Після грози перестав працювати Wi-Fi роутер. Чому, що робити, і як застрахувати себе від зовнішніх грози?

Після грози перестав працювати Wi-Fi роутер. Чому, що робити, і як застрахувати себе від зовнішніх грози?

З приходом весни, а потім літа, ми всі радіємо тепла, дощів і навіть гроз. Травневі грози ... Після яких з'являється сонце і все зеленіє. Але сьогодні ми поговоримо про те, як гроза може вплинути на маршрутизатор, або модем. Якщо ви вже зіткнулися з цією проблемою, і у вас після грози перестав працювати інтернет, або взагалі не працює Wi-Fi роутер, то спробуємо з'ясувати, що можна зробити в цій ситуації. Так само розповім, як захистити свій маршрутизатор під час грози, щоб він залишився цілим і неушкодженим.

Гроза і поломка маршрутизатора

Всі ми добре знаємо, що блискавка і грім можуть вивести з ладу різні електроприлади. Не рідко бувають ситуації, коли під час грози згорають телевізори, холодильники, комп'ютери та інша техніка, яка підключена до електромережі. Так ось, роутери та модеми дуже чутливі до розрядів блискавки. Вони можуть постраждати як через збій в електромережі, так і отримати удар через інтернет кабель, який підключений до WAN-порт. Причому, як мені здається, найчастіше роутер отримує розряд саме по мережі інтернет. Все тому, що ці кабелю прокладаються аби як і ніяк не захищені від блискавок.

В цій статті:

 • Як гроза впливає на роутер, або модем, і як вона може їм нашкодити.
 • Що робити, якщо після грози перестав працювати інтернет, і / або маршрутизатор.
 • Як застрахувати себе (модем) під час грози.

Чому маршрутизатор боїться грози?

Як я вже писав вище, причини дві. Крім прямого попадання блискавки в роутер 🙂

 1. Стрибок напруги в електромережі. В такому випадку, найчастіше згорає блок живлення роутера. Але може постраждати і сама плата. Бувають випадки, коли після такого стрибка напруги блок живлення сильно нагрівається, або навіть плавиться. Роутер може взагалі перестати реагувати на підключення до електромережі, або буде горіти тільки індикатор живлення. Буває, що постійно горять всі індикатори. Це вже залежить від конкретної моделі і каже про якісь апаратних поломки.
 2. Виникнення і передача розряду через інтернет кабель. Як правило, інтернет кабель прокладений з дому додому, і ніяк не захищений від ударів блискавок. Якщо провайдер не подбав про захист свого обладнання, то під час грози воно може сильно постраждати. Малого того, страждають всі маршрутизатори та комп'ютери (мережеві карти), до яких підключений мережевий кабель. Так як по ньому проходить розряд. У кращому випадку згоряє тільки WAN-порт, або мережева карта на комп'ютері. У гіршому - повністю згорає плата маршрутизатора, або материнська плата та інші комплектуючі комп'ютера.

Потрібно зауважити, що не тільки блискавка може завдати шкоди. Найчастіше під час грози піднімається сильний вітер, який може замкнути лінію електропередач, звалити на неї дерево і т. Д. Що спричинить за собою замикання, яке так само може вивести з ладу підключені до мережі електроприлади.

Що робити, якщо не працює інтернет і Wi-Fi роутер після грози?

Спочатку потрібно визначити в чому причина. Може бути проблем на стороні обладнання самого провайдера, або щось з вашим модемом, маршрутизатором, або комп'ютером. А може і те і інше.

Всі дії виконуйте тільки після того, як гроза повністю закінчиться!

Будьте обережні, блок живлення маршрутизатора може бути гарячим, або пошкодженим!

Давайте розглянемо різні варіанти:

1 Увімкніть свій маршрутизатор і зверніть увагу на індикатори. Якщо вони взагалі не горять, горить тільки Power (живлення), або постійно горять всі індикатори, то швидше за все роутер вийшов з ладу. В такому випадку є кілька варіантів:

 • Перевірте, чи включено харчування кнопкою на корпусі.
 • Зробіть скидання налаштувань. Не думаю що це допоможе, але спробувати можна.
 • Якщо роутер взагалі ніяк не реагує, то не виключено, що згорів тільки блок живлення. Перевірте, чи не гарячий він. Можна також спробувати скористатись його через інший блок живлення. Головне, щоб характеристики збігалися.

