Як підключити та налаштувати роутер Mercusys MW325R?

Як підключити та налаштувати роутер Mercusys MW325R?

Нова інструкція по налаштуванню маршрутизаторів компанії Mercusys. І в цей раз ми будемо налаштовувати Mercusys MW325R. Покажу весь процес підключення та налаштування. Чомусь багато користувачів зазвичай ігнорують інструкцію, яка є в комплекті з маршрутизатором. І шукають керівництво по налаштуванню в інтернеті. Буває обладнання, в якому і меню і керівництво англійською мовою. Але в Mercusys про це подбали, і в коробку з роутером поклали керівництво російською та українською мовою. Веб-інтерфейс так само російською.

Так як я вже робив огляд Mercusys MW325R, то ми можемо відразу перейти до налаштування. Якщо ви випадково зайшли на цю сторінку, і у вас ще немає MW325R, то рекомендую почитати мій огляд.

Щоб у нас все запрацювало, потрібно правильно підключити Mercusys MW325R. Насамперед підключіть харчування і включіть роутер. У WAN порт підключіть інтернет. Кабель від інтернет-провайдера (можливо, у вас від ADSL модему). Якщо ви будете виконувати настройку з ПК, або ноутбука, то рекомендую підключити роутер з мережевого кабелю, який можна знайти в комплекті. Має вийти приблизно ось так:

Підключення Mercusys MW325R

Якщо у вас немає пристрою, який можна підключити до MW325R за допомогою мережевого кабелю, то підключіться по