Як будуть виглядати маршрутизатори майбутнього? Огляд Mesh-системи Tenda Nova MW6 для "безшовної" Wi-Fi мережі

Як будуть виглядати маршрутизатори майбутнього? Огляд Mesh-системи Tenda Nova MW6 для «безшовної» Wi-Fi мережі

Перш ніж перейти до огляду Mesh-системи Tenda Nova MW6 і розповісти вам про всі її можливості і функції, я хочу спочатку розібратися, що таке Wi-Fi Mesh-мережі, для яких цілей вони потрібні, як працюють і т. Д. На самому справі, все набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд.

Якщо я не помиляюся, то "Mesh" перекладається як "осередок". І ми вже приблизно розуміємо, що таке Mesh-система. Це система з декількох пристроїв (осередків, модулів), які об'єднуються в єдину Wi-Fi мережу і забезпечують "безшовний" Wi-Fi роумінг. Всі модулі (вузли) в цій мережі рівні. Якщо ми говоримо про системи типу Tenda MW6, то це самоорганізуються Mesh-система. Це означає, що модулі цієї системи вже налаштовані між собою з коробки. Відразу після включення вони підключаються один до одного і починають працювати автоматично.

Переваг у Mesh-систем дуже багато (і я в цьому вже переконався в процесі знайомства з Nova MW6). В першу чергу це "безшовна" Wi-Fi мережу, завдяки якій пристрої автоматично і непомітно перемикаються між модулями без втрати сигналу і обривів мережі. Великий радіус дії мережі, завдяки модульній системі. Стабільне, надійне і швидке з'єднання. Як організована робота двухдиапазонной мережі (2.4 ГГц і 5 ГГц). Дуже проста настройка. Це реально Wi-Fi системи майбутнього. А ще, така система ідеально підходить для "розумного будинку".

Tenda Nova MW6 - це перша Mesh-система, з якою я познайомився. Я чомусь раніше думав, що це складні пристрої, в яких потрібно розбиратися, щось налаштовувати, з'єднувати і т. Д. - я сильно помилявся. У цій статті я постараюся максимально докладно познайомити вас з Wi-Fi Mesh-системою від компанії Tenda. Спочатку подивимося зовнішній вигляд, а потім розберемося з характеристиками і можливостями.

Огляд Wi-Fi Mesh-системи Tenda Nova MW6

Почнемо з упаковки. Стильна коробка, яка цікаво переливається під променями світла.

Упаковка Tenda Nova MW6

Ось так всередині все упаковано.

Nova MW6: упаковка модулів, адаптерів харчування і мережевого кабелю

Nova MW6 складається з трьох модулів. У комплекті йде адаптер живлення для кожного модуля і мережевий кабель, для підключення системи до інтернету через модем, або маршрутизатор.

Комплектація Tenda Nova MW6

Дуже гарна якість упаковки, пластику, адаптерів харчування і самих пристроїв. Навіть мережевий кабель незвичайний - плоский. Приємно роздруковувати пристрою і підключати їх.

Комплектація Mesh-систем від Tenda

Всі три модуля абсолютно однакові. Це красиві білі кубики з логотипом "Nova" і одним індикатором.

Три модуля Mesh-системи Тенда

Виглядають дуже стильно і сучасно, погодьтеся.

Зовнішній вигляд Tenda Nova MW6

Знизу зроблені гумові ніжки і спеціальна проріз під кабелю. Все акуратно і красиво. Так само є отвори для охолодження і наклейка, на якій знаходиться вся необхідна інформація. У тому числі заводське ім'я Wi-Fi мережі (SSID) і пароль до неї.

Спосіб установки Nova MW6

Про кнопках, портах і роз'ємах я розповім далі в статті.

Характеристики та можливості Tenda Nova MW6

Ці три модуля Mesh-системи можуть забезпечити стабільне покриття Wi-Fi в приміщенні площею до 500 кв.м. Це просто ідеальне рішення для великих і багатоповерхових будинків, квартир, або офісів. І це рішення набагато краще і простіше звичайних підсилювачів Wi-Fi мережі. При використанні репитера (а особливо кількох), швидкість Wi-Fi мережі помітно падає. З Tenda Nova MW6 таких проблем немає.

Використання Tenda Nova MW6

Покриття Wi-Fi мережі дійсно дуже гарне. Можна вибрати оптимальне переміщення модулів Mesh-системи орієнтуючись за індикаторами. Якщо постійно горить синій, значить з'єднання між модулями дуже гарне. Помаранчевий індикатор - нормальне з'єднання. Фіолетовий - погане з'єднання (потрібно поставити модулі ближче один до одного).

Швидкість Wi-Fi мережі: до 300 Мбіт / с в діапазоні 2.4 ГГц і до 867 Мбіт / с в діапазоні 5 ГГц. Система звичайно ж двухдиапазонная. І я сильно здивувався, як це реалізовано. Немає дві Wi-Fi мережі як у випадку з роутером, або репітром. Wi-Fi мережу одна, але в двох діапазонах. І якщо пристрій підтримує 5 ГГц, то воно автоматично підключається на цій частоті. Якщо не підтримує, то підключається на частоті 2.4 ГГц. Цю інформацію можна побачити в списку підключених пристроїв в додатку "Tenda WiFi", через яке можна управляти системою Nova MW6.