  Не включається Wi-Fi роутер після грозиТакий адаптер можна купити на ринку, де продають радіотехніку. Або в спеціальних магазинчиках.

 • Ремонт маршрутизатора. Зрозуміло, доведеться віднести його до майстерні. Якщо у вас не дорогий роутер, то ремонт часто не виправданий. Зрозуміло, що доведеться заплатити за ремонт, але не зрозуміло скільки він потім пропрацює.
 • Купівля нового маршрутизатора. Найчастіше подібного роду поломки закінчуються покупкою нового пристрою. Тут може стане в нагоді стаття з порадами щодо вибору роутера.

Я не розглядав випадок, коли роутер явно згорів. Почав плавиться корпус самого пристрою, або блоку живлення, пішов димок і т. Д. Там, як мені здається, причина і рішення зрозумілі і без моїх порад.

2 Роутер працює, Wi-Fi мережу є, але підключення до інтернету немає. "Без доступу до інтернету". Найчастіше це буває з двох причин:

 1. Проблеми на стороні провайдера. Можливо постраждало якесь обладнання, або провайдер тимчасово відключив інтернет, щоб уникнути можливих проблем. Кращий спосіб це з'ясувати - підключити інтернет безпосередньо до комп'ютера. Без маршрутизатора. Якщо безпосередньо інтернет працює, значить щось з вашим роутером. Якщо не працює, то можна зателефонувати в підтримку провайдера і уточнити в чому проблема. Або просто трохи почекати.

  В такому випадку індикатор інтернету (WAN) буде просто горіти зеленим кольором (а повинен блимати), або буде горіти помаранчевим кольором.

  Чи не працює інтернет через роутер після грозиМожна так само перевірити настройки підключення до інтернету в панелі управління маршрутизатором. Можливо, вони злетіли.

 2. Згорів WAN-порт на роутері. Це дуже частий випадок. Якщо згорів WAN, то при підключенні кабелю індикатор WAN швидше за все не буде ніяк реагувати. Чи не буде горіти.

  Згорів WAN-порт на роутері під час грозиРішення: На деяких маршрутизаторах можна перепризначити WAN порт. Використовувати один з LAN портів в ролі WAN. Все залежить від конкретної моделі. Але найчастіше для отримання такого функціоналу доводиться прошивати маршрутизатор альтернативної прошивкою OpenWRT, або DD-WRT. На яких є така функція.

Ось такі поломки. Насамперед визначайте причину, по якій перестав працювати інтернет після грози. Проблеми у провайдера, або з вашим обладнанням. Якщо у вас щось, то дивіться як працює модем, або роутер. Які індикатори горять. Перевірте роботу WAN-порту.

Можливо, вам ще стане в нагоді стаття: проблеми з Wi-Fi роутером. Рішення основних несправностей.

Як захистити роутер або модем під час грози?

Кілька порад на цю тему:

 • Як тільки за вікном починають збиратися хмари і запахло грозою, вимкніть свій маршрутизатор від електромережі, вимкніть кабель з WAN-порту і сховайте його в шафу :). Я серйозно. Кращий спосіб - повністю відключити маршрутизатор. Не забувайте відключати інтернет кабель. Більш того, я раджу відключити комп'ютери та іншу техніку. Саме відключити їх з розетки.
 • Підключайте маршрутизатор через звичайний мережевий фільтр. У більшості випадків він дійсно допомагає. Коштує такий фільтр не дорого, а ефект від нього може бути не поганий.
 • Ще краще підключати роутер через стабілізатор напруги. Розумію, що це додаткові витрати, але якщо у вас проблеми з напругою в електромережі, або ви живете в такому місці, куди люблять прилітати блискавки, то покупка стабілізатора може бути єдиним рішенням. Хоча, якщо сильний розряд, то горять і стабілізатори.

Пишіть в коментарях, як ви захищаєте свою техніку від таких природних явищ. І чи доводилося вам стикатися з проблемами в роботі роутера, або інтернету після дощику з красивими блискавками.