Мобільний 4G LTE Wi-Fi роутер TP-Link M7200: огляд, настройка, тест швидкості

Мобільний 4G LTE Wi-Fi роутер TP-Link M7200: огляд, настройка, тест швидкості

У цій статті ми будемо оглядати і налаштовувати новий мобільний Wi-Fi роутер TP-Link M7200. Незважаючи на те, що популярність подібних пристроїв сильно впала, в першу чергу через низьку вартості мобільного інтернету і підтримки 4G в кожному смартфоні, є багато ситуацій, в яких набагато простіше і зручніше використовувати саме мобільний Wi-Fi роутер. Наприклад, якщо необхідно підключити до мобільного інтернету такі пристрої як ноутбуки, ПК, телевізори, в яких немає підтримки мобільної мережі. Та й відпочинку простіше купити одну SIM-карту з доступом в інтернет, вставити її в TP-Link M7200 і роздати інтернет по Wi-Fi на всі пристрої своїх близьких і друзів.

TP-Link M7200 підтримує мережі 3G / 4G FDD / TDD-LTE і забезпечує підключення до інтернету на швидкості до 150 Мбіт / с. Це автономний роутер. Акумулятор на 2000 мАг може забезпечити до 8 годин роботи. Максимальна кількість одночасно підключених пристроїв - 10. Wi-Fi мережу на швидкості до 300 Мбіт / с (підтримка IEEE 802.11b / g / n) Так само в компанії TP-Link розробили окремий додаток tpMiFi, за допомогою якого можна управляти TP-Link M7200 з мобільного пристрою. Це дуже зручно, немає необхідності виконають настройку через веб-інтерфейс. Але така можливість теж є.

TP-Link M7200 поставляється в невеликий, красивою коробочці.

Упаковка TP-Link M7200

Комплект поставки складається з мобільного роутера, акумулятора, кабелю для зарядки (підключення до комп'ютера), прохідників з mini SIM і micro SIM на звичайну SIM-карту і інструкцій.

Комплектація TP-Link M7200

Сам роутер зроблений з чорного пластику. З текстурою, як у шкіряних виробів. Є кілька вставок з глянсового пластика.

Фото TP-Link M7200

На лицьовій панелі знаходиться кнопка включення / вимикання (потрібно потримати натиснутою 3 секунди) і активації індикаторів (один раз натиснули - індикатори загорілися). На великий вставці з глянсового пластика знаходиться три індикатори: заряду акумулятора, підключення до інтернету і Wi-Fi мережі. Через деякий час після включення TP-Link M7200 індикатори гаснуть. Щоб їх активувати, потрібно натиснути на кнопку харчування.

Індикатори на TP-Link M7200

На верхньому торці розташований роз'єм micro USB для зарядки і підключення до комп'ютера. Якщо підключити TP-Link M7200 до комп'ютера за допомогою USB кабелю, то на комп'ютері буде налаштоване мережеве підключення до інтернету. Цей роутер можна використовувати для підключення до інтернету не тільки по Wi-Fi, але і по кабелю.

Роз'єми на мобільному роутере від TP-Link

Ще одне фото і переходимо до налаштування.

4G LTE Wi-Fi роутер TP-Link M7200

Роутер невеликий. Без проблем поміститься в кишеню. Задня кришка (під якою знаходиться батарея, слот під SIM-карту, кнопка Reset) тримається на засувках. Все зібрано достатньо добре. Нічого не скрипить. Єдине питання до глянцевим вставкам. Так, вони красиві, але це не стаціонарний роутер. Уже після першого дня використання вони все покриються подряпинами.

Налаштування TP-Link M7200

Користуватися TP-Link M7200 можна взагалі без настройки. Просто відкриваємо задню кришку, вставляємо SIM-карту (при необхідності використовуємо перехідник і фіксуємо її наклейкою), вставляємо акумулятор, включаємо роутер і через секунд 30 можна підключатися до Wi-Fi мережі і користуватися інтернетом. У більшості випадків налаштування під оператора відбувається автоматично.

Але давайте по порядку. У будь-якому випадку спочатку вставляємо SIM-карту, батарею і включаємо модем (кришку поки-що можете не закривати).

Підключення TP-Link M7200

Якщо крім індикатора живлення і Wi-Fi загорівся індикатор підключення до інтернету, то роутер вже роздає інтернет. Але незважаючи на це потрібно підключиться до його Wi-Fi мережі. Заводське ім'я (SSID) і пароль вказані на наклейці під кришкою.