Є підтримка технологій Beamforming (фокусування на конкретному Wi-Fi клієнті для кращого сигналу) і MU-MIMO (одночасне з'єднання і обмін даними з декількома клієнтами).

"Безшовний" Wi-Fi.  У нас завжди і всюди одна Wi-Fi мережу. Ви ніколи не будете помічати, що у вас мережа складається з трьох модулів. Пристрою не будуть втрачати з'єднання з мережею, коли ви будете переміщатися по будинку. Мережа одна і дійсно "безшовна", один раз підключили пристрій і все.

За допомогою репітерів організувати таку мережу навряд чи вийде. Там все це працює трохи по-іншому. І обриви при переміщенні між роутером і репитером, це звичайна справа.

Порти і елементи управління.  Пристрої дуже прості. Кнопка там всього одна - Reset. І то вона втоплена в корпус. Зрозуміло, є роз'єм для підключення адаптера живлення і два гігабітних (швидкість до 1 Гбіт / с) Ethernet порту.

LAN і WAN порти на модульної Wi-Fi системі Tenda Nova MW6

Так як інтернет можна підключити до будь-якого модулю, то порт WAN позначений синьою іконкою "Інтернет". В LAN порт можна підключати різні пристрої до інтернету за допомогою мережевого кабелю. Наприклад, стаціонарні комп'ютери. Після настройки, на модулях до яких не підключений інтернет, порт WAN використовується як LAN. Те їсть, в кожному модулі два LAN порту, крім того, до якого підключений інтернет.

Як працює модульна Wi-Fi система Nova MW6?

Дуже і дуже просто. Розповідаю в двох словах:

  1. Беремо один модуль і підключаємо в WAN порт інтернет. Я чомусь думав, що до Tenda Nova MW6 інтернет можна підключити тільки від модему, або маршрутизатора. Так теж можна, але і безпосередньо від провайдера можна підключити, наскільки я зрозумів. В процесі настройки є можливість вибрати один з трьох типів підключення: PPPoE, Динамічний IP, Статичний IP. Я підключив інтернет від роутера. За допомогою кабелю, який в комплекті. Якщо у вас така ж схема, то на роутері можна просто відключити Wi-Fi мережу.
  2. Підключаємо блок живлення та включаємо в розетку.
  3. На телефон (планшет), з Google Play Market, або App Store встановлюємо додаток "Tenda WiFi".
  4. Підключаємо цей телефон, або планшет до Wi-Fi мережі Mesh-системи від Тенда. Заводський пароль і ім'я мережі вказані на модулі (знизу, на наклейці).
  5. Відкриваємо додаток "Tenda WiFi" і проходимо настройку. Там все дуже просто, російською мовою.
  6. В процесі настройки, в різних кімнатах будинку, квартири, або офісу включаємо інші два модуля Nova MW6.
  7. Чекаємо, поки вони з'єднуватися між собою. Індикатор повинен горіти. За кольором індикатора визначаємо рівень сигналу бездротової мережі між модулями. Синій - відмінно! Жовтий - нормально. Фіолетовий - потрібно розмітити пристрої ближче один до одного.
  8. Усе. Ви можете керувати мережею, дивитися підключені пристрої, змінювати параметри і т. Д. Через додаток "Tenda WiFi".

Ось деякі настройки Tenda Nova MW6 з додатка "Tenda WiFi".

Налаштування Tenda Nova MW6

Стан мережі, параметри і список підключених пристроїв.

Параметри Mesh-системи Тенда

Дуже крута система і технологія. Однозначно, що набагато краще звичайного маршрутизатора і пари репитеров. Просто ідеальне Wi-Fi рішення для великих будинків і квартир. Або в тому випадку, коли у вас на ділянці кілька будинків. Або будинок, гараж, лазня, інші споруди. Можна в кожному будинку поставить по модулю і Wi-Fi мережу готова. Зрозуміло, що в маленькій квартирі, будинку, або офісі така система особливо не потрібна. Там буде достатньо одного маршрутизатора.

Наскільки мені відомо, зараз на ринку представлена ​​система з 3-х блоків. Але, за словами виробника, на український ринок будуть представлені упаковки з 2-х і 1-го блоку. І це дуже добре. Просто на ту ж трикімнатну квартиру, наприклад, вистачило б і два модуля. А кому-то і одного буде достатньо. А якщо один модуль не впоратися, або буде мало три модуля, то можна докупити ще один.

Тепер я знаю, яке обладнання радити для організації Wi-Fi мережі з великим радіусом дії. Чекаю на ваші коментарі. Цікаво почути вашу думку конкретно про Nova MW6 і про подібні Mesh-система в цілому.