Налаштування Zyxel Keenetic в режимі репитера (підсилювач). Використовуємо роутер Zyxel для розширення Wi-Fi мережі

Налаштування Zyxel Keenetic в режимі репитера (підсилювач). Використовуємо роутер Zyxel для розширення Wi-Fi мережі

Практично кожен сучасний Wi-Fi роутер вміє працювати в режимі репитера. Роутери від компанії Zyxel не виняток. Все роутер Zyxel Keenetic можна використовувати для розширення зони покриття вже існуючої мережі. Потрібно тільки виконати деякі настройки. Завдяки Олексію, який в коментарях до цієї статті підказав мені що й до чого, я в усьому розібрався, протестував, і зараз розповім вам, як налаштувати режим роботи "Підсилювач" на пристроях Zyxel.

Стаття підійде для всіх пристроїв, починаючи з прошивки NDMS V2.05. У будь-якому випадку, якщо в процесі настройки, ви побачите, що у вас немає можливості вибрати потрібний режим роботи, ви зможете оновити прошивку свого Zyxel Keenetic.

Трохи теорії:

Що таке режиму репитера? Це коли роутер підсилює вже існуючу Wi-Fi мережу. Краще розповісти на прикладі: у вас вже встановлений один Wi-Fi роутер. Не важливо який. Це може бути Zyxel, Tp-Link, Asus, D-Link і т. Д. Але, покриття бездротової мережі може бути не по всьому будинку, або квартирі. Простіше кажучи, через слабке роутера, Wi-Fi у вас не ловить у всіх кімнатах. Або ловить, але не стабільно. Є такі спеціальні пристрої, які називаються репітери (ретранслятори). Вони беруть інтернет по Wi-Fi від першого роутера, і передають його далі. Тобто, підсилюють сигнал. Точно така ж функція є і в роутерах Zyxel. Називається вона "Підсилювач".

Наш роутер Zyxel Keenetic підключиться до вже існуючої мережі, і буде посилювати її. При цьому, Wi-Fi мережу буде одна (з одним ім'ям), по всьому будинку і зрозуміло з одним паролем. Пристрої будуть автоматично переключаться від одного роутера до іншого (де мережа сильніша). Ви цього навіть не помітите. А ось радіус дії вашої Wi-Fi мережі значно збільшиться.

Дуже часто задають питання: "чи є інтернет по кабелю, в режимі репитера?" Перевірив, на Zyxel Keenetic Start інтернет по кабелю працює.

Показувати процес налаштування я буду на прикладі роутера Asus, він у нас буде головним. А Zyxel Keenetic Start, який ми недавно налаштовували, буде у нас в якості репитера. Як я вже писав вище, все протестував, ніяких проблем не виникло.

Головний роутер у вас повинен бути налаштований, він повинен роздавати інтернет по Wi-Fi мережі. Якісь особливі налаштування на головному роутере виконувати не потрібно.

Налаштовуємо Zyxel як репитера. Режим роботи - "Підсилювач"

Заходимо в настройки нашого роутера (який будемо використовувати для посилення сигналу Wi-Fi мережі). Переходимо за адресою 192.168.1.1 і вказуємо логін і пароль. За замовчуванням - admin і admin. Якщо ви міняли ці дані, то вкажіть їх. Або дивіться статтю по входу в настройки на маршрутизаторах компанії Zyxel.

Для початку, потрібно змінити режим роботи нашого Zyxel на "Підсилювач". Зробити це можна в панелі управління роутером. І тільки, якщо у вас модель Keenetiс Lite III, то змінити режим роботи потрібно спеціальним перемикачем на задній частині пристрою. Виберіть режим "Підсилювач", і пропустіть вибір режиму в панелі управління. Якщо ж у вас не Keenetiс Lite III, то справах так:

В налаштуваннях переходимо на вкладку Система (знизу). І вибираємо зверху вкладку Режим . Ставимо перемикач біля режиму Підсилювач - розширення зони Wi-Fi , і натискаємо на кнопку Застосувати .

Zyxel: режим

З'явиться вікно з пропозицією перезавантажити роутер. Натисніть кнопку "Зараз" .

Перезавантаження роутера після зміни режиму роботи

Що робити, якщо немає вкладки Режим і можливості вибрати режим роботи?

У мене з самого початку не було можливості вибрати режим роботи роутера Zyxel. Просто не було вкладки "Режим". Що я зробив:

Відкрив в настройках вкладку Система - Компоненти . Встановив галочки біля трьох компонентів: Режим підсилювача , Режим точки доступу , і Режим адаптера . Потім, натиснув на кнопку Оновити . Роутер скачав потрібні оновлення, встановили, і після перезавантаження, у мене вже все працювало. З'явилася вкладка "Режим".

Немає можливості вибрати режим роботи на Zyxel Keenetic

Можливо, знадобиться що б роутер був підключений до інтернету. Якщо у вас так не виходить, то подивіться включені компоненти на вкладці Система - Оновлення. Або, просто встановіть останню версію прошивки для вашої моделі.

Після включення режиму "Підсилювач", ви вже не зможете зайти в налаштування свого роутера за звичайним адресою 192.168.1.1. Це нормально. В кінці статті покажу як отримати доступ до налаштувань.

Zyxel: встановлюємо з'єднання, для розширення зони дії Wi-Fi мережі

Залишилося найважливіше, це встановити з'єднання з головним роутером, з мережею, яку ми будемо посилювати.

Для цього, потрібно одночасно, на обох роутерах (в моєму випадку на ASUS і на Zyxel Keenetic Start) натиснути кнопку Wi-Fi. Вона ж кнопка активації WPS . На Zyxel Keenetic Start вона виглядає ось так:

Налаштування Zyxel Keenetic в режимі репитера

На головному роутере (Wi-Fi мережу якого ми будемо посилювати), ця кнопка може виглядати інакше. Для прикладу на Asus, який був головним в моєму випадку:

Кнопка WPS для з'єднання в режимі ретрансляція

А ось так виглядає кнопка на роутері Tp-Link TL-MR3220:

З'єднання Tp-Link і Zyxel Keenetic в режимі репитера

На D-Link кнопка WPS виглядає так:

Кнопка WPS на D-Link для з'єднання в режимі

Я не знаю який у вас головний роутер, але думаю, що кнопку таку знайдете.

Так ось, натискаємо кнопку Wi-Fi на Zyxel Keenetic Start (який вже включений в режимі "Підсилювач") і на головному роутере. Не обов'язково натискати одночасно, прям з точністю до секунди. Я спочатку пішов, натиснув цю кнопку на головному роутере (там відразу активно замигав індикатор Wi-Fi), потім натиснув кнопку на Zyxel Keenetic (так само почав активно блимати індикатор живлення і Wi-Fi). Кнопку тримати не потрібно, просто натиснути.

Трохи почекав, і все поєдналося. Як я це зрозумів? А на Zyxel Keenetic Start засвітився індикатор Інтернет (WAN).

Zyxel Keenetic Start в режимі розширення Wi-Fi мережі

Відкрив список доступних мереж, а там відображалася тільки одна моя мережу, і зі 100% сигналом. Хоча, головний роутер далеко від мене. А це означає, що наш репитер скопіював інформацію про бездротової мережі з головного роутера, і просто підсилює її. Все працює!

Взяв планшет, похід по дому (від роутера до роутера), і інтернет відмінно працював. Виходить, що пристрій підключається до більш стабільної мережі. Радіус дії моєї Wi-Fi мережі звичайно ж пристойно збільшився.

Після виключення одного з роутерів (або обох), з'єднання встановлюється автоматично, і Zyxel продовжує ретранслювати мережу.

Як зайти в налаштування "репитера" Zyxel, якщо 192.168.1.1 не підходить?

Після того, як буде встановлено з'єднання між роутерами, зайти в налаштування Zyxel за звичайним для нас адресою 192.168.1.1 (або my.keenetic.net) - не вийде. Сторінка просто буде недоступна. Навіть при підключенні по мережевому кабелю.

Це все тому, що головний роутер автоматично видає IP нашому дорепітери, і ми його просто не знає. Тому, нам потрібно зайти в налаштування головного роутера (за звичайним для нього адресою), і подивитися там IP нашого роутера, який працює як підсилювач. Дивіться інструкцію по входу в настройки різних маршрутизаторів - Як зайти в налаштування роутера? Детальна інструкція для всіх моделей.

На сторінці налаштувань головного роутера, шукайте розділ, в якому можна подивитися всі підключення пристроїв. Щось типу "Список клієнтів". На моєму старенькому Asus це виглядає так:

IP-адреса репитера

У списку пристроїв буде наш "ретрансляція". Його IP адреса у мене чомусь був навіть активним. Я перейшов з нього, і відразу потрапив в налаштування свого Zyxel Keenetic Start. Якщо не знаєте який IP вам потрібен, то можна використовувати метод тику :)

Налаштування роутера Zyxel Keenetic в режимі

Там можна побачити всю необхідну інформацію: режим роботи, IP-адреси, список клієнтів, стан Wi-Fi мережі і т. Д. Меню в режимі "Підсилювач" буде урізаним порівняно з стандартним режимом "Інтернет-центр".

Як повернути роутер Zyxel Keenetic в стандартний режим роботи?

Якщо ви захочете використовувати свій роутер в нормальному режимі, для звичайної роздачі Wi-Fi при підключенні інтернету по кабелю, то нам потрібно просто змінити режим роботи на основний. Зробити це можна з налаштувань, як я показував вище. Просто відкриваємо вкладку Система (знизу), потім зверху вкладку Режим , вибираємо режим  Інтернет-центр - основний режим і перезавантажуємо роутер.

Повертаємо Zyxel Keenetic в режим роботи

Або ж, можна скористатися способом, який працює 100% - зробити скидання налаштувань.

Після цього, сторінка з настройками буде доступна за адресою 192.168.1.1 .

висновок

Все налаштовується дуже просто, якщо розібратися. І все дійсно стабільно працює. Мій роутер Zyxel без проблем клонував мережу головного роутера Asus, і посилював її. Радіус дії мережі вийшов дуже великий. До речі, дуже важливо правильно встановити репитер, в правильному місці. Що б від нього було якомога більше користі. Головне, що б був стабільний сигнал від головного маршрутизатора.

І що дуже зручно, так це те, що мережа залишається одна, і пристрої автоматично перемикаються між роутерами. Ну і всі підключені пристрої знаходяться в одній мережі. Що дуже важливо, наприклад, для перегляду фільмів по DLNA, або налаштування локальної мережі.

Діліться своїм досвідом в коментарях. А якщо щось не виходить налаштувати, то задавайте питання. Успіхів!