Прошивка роутера TP-LINK Archer C20 і Archer C20i

Прошивка роутера TP-LINK Archer C20 і Archer C20i

Виявляється, я ще не писав інструкцій з оновлення прошивки на роутерах TP-LINK, серії Archer. Тому, вирішив показати процес прошивки двох практично однакових роутерів TP-LINK Archer C20, і Archer C20i. У молодших моделей цієї серії, панель рівняння така ж, як і на інших маршрутизаторах від TP-LINK, в зелених тонах. Тому, можна все зробити по цій інструкції. А на більш дорогих моделях, Archer C8 і Archer C9, вже нова панель управління, в блакитних тонах.

Так, повернемося до оновлення ПЗ. Перш за все, нам потрібно завантажити нову версію прошивки з сайту виробника, суворо для нашої моделі, і апаратної версії. Потім, витягти прошивку з архіву, підключиться до роутера по кабелю, зайти в налаштування, і оновити. Нічого складного, поїхали!

Насамперед, потрібно переконається в моделі і апаратної версії вашого маршрутизатора. У мене, наприклад, TP-LINK Archer C20, Ver: 1.0 - перша апаратна версія. На момент написання статті, є тільки одна апаратна версія цих двох роутерів. Можливо, у вас вже буде Ver: 2.0, або вище (якщо, наприклад Ver: 2.1, то це друга версія). Версію потрібно буде вказати на сайті, перед завантаженням прошивки. Подивитися апаратну версію вашого роутера можна на наклейці, знизу самого пристрою.

Апаратна версія роутера TP-LINK Archer C20

Тепер можна переходити на сайт виробника, і викачувати файл прошивки. Даю посилання. Дивіться уважно!

  • Для Archer C20 - //www.tp-linkru.com/download/Archer-C20.html#Firmware
  • Для Archer C20i - //www.tp-link.ua/ru/download/Archer-C20i.html#Firmware

Далі, якщо у вас Ver: 2.0 і вище, то обов'язково виберіть її на сайті. Там буде меню, що випадає. Далі, відкрийте вкладку "Вбудоване", або "Прошивка", перейдіть, і натисніть на посилання, для завантаження потрібної прошивки. Дивіться інформацію за версією, так само, там вказана мова, дата виходу, і інформація по виправлених помилок і новим функціям.

Завантаження прошивки для TP-LINK Archer C20

Зберігаємо архів на комп'ютер, відкриваємо його, і витягаємо сам файл прошивки з розширенням .bin. Щоб він у вас лежав на робочому столі, або в якийсь папці. Запам'ятайте куди ви його витягли.

Витягуємо файл прошивки

Все готово, можна оновлювати.

Процес оновлення прошивки на роутері TP-LINK Archer C20

Оновлювати ПО потрібно по кабелю. За Wi-Fi можна. Якщо у вас є Wi-Fi, то вимкніть його (або просто відключіться від Wi-Fi мережі даного роутера), і підключіться до роутера з мережевого кабелю (він йде в комплекті).

Підключення до Archer C20 для оновлення ПЗ

Відкриваємо браузер, і переходимо за адресою tplinkwifi.net. Вказуємо ім'я користувача і пароль (заводські admin і admin, якщо ви їх не змінювали).

Вхід в панель управління tplinkwifi.net

Далі переходимо на вкладку "Системні інструменти" (System Tools) - "Оновлення вбудованого ПО" (Firmware Upgrade). Натискаємо на кнопку "Виберіть файл", вибираємо файл прошивки, і натискаємо на кнопку "Оновити" (Upgrade). Слідкуйте за стрілочками.

Оновлення ПО роутера TP-LINK Archer C20

Розпочнеться процес оновлення.

Ні в якому разі не відключайте живлення роутера, мережевий кабель, і нічого не натискайте. Просто почекайте, поки процес відновлення закінчиться.

Процес оновлення вбудованого ПЗ

Після завершення, роутер буде перезавантажений, і відкриється панель управління. Можна користуватися маршрутизатором.