Заводський SSID / пароль TP-Link M7200

Просто виберіть Wi-Fi мережу з писку доступних на своєму мобільному пристрої, або комп'ютері, введіть пароль і підключіться. Після підключення з будь-якого пристрою, через будь-який браузер можна зайти в налаштування TP-Link M7200. Для цього перейдіть за адресою //tplinkmifi.net . Заводський пароль для входу в настройки - admin .

tplinkmifi.net - вхід в настройки мобільного роутера Tp-Link

У веб-інтерфейсі нам відразу запропонують змінити заводський пароль admin на інший. Зробіть цього. Тільки запам'ятайте (а краще запишіть) пароль.

Зміна заводського пароля на TP-Link M7200

В налаштуваннях розібратися не складно. Але я пропоную більш детально розглянути настройку саме через додаток tpMiFi. Так як в більшості випадків такі пристрої купують для підключення саме мобільних пристроїв. А в такому разі управляти настройками TP-Link M7200 через додаток буде набагато зручніше.

Встановіть на свій iPhone, або Android-пристрій додаток tpMiFi з магазину додатків. Підключіть телефон до Wi-Fi мережі TP-Link M7200 (якщо він ще не підключений).

Відкрийте програму tpMiFi. Якщо роутер буде виявлений, то знадобиться ввести пароль адміністратора роутера. Нагадаю, що заводський пароль (якщо ви його не змінювали) - admin . На головній сторінці ми відразу бачимо інформацію про оператора, мережі в якій працює роутер, рівню сигналу і використаних даних. Нижче знаходиться інформація про акумулятор, розділ з SMS-повідомленнями, підключені клієнти і "Обмін СД" (ця модель не підтримує SD-карти). Так само на нижній панелі є вкладка "Клієнти", де можна подивитися список підключених пристроїв, встановити для кожного (натиснувши на нього) ліміт на використання даних (мегабайт), задати обмеження на вхідну і вихідну швидкість.

tpMiFi - додаток для управління мобільним Wi-Fi роутером TP-Link

Всі основні настройки знаходяться на вкладці "Інструменти". Перший у списку майстер швидкого налаштування. З його допомогою можна змінити більшість параметрів роутера (покроково). У розділі "Налаштування бездротового режиму" можна змінити ім'я мережі і / або пароль, а так само зробити Wi-Fi мережу прихованої. А в розділі "Параметри інтернет з'єднання" є можливість відключити мобільний передачу даних, включити передачу даних у роумінгу, вибрати режим мережі, вручну змінити APN, виконати необхідні операції з PIN-кодом і вибрати оператора (за замовчуванням стоїть автоматичний вибір). Як я вже писав на початку статті, TP-Link M7200 автоматично визначає оператора і налаштовує підключення до інтернету.

Налаштування Wi-Fi і інтернету на TP-Link M7200

Далі у нас йде розділ з настройками акумулятора (можна подивитися рівень заряду, включити режим енергозбереження, змінити діапазон Wi-Fi і налаштувати відключення Wi-Fi мережі, коли роутер не використовується). Є так само окрема сторінка, де можна переглядати / відправляти SMS-повідомлення і USSD команди. Наприклад, для перевірки стану рахунку, бонусів, зміни тарифних планів.

А на вкладці "Системні утиліти" можна виконати оновлення прошивки TP-Link M7200, змінити мову, пароль адміністратора, перезавантажити роутер, вимкнути його, або виконати скидання налаштувань.

SMS, USSD і системні настройки на TP-Link M7200

Рекомендую налаштовувати TP-Link M7200 саме через додаток tpMiFi. Дуже зручно. Можна не тільки змінити необхідні настройки, але і контролювати витрату трафіку, встановлювати ліміт трафіку з попередженням про користуванні певного відсотка даних від загального ліміту по вашим тарифним планом.

Тест швидкості в мережі LTE

На жаль, продемонструвати всі можливості TP-Link M7200 в плані швидкості у мене не вийде. LTE є, але працює він дуже погано. Сигнал є слабким, базові станції швидше за все перевантажені (зараз тарифи дозволяють використовувати мобільний інтернет на повну силу), і це все в центрі міста. Але раз я вже зробив заміри, то поділюся ними. Швидкість через TP-Link M7200:

Швидкість LTE Київстар через TP-Link M7200

І приблизно така ж швидкість безпосередньо з телефону (коли SIM-карта в телефоні).

Швидкість 4G LTE Київстар

Як бачите, все зовсім сумно. Ось така швидкість в мережі LTE у Київстар.

Що стосується TP-Link M7200, то це класний, простий мобільний роутер, який на всі 100% виконує свої завдання. До того ж його дуже просто налаштувати. Обов'язково залишайте свої відгуки про TP-Link M7200 в коментарях.