Налаштування роутера Tp-Link в режимі моста (WDS). З'єднуємо два роутера по Wi-Fi

Налаштування роутера Tp-Link в режимі моста (WDS). З'єднуємо два роутера по Wi-Fi

Продовжуємо розбиратися з роботою різних роутерів в режимах повторювача і моста. У цій інструкції ми докладно розглянемо настройку роутера Tp-Link в режимі моста (WDS). Думаю, що відразу потрібно розібратися в питанні, що ж таке WDS на роутерах Tp-Link і чим він відрізняється від режиму роботи "Репитер" (повторювач).

Скажу відразу, що на роутерах компанії Tp-Link, немає такого режиму як ретрансляція, як наприклад у Asus і Zyxel (там, роутери дійсно працюють як справжні репітери). Тільки точки доступу від Tp-Link вміють працювати як повторювачі мережі. Що стосується звичайних роутерів, таких як: TL-WR941ND, TL-WR740N, TL-WR841N, TL-MR3220, TL-WR842ND і інших моделей, то в них є можливість налаштувати режим моста, він же WDS.

Оновлення: в настройках деяких роутерів TP-Link з'явилася можливість змінити режим роботи на «Підсилювач Wi-Fi сигналу» і налаштувати роутер для роботи в якості репитера. Подивіться, можливо в налаштуваннях вашого роутера є така можливість.

Чим відрізняється режим моста від репитера? Пояснюю на просто мовою: в режимі моста, ми просто з'єднуємо два роутера по Wi-Fi. Це режим так само можна використовувати для розширення Wi-Fi мережі. Наприклад, у нас є якийсь головний роутер, який роздає інтернет по Wi-Fi. І нам потрібно цю мережу розширити, збільшити її радіус дії. Ми беремо роутер Tp-Link, налаштовуємо на ньому по цій інструкції режим моста, він приймає інтернет по Wi-Fi від головного маршрутизатора, і роздає його далі. Але, на відміну від репитера, у вас буде ще одна бездротова мережа, зі своїм ім'ям і паролем.

Фото: схема роботи режиму моста (WDS) на Tp-Link

Звичайно ж, ретрансляція (або роутер в режимі репетира) для цієї справи підходить набагато краще. Він просто клонує, і підсилює вже существующею мережу, а в режимі моста з'являється ще одна бездротова мережа. І вам доведеться вибирати, до якої мережі підключатися.

У коментарях мені недавно поставили таке питання:

Добрий день. Виникло таке питання, а як налаштувати роутер tl-wr941nd на прийом Wifi, і подальшою передачею інтернету через кабель. Тобто просто використовувати його в якості приймача. Чи можливо це якось здійснити?

Налаштувавши свій Tp-Link в режимі WDS, його можна буде використовувати як приймач. Що б підключити до інтернету наприклад телевізор, або комп'ютер, у яких немає Wi-Fi приймача.

Ще кілька моментів:

  • При такому з'єднанні може сильно впасти швидкість підключення до інтернету через другий роутер (який ми будемо підключати в режимі моста). Приблизно в 2 рази. Така особливість роботи WDS.
  • Головний роутер у вас може бути будь-хто. Звичайно ж добре, якщо обидва пристрої Tp-Link, а ще краще, якщо однакові моделі. У мене головний роутер D-link DIR-615 / A, а міст я буду налаштовувати на TL-MR3220. До речі, подружити Tp-Link зі стареньким Asus RT-N13U у мене не вийшло.
  • Налаштування головного роутера ми так само будемо міняти. Нам потрібно задати статичний канал.
  • Цей спосіб ідеально підходить для бездротового з'єднання двох роутерів в режимі моста. Наприклад, на першому поверсі у вас стоїть роутер, а на другому ми ставимо ще один, і підключаємо до першого по Wi-Fi. Кабель вже прокладати не потрібно.

Налаштування моста (WDS) на роутері Tp-Link

1 Насамперед, нам потрібно змінити канал бездротової мережі на головному роутере. Зверніть увагу, що роутер, до якого ми будемо підключатися в режимі моста, повинен бути налаштований. Тобто, інтернет повинен працювати, він повинен роздавати Wi-Fi мережу.

У мене в ролі головного роутера виступає D-link DIR-615. Він роздає Wi-Fi мережу з назвою "DIR-615_help-wifi.com". Значить, нам потрібно на головному роутере, в настройках встановити статичний канал для бездротової мережі. Я не знаю, який у вас роутер, тому, дивіться інструкцію Як знайти вільний Wi-Fi канал, і змінити канал на роутері? У ній я писав про зміну каналу на пристроях різних виробників.

