Прошивка роутера D-Link DIR-300A. Оновлення ПО двома способами

Прошивка роутера D-Link DIR-300A. Оновлення ПО двома способами

По відновленню прошивки на роутерах D-Link я підготував уже кілька інструкцій. Нещодавно купив модель DIR-300A, щоб підготувати інструкцію по його настройці, і вирішив ще написати докладну статтю по прошивці D-Link DIR-300A. Розглянемо два способи, якими можна оновити прошивку маршрутизатора. Безпосередньо через інтернет в панелі управління, або завантаживши останню прошивку з офіційного сайту. Я перевірив обидва способи, все працює. Так само, у мене без проблем вийшло зробити відкат прошивки на роутері DIR-300A.

Інструкція по прошивці D-Link DIR-300A

Маршрутизатор D-Link DIR-300A (в корпусі у вигляді циліндра) з'явився в продажу відносно недавно. На моєму роутере, після покупки була встановлена ​​прошивка 2.5.5. А вже є оновлення до 3.0.0 (на момент написання інструкції). Це не просто оновлена ​​версія ПО, там так само повністю нова панель управління. Більш сучасна.

У будь-якому випадку, рекомендую перевірити, і оновити прошивку вашого DIR-300A. У нових версіях, як правило виправляють безліч різних помилок, додають нові функції, поліпшують стабільність роботи і т. Д.

У моєму випадку, після оновлення ПЗ двома способами, настройки роутера не обнулені. Заново нічого налаштовувати не довелося.

Віддалене оновлення ПО D-Link DIR-300A

У цьому випадку все дуже просто. Нам потрібно тільки зайти в налаштування роутера, перевірити наявність нової версії прошивки, і якщо є оновлення, то запустити його. Тоді роутер сам завантажить необхідну прошивку, і встановить її. Роутер повинен бути налаштований, і підключений до інтернету. Можливо, вам стане в нагоді інструкція по налаштуванню роутера DIR-300A.

Підключаємося до роутера, і заходимо в налаштування на 192.168.0.1. Можете подивитися інструкцію по входу в настройки роутера D-Link.

В панелі керування перейдіть на вкладку "Система" - "Оновлення програмного забезпечення". Якщо є нова версія прошивки, то ви швидше за все побачите повідомлення, і відразу з'явиться пропозиція оновити ПЗ. Якщо немає, то можете натиснути на кнопку "Перевірити оновлення". Якщо оновлення є, то натискаємо на "Оновити віддалено", і чекаємо поки роутер завантажить прошивку, і встановить її.

Прошивка D-Link DIR-300A через інтернет

Нічого не відключаємо і не закриваємо. Просто чекаємо.

Процес завантаження і установки прошивки на DIR-300A

Мій D-Link DIR-300A сам без проблем оновився на нову версію. Після завершення процесу і перезавантаження роутер заробив як раніше.

Прошивка DIR-300A звичайним способом

Спочатку нам потрібно дізнатися апаратну версію нашого роутера. Ну і подивимося версію прошивки, яка була встановлена ​​на заводі. Ця інформація вказана на наклейці, яку ви знайдете на самому роутері.

Як дізнатися апаратну версію D-Link DIR-300A

H / W Ver .: A1 - це апаратна версія. Вона нам зараз стане в нагоді, коли будемо прошивку завантажувати з сайту D-Link. F / W Ver .: 2.5.5 - це версія ПО, яка була встановлена на заводі.

Нам потрібно завантажити прошивку. Переходимо на //ftp.dlink.ru/pub/Router/.

Якщо ви скачаєте не ту прошивку, то нічого страшного не станеться. Роутре просто видасть помилку, що некоректний файл. І ви зможете скачати нову, правильну.

Знаходимо там нашу модель з апаратної версією: DIR-300A_ A1 (у мене апаратна версія A1, у вас може бути інша). Далі переходимо по посиланню "Firmware /". Натискаємо на прошивку, яку хочемо завантажити. У назві буде вказана версія. Перша в списку найновіша. Збережіть файл на комп'ютер.

Завантаження прошивки для DIR-300A

Тепер можна переходити до оновлення ПЗ. Якщо ви підключені до роутера по Wi-Fi, то на момент прошивки раджу підключиться по кабелю. У будь-якому випадку, заходимо в налаштування маршрутизатора за адресою 192.168.0.1. Якщо не знаєте як це зробити, то вище в статті я давав посилання на докладну інструкцію.

В налаштуваннях переходимо на вкладку "Система" - "Оновлення ПО", натискаємо на кнопку "Огляд", вибираємо прошивку яку завантажили і натискаємо на кнопку "Оновити".

Завантаження файлу прошивки на D-Link DIR-300A

Чекаємо поки завершиться процес оновлення. Роутер знову запитати ім'я користувача і пароль для входу в настройки.

Відкат прошивки до попередньої версії

Не рідко, після оновлення програмного забезпечення, починаються якісь проблеми в роботі маршрутизатора. Я перевірив, чи можна зробити відкат прошивки. Все вийшло. Я відкочував з версії 3.0.0, на версію 2.5.5. Просто скачав старішу прошивку з сайту, і залив її на роутер. До речі, ось так виглядає панель управління на версії 3.0.0:

Відкат прошивки роутера D-Link DIR-300A

Без проблем була встановлена ​​більш стара версія ПО.

Питання задавайте в коментарях!