, робочі рішення до статті. Якщо не виходить вирішити - так само пишіть. Тільки перед цим спробуйте виконати рекомендації зі статті. Детально опишіть свій випадок, і напишіть які у вас пристрою.