Якщо у вас наприклад в якості основного роутера так само Tp-Link, то канал можна змінити в настройках (які відкриваються за адресою 192.168.1.1 (192.168.0.1), або дивіться цю інструкцію), на вкладці  Wireless . В поле  Channel вкажіть статичний канал. Наприклад 1, або 6. Натисніть кнопку Save для збереження налаштувань.

Зміна каналу на Tp-Link перед налаштуванням WDS

Статичний канал встановили. З налаштувань основного маршрутизатора можна виходити.

2 Переходимо до налаштування роутера, який буде у нас налаштований в режимі WDS. У мене це модель TL-MR3220. Заходимо в настройки роутера. Якщо не знаєте як, то дивіться інструкцію по входу в панель управління на Tp-Link.

Для початку, нам потрібно змінити IP-адресу нашого Tp-Link. Це потрібно для того, що б в мережі не було двох пристроїв з однаковими IP. Наприклад, якщо у головного IP-адреса 192.168.1.1, і у другого - 192.168.1.1, то вийде конфлікт адрес. Перейдіть на вкладку  Network - LAN . В поле  IP Address замініть останню цифру з 1 на 2. У вас вийде адреса 192.168.1.1, або 192.168.0.1. Натисніть кнопку Save . Роутер перезавантажиться.

Потрібно знати, який IP адреса у головного роутера, до якого ми зібралися підключаться. Якщо у нього 192.168.1.1, то на роутері, який хочемо підключити по WDS міняємо адресу на 192.168.1.2. А якщо у головного адресу 192.168.0.1, то другого задаємо 192.168.0.2. Важливо, щоб вони були в одній підмережі.

Налаштування WDS: зміна IP-адреси на Tp-Link

Знову зайдіть в настройки, тільки IP-адреса буде вже інший - 192.168.1.2. Який ми вказали вище.

3 Перейдіть на вкладку  Wireless . В поле  Wireless Network Name можете вказати ім'я другої бездротової мережі. А в полі  Channel обов'язково вкажіть такий-же канал, який встановили в настройках головного роутера . У мене 1-ий канал.

Далі, встановіть галочку біля  Enable WDS Bridging . І натисніть на кнопку Survey .

WDS Bridging на TP-Link

Виберіть зі списку потрібну мережу, з якої роутер буде отримувати інтернет. Навпаки потрібної мережі натисніть на лінк "Connect" .

Список точок доступу

4 Нам залишилося тільки навпаки меню, що випадає Key type вибрати тип безпеки вашої мережі (до якої ми підключаємося). І в поле  Password вказати пароль до цієї мережі. Для збереження, натисніть на кнопку Save .

Налаштування WDS на Tp-Link

Перезавантажте роутер. Відключивши харчування, і включивши його назад, або в панелі управління натиснувши на посилання "click here" .

5 Після перезавантаження, знову заходимо в налаштування. І прямо на головному екрані (вкладка Status), дивимося розділ  Wireless . Навпаки  WDS Status має бути написано Run .

WDS Status - Run

Це означає, що наш Tp-Link вже підключиться до головного роутера. І повинен роздавати інтернет по Wi-Fi і кабелю. Налаштування закінчена.

Якщо вам необхідно, що б IP-адреси видавав головний роутер (а не той, який налаштований в режимі моста), то на роутері, який ми тільки що налаштовували, потрібно відключити DHCP сервер. Зробити це можна в налаштуваннях, на вкладці DHCP . Встановивши перемикач біля Disable , і зберігши настройки.

6 Не забудьте поставити пароль на Wi-Fi мережу, яку буде роздавати налаштований нами маршрутизатор. Можете подивитися докладну інструкцію щодо захисту Wi-Fi на Tp-Link. Там все просто. В налаштуваннях, на вкладці  Wireless - Wireless Security , виділіть пункт  WPA / WPA2 - Personal (Recommended) , в поле  Wireless Password задайте пароль (мінімум 8 символів), і натисніть знизу кнопку Save .

Установка пароля на Tp-Link

Тепер у нас роутер Tp-Link отримує інтернет від головного роутеара, і роздає його далі. Виберіть правильне місце для установки другого роутера, що б він був в радіусі дії головного маршрутизатора.

Налаштування бездротового моста (2,4 ГГц і 5 ГГц) на новій версії прошивки

Вирішив оновити дану статтю і додати актуальну інформацію з налаштування WDS на маршрутизаторах TP-Link з новою прошивкою. Яка в блакитних тонах. Там все налаштовується трохи інакше. Зараз покажу.

