Налаштування роутера Linksys E1200 - підключення, настройка інтернету і Wi-Fi мережі

Налаштування Linksys E1200 - підключення, настройка інтернету і Wi-Fi мережі

Після того, як створив сторінку з відгуками, характеристиками і невеликим оглядом роутера Linksys E1200 (до речі, залишайте свої відгуки), все ніяк не міг знайти часу, щоб написати докладну інструкцію з налаштування Linksys E1200. Але вирішив, що потрібно вже зробити, а то модель E1200 начебто зараз популярна, а значить, інструкція по налаштуванню стане в нагоді багатьом. Постараюся все викласти простою мовою, ну і звичайно ж з картинками. Все як ви любите :)

Linksys E1200 - роутер, який зроблений виключно для домашнього використання і середніх навантажень. Це можна зрозуміти подивившись на його ціну і характеристики. Покриття Wi-Fi мережі не велике, для двох кімнат повинно вистачити. Мережа Wi-Fi начебто тримає стабільно, виглядає просто відмінно і зроблений з якісного пластику. Linksys E1200 підійде для підключення до інтернету по Wi-Fi ваших мобільних пристроїв, ноутбуків, ну і якщо потрібно, то стаціонарних комп'ютерів, телевізорів та інших пристроїв з мережевого кабелю. Налаштувати Linksys E1200 не складно, саме цим ми зараз і займемося.Linksys E1200 - інструкція з налаштування

До речі, налаштовувати я буду через панель управління (в яку ми зайдемо через браузер). У комплекті з цим роутером йде диск з програмою, яку ми запускаємо на комп'ютері, і крок за кроком налаштовуємо наш Linksys. Так, штука в принципі корисна і проста, я обов'язково напишу окрему статтю про налаштування роутерів компанії Linksys за допомогою диска, який йде в комплекті. Але, в цій статті я покажу настройку через браузер. Чому? Вважаю цей спосіб більш універсальним. Якщо ви хочете налаштувати Linksys з планшета, телефону, або ноутбука, у якого немає оптичного приводу, то диск просто запустити не вийде. А за цією статтею ви зможете задати всі налаштування навіть з мобільного пристрою. Підключившись по Wi-Fi. Насправді, нічого складно. Головне, вам потрібно дізнатися всі параметри для підключення до інтернет,які використовує ваш інтернет провайдер (більш докладно напишу про це нижче).

Налаштовувати будемо за такою схемою:

  1. Зробимо скидання налаштувань роутера (якщо він новий, з магазину, то можна не робити)
  2. Підключимося до нашого Linksys E1200 з мережевого кабелю, або по Wi-Fi. Це вже залежить від того, з якого пристрою будемо проводить настройку маршрутизатора.
  3. Зайдемо в панель управління
  4. Налаштуємо роутер на роботу з інтернет-провайдером. Виберемо тип з'єднання і задамо потрібні параметри WAN
  5. Змінимо (установами) пароль на Wi-Fi мережу і поміняємо ім'я бездротової мережі на Linksys E1200
  6. Змінимо пароль для доступу до панелі управління

Якщо вже хтось раніше пробував налаштувати ваш маршрутизатор (або ви самі вже пробували щось робити), то в ньому можливо залишилися непотрібні налаштування, які нам можуть перешкодити. Тому, зробіть скидання налаштувань на Linksys E1200.

Знизу пристрою є кнопка Reset, яку натискаємо чимось гострим і тримаємо приблизно 10 секунд . Потім відпустіть кнопку і зачекайте, поки роутер запуститься. Налаштування буде видалено до заводських.

Скидання налаштувань на Linksys E1200

Якщо виникнуть проблеми, то дивіться докладну інструкцію по скиданню налаштувань.

Як підключити Linksys E1200?

Дістаємо наш маршрутизатор, підключаємо до нього адаптер харчування, і включаємо цю справу в розетку. На роутере, на задній панелі повинен засвітиться індикатор. Далі, якщо ви будете налаштовувати з комп'ютера, або ноутбука з мережевого кабелю, то беремо кабель, який йде в комплекті, і підключаємо їм наш комп'ютер до роутера. Один коннектор кабелю підключаємо до роутера в LAN роз'єм (там 4 LAN роз'єму, під ними синя лінія, підключайте в будь-який), а другий до гнізда комп'ютера.

Кабель від вашого інтернет-провайдера підключіть в жовтий роз'єм WAN (жовта лінія під роз'ємом).

