Телефон на Android як модем для комп'ютера через USB кабель

Телефон на Android як модем для комп'ютера через USB кабель

Не секрет, що з телефону можна роздавати інтернет на інші мобільні пристрої і комп'ютери. І в цій статті я покажу, як використовувати телефону на OS Android в якості модему для комп'ютера, або ноутбука. При підключенні за допомогою USB кабелю. Така схема підійде в першу чергу для стаціонарних комп'ютерів, у яких немає Wi-Fi модуля. І підключити їх до точки доступу Wi-Fi, яку так само можна запустити на телефоні, у нас не вийде.

Практично всі смартфони на Android можуть роздавати мобільний інтернет (в режимі модема) по Wi-Fi, Bluetooth, або по USB кабелю. Як налаштувати точку доступу Wi-Fi, я вже показував в цих статтях:

  • Як роздати інтернет зі смартфона Samsung (Android 7.0) по Wi-Fi
  • Як роздати інтернет по Wi-Fi на Android смартфоні Meizu

Але якщо у вас ПК, або не працює Wi-Fi на ноутбуці, то ви просто не зможете підключити свій комп'ютер до Wi-Fi мережі. У такому випадку можна використовувати USB кабель. З'єднати телефон з комп'ютером, і включити на телефоні режим "USB-модем". І на комп'ютері з'явиться доступ до інтернету через телефон (через мобільного оператора).

USB-модем з телефону на Android для комп'ютера

Коли телефон працює як модем саме по кабелю, то він відразу заражається від комп'ютера. А якщо використовувати його як точку доступу Wi-Fi, то дуже швидко сідає батарея, і його доводиться весь час підключати до зарядки.

До речі, Android смартфон можна ще використовувати як Wi-Fi адаптер для комп'ютера.

Я перевірив на Samsung Galaxy J5. Все дуже просто. Не потрібно встановлювати на комп'ютер якісь драйвера, створювати підключення і т. Д. Просто включаємо на телефоні мобільні дані (інтернет через EDGE, 3G, 4G), підключаємо по USB до комп'ютера і в настройках активуємо режим "USB-модем".

Думаю, що дана функція точно так же працює на всіх телефонах, які працюють на Android. Не можу зараз перевірити це на телефонах від Huawei, Xiaomi, Lenovo, Sony, LG і т. Д., Але якщо там і є якісь відмінності в настройках і назвах, то вони не критичні.

Android смартфон в режимі "USB-модем"

На комп'ютері взагалі нічого налаштовувати не потрібно. До речі, мій комп'ютер, на якому я все перевіряв, працює на Windows 10.

Зверніть увагу, що в режимі модему, підключений до телефону комп'ютер буде використовувати підключення до інтернету через мобільного оператора. Тому, якщо у вас не безлімітний мобільний інтернет, то можливо з вашого рахунку буде стягуватися плата за підключення до інтернету. Рекомендую уточнювати у підтримки умови вашого тарифного плану.

На телефоні ввімкніть мобільний інтернет (стільникові дані).

Підключення комп'ютера до Інтернету через телефон

Далі підключіть телефон до комп'ютера за допомогою USB кабелю.

Android телефон як модем по USB

Після чого, в настройках телефону (десь в розділі "Підключення" - "Точка доступу і модем") включаємо "USB-модем".

Через кілька секунд на комп'ютері повинен з'явиться доступ до інтернету через смартфон.

Інтернет на ПК через смартфон (3G / 4G)

А якщо відкрити вікно "Мережеві адаптери", то там можна побачити нове "Ethernet" підключення.

Швидка настройка телефону в ролі модему

Головне, що на комп'ютері з'явився доступ до інтернету. Для відключення досить вимкнути режим "USB-модем" в налаштуваннях телефону.

Можливі проблеми в налаштуванні телефону в якості USB модему

Оскільки устаткування, оператори, налаштування у нас різні, то не виключено, що можуть виникнути деякі проблеми. Давайте розглянемо найпопулярніші.

  1. Якщо підключення до інтернету з'явилося, але інтернет не працює, то потрібно переконається, що мобільний інтернет працює на телефоні. Спробуйте відкрити на телефоні через браузер якийсь сайт. Можливо, у вас є якісь обмеження з боку оператора.
  2. Деякі оператори забороняють роздавати мобільний інтернет, використовуючи телефон як модем. І не тільки по USB, а й по Wi-Fi. Тому, якщо ви все робите правильно, а інтернет все рівно не працює, то треба запитати у підтримки провайдера з приводу такого блокування.
  3. На комп'ютері можна спробувати тимчасово відключити антивірус / брандмауер.
  4. Якщо через таке підключення не відкриваються сайти (а програми працюють), то пропишіть вручну DNS. У властивостях нового мережевого підключення, яке з'явилося після настройки Android-смартфону в ролі модему.

    Проблеми з DNS через стільниковий інтернет

  5. Якщо у вас є ще один комп'ютер, або ноутбук, то спробуйте налаштувати на ньому. Так ми зможемо з'ясувати в чому причина виниклих неполадок.

Якщо на вашому телефоні таке підключення налаштовується іншим способом, або у вас є якась корисна інформація по даній темі, то поділіться в коментарях (можете ще скріншот прикріпити, за це окреме спасибі). Там же можете задати питання.