Якщо у вас маршрутизатор з новою панеллю керування, то необхідно перейти в розділ "Додаткові налаштування" - "Системні інструменти" - "Параметри системи". Якщо у вас роутер двохдіапазонний, то там ви побачите можливість налаштувати режим моста в двох діапазонах. На частоті 2,4 GHz і 5 GHz.

1 Встановіть галочку "Включити міст WDS" біля необхідної частоти. Я, наприклад, поставив галочку біля 2,4 ГГц. Натисніть на кнопку "Пошук"

TP-Link: налаштування моста WDS на частоті 2,4 ГГц і 5 ГГц

2 Виберіть зі списку мережу, до якої ви хочете підключиться. Просто натисніть "Вибрати" навпроти своєї мережі. Думаю, ви без проблем знайдете свою мережу в списку доступних.

Бездротовий міст на частоті 5 GHz

3 За потреби можете змінити налаштування захисту (Захист, Пароль) і натисніть на кнопку "Зберегти". Якщо будете ставити пароль, то вибирайте "WPA-PSK / WPA2-PSK". Так само мережу можна залишити без пароля. Якщо це необхідно.

2,4 ГГц WDS, 5 ГГц WDS

Ротуре по Wi-Fi підключиться до іншого роутера, і буде отримувати інтернет по бездротовій мережі.

Якщо знадобиться відключити DHCP-сервер, то зробити це можна на вкладці "Додаткові налаштування" - "Мережа" - "DHCP-сервер".

Якщо не працює інтернет по кабелю в режимі WDS

Якщо виконати настройки, які я показував вище, то інтернет буде працювати тільки по Wi-Fi, а при підключенні до роутера (який в режимі WDS) по кабелю, інтернет не працює. Без доступу до Інтернету. Це звичайно ж не діло, і використовувати роутер як приймача Wi-Fi мережі, наприклад, не вийде. Тому, я написав питання в підтримку TP-LINK, і вони мені відповіли.

Під час налаштування функції WDS ви отримуєте IP адресацію від початкового роутера (то пристрій, до якого підключається WDS-клієнт) як по провідний, так і без провідної мережі. Для правильного налаштування даної функції вам необхідно обов'язково відключати DHCP-сервер на тому обладнанні, на якому налаштований WDS-міст. Також вам необхідно, щоб його локальний IP-адреса був в тій же підмережі, що початковий роутер.

Я перевірив всі на TP-LINK TL-WR740N, і дійсно, після відключення DHCP-сервера інтернет відразу заробив з мережевого кабелю. Відключити DHCP зовсім не складно. В налаштуваннях маршрутизатора відкрийте вкладку DHCP , встановіть перемикач біля  Disable (відключити), і збережіть налаштування.

TP-LINK: відключення DHCP для правильної роботи WDS

Перезавантажуємо роутер, і все відмінно працює. У мене відразу з'явився інтернет по кабелю. У настройки цей роутера можна зайти за адресою, який ми встановили на другому кроці. У мене це 192.168.1.2.

Оновлення. Ще одне рішення проблеми, коли з'єднання по WDS встановлено, але доступу до інтернету немає. В налаштуваннях DHCP-сервера на роутері? який ми налаштовуємо в режимі WDS потрібно як "Основний шлюз" (Default Gateway) прописати LAN IP-адреса головного роутера.

Немає доступу до інтернету через роутер TP-Link по WDS

Якщо не допоможе - спробуйте IP-адреса головного роутера прописати ще в якості DNS-сервера.

Налаштування DNS при відсутності інтернету по WDS

Збережіть налаштування і перезавантажте маршрутизатор.

Якщо не виходить налаштувати WDS з'єднання

Оновлення.  Часто буває ситуація, коли маршрутизатор не хоче підключатися в режимі моста. Причин, звичайно, може бути багато. У коментарях Едуард підказав одне цікаве рішення - відключення функції WPS на обох маршрутизаторах . Якщо у вас проблеми в налаштуванні режиму WDS, то можна спробувати. Тим більше, що з'єднання з WPS мало хто використовує, і цю функцію часто рекомендують відключати в цілях безпеки і вирішенні інших проблем з бездротовою мережею.

На роутерах TP-Link це зробити не складно. У розділі WPS (або QSS) потрібно просто відключити цю функцію.

Відключення WPS (QSS) на TP-Link при проблемах в налаштуванні WDS

І в новій прошивці.

Чи не працює режим моста через функції WPS

Відключати потрібно на обох Рутер. На головному, і на якому намагаємося налаштувати з'єднання в режимі моста. Більше інформації (в тому числі по пристроях інших виробників) можна в цій статті: що таке WPS на Wi-Fi роутер.

Будуть питання, поради, зауваження - пишіть в коментарях.