Підключення Linksys E1200 до комп'ютера по LAN кабелю

Якщо ви хочете налаштовувати по Wi-Fi, з ноутбука, планшета, або іншого пристрою, то підключіть його до мережі, яка з'явиться відразу після підключення живлення до роутера. Мережа буде називатися "Linksys (якісь цифри)".

Підключення по Wi-Fi до Linksys 

Wi-Fi мережу за замовчуванням без пароля. Тому, повинно з'явиться вікно "Встановити мережу?". Можна просто натиснути на посилання "Підключитися до мережі без попередньої її установки і настройки", або натисніть Ok, і вкажіть PIN код, який вказаний знизу роутера на наклейці.

Установка і настройка Wi-Fi мережі

Можете подивитися більш докладну статтю про підключення комп'ютера до Wi-Fi. Після підключення до роутера, інтернет може не працювати. Статус з'єднання може бути "Без доступу до інтернету" - це нормально. Ми ще не налаштували наш маршрутизатор. А якщо у вас інтернет через роутер відразу працює, то можете зайти в налаштування, що б тільки встановити пароль на Wi-Fi і змінити ім'я мережі. Розділ з налаштуванням інтернету на Linksys E1200 можете пропустити. У вас швидше за все тип з'єднання Динамічний IP, там все само запрацювало.

Заходимо в настройки Linksys E1200 і налаштовуємо інтернет (WAN)

Вхід в налаштування Linksys E1200 Що б потрапити в налаштування Linksys E1200, запустіть будь-який браузер, і наберіть в адресному рядку адресу 192.168.1.1 . Перейдіть за цією адресою, ви повинні побачити таке вікно:

Вхід в налаштування Linksys E1200 - 192.168.1.1

Далі з'явитися вікно, в якому ставимо галочку біля пункту "Я усвідомлюю, що моя мережа ..." і натискаємо Продовжити .

Погоджуємося з тим, що мережа не захищена

Потім, з'явиться запит імені користувача та пароля. Вказуємо admin і admin - це стандартні.

Пароль для входу в настройки роутера

Має відкритися панель управління маршрутизатором Linksys E1200.

Можете подивитися детальну стати по входу в настройки Linksys.

Налаштування з'єднання з інтернет провайдером

Важливо! Вам потрібно дізнатися, яку технологію з'єднання використовує ваш інтернет-провайдер. Зазвичай це: Динамічний IP , Статичний IP , PPPoE , L2TP і  PPT P. І потрібні параметри, виходячи з типу з'єднання, які потрібно буде задати в процесі настройки. Це потрібно для того, що б ваш роутер зміг підключиться до провайдера і отримувати доступ до інтернету. Якщо ці параметри будуть задані неправильно, то інтернет через роутер працювати не буде. Підключення до Wi-Fi, або по кабелю буде працювати, але без доступу до інтернету.

В процесі настройки нам потрібно будемо вибрати одну з перерахованих вище технологій з'єднання, і задати потрібні параметри (ім'я користувача, сервер, пароль, IP). Або щось з цього. Тільки для технології Динамічний IP не потрібно нічого ставити. Досить підключити інтернет до Linksys E1200 і він відразу буде роздавати його по Wi-Fi і кабелю. Детальніше про те, як дізнатися технологію з'єднання, я писав в статті: який тип з'єднання вказати під час налаштування роутера ?.

Відразу після входу в панель управління, відкриється сторінка, на якій можна налаштувати роутер на роботу з вашим інтернет провайдером. На вкладці Налаштування - Основні настройки , вам потрібно вказати тип з'єднання, який використовує ваш інтернет-провайдер. Зазвичай, це Динамічний IP, PPPoE (ТТК, Ростелеком, Дом.ру), L2TP (Білайн), або PPTP.

Налаштування інтернету (WAN) на Linksys E1200

Залежно від того, який тип з'єднання ви оберете, потрібно буде задати додаткові параметри. Тільки, якщо у вас Динамічний IP, в настройках це Автоматична конфігурація - DHCP , не потрібно буде здавати ніяких додаткових параметрів. Інтернет вже і так повинен працювати, а якщо немає, то виберіть Автоматична конфігурація - DHCP і знизу натисніть на кнопку Зберегти настройки , інтернет має запрацювати, можете переходити до інших налаштувань.

Налаштування PPPoE, L2TP, PPTP, провайдерів Білайн, Дом.ру, ТТК, Ростелеком на Linksys E1200

Якщо у вас використовується одна з цих технологій, то вибираємо її (як я показував вище), і ставимо потрібні параметри, які вам обов'язково повинен надати інтернет-провайдер. Це може бути: ім'я користувача, пароль, IP адреса, ім'я хоста. Ось для прикладу, настройка PPPoE:

Налаштування PPPoE на Linksys E1200 (ТТК, Ростелеком, Дом.ру)

Після того, як задасте всі настройки, не забудьте зберегти їх і перезавантажити роутер.

зберігаємо налаштуванняЯкщо ви все задали правильно, то інтернет через роутер вже повинен працювати. Якщо працює, то все ок, заходите знову в панель управління і продовжуйте настройку. Якщо не працює, то перевіряйте налаштування і задані параметри, як я показував вище.

Якщо у вас на комп'ютері до установки роутера було високошвидкісне підключення, то після установки роутера, воно не потрібно. Його не потрібно запуску. Це з'єднання автоматично буде встановлювати роутер.

Установка (зміна) пароля на Wi-Fi

Після того, як інтернет через наш Linksys вже працює, головне що нам потрібно зробити, це захистити бездротову мережу. Що б ніхто не зміг до неї підключиться, так як за замовчуванням мережу без пароля.

Для цього, в налаштуваннях потрібно перейти на вкладку Бездротова мережа - Безпека бездротової мережі . В поле Режим безпеки виберіть "змішаний режим WPA2 / WPA" . Придумайте і задайте пароль, мінімум з 8 символів. Він буде використовуватися для підключення до вашого Wi-Fi. Запишіть пароль, що б не забути його.

Установка пароля на Wi-Fi мережу на Linksys E1200

Потім збережіть ці параметри, натиснувши на кнопку Зберегти налаштування . Роутер буде перезавантажений. Що б знову підключиться до Wi-Fi, потрібно заново встановити з'єднання, але в процесі підключення вже вказати пароль, який ви тільки що встановили.

Налаштування Wi-Fi на Linksys E1200: міняємо назву мережі

Думаю, що ви захочете змінити стандартну назву своєї бездротової мережі. Зараз я покажу як це зробити. Після того, як ми поміняли пароль, підключаємося знову до роутера, заходимо в налаштування і переходимо на вкладку Бездротова мережа - Основні настройки бездротової мережі . Вибираємо режим настройки "Вручну" , а режим роботи мережі потрібно що б було вказано Змішаний . В поле Мережеве ім'я (SSID) вкажіть назву своєї мережі, яке ви хочете використовувати.

Далі залишаємо все настройки за замовчуванням і натискаємо Зберегти настройки .

Налаштування Wi-Fi на Linksys E1200

Роутер перезавантажитися і з'явиться Wi-Fi мережу вже з вашим ім'ям. У мене це виглядає ось так:

Зміна імені Wi-Fi мережі

Підключаємося до неї, і вже можемо користуватися інтернетом.

Захищаємо настройки роутера, міняємо пароль

Пам'ятайте, ви коли входили в налаштування свого Linksys E1200, ви там вказували стандартний пароль admin. Так ось, його потрібно змінити, що б всі, хто будуть підключається до вашого Wi-Fi, не змогли зайти в налаштування вашого маршрутизатора і змінити їх.

Пароль для доступу до панелі управління змінюється досить просто. В налаштуваннях перейдіть на вкладку Адміністрування. В поле   "Пароль маршрутизатора" і "Повторне введення для підтвердження" вкажіть пароль, який буде захищати ваш маршрутизатор. Натисніть кнопку Зберегти налаштування і.

Зміна пароля маршрутизатора

Запишіть цей пароль, що б не забути його. Якщо забудете, то доведеться робити скидання налаштувань і налаштовувати все заново. Тепер, при вході в панель управління потрібно буде вказувати ім'я користувача admin, і пароль, який ви тільки що встановили.

Післямова

Ось і все, настройка Linksys E1200 завершена. Уже можна користуватися роутером. Якщо у вас виникла така популярна проблема як "Без доступу до інтернету", коли сайти просто не відкриваються, а по кабелю без роутера все працює, то перевірте спочатку спостерігається така проблема при підключенні інших пристроїв. Якщо так, тоді перевіряйте параметри провайдера в налаштуваннях маршрутизатора. Швидше за все, неправильно поставлене тип з'єднання, або інші параметри.

Ми тільки що виконали налаштування основних функцій, яких достатньо для звичайного використання маршрутизатора. Як прокинути порт, запустити гостьову мережу, заблокувати комп'ютери, закрити доступ до сайтів і т. Д., Я напишу в окремих статтях, а тут з'являтися посилання.

Я намагався написати якомога простіше і зрозуміліше, стаття вийшла велика, але інакше ніяк. Якщо у вас щось не вийшло, задавайте питання в коментарях, прикріплюйте скріншоти, постараюся щось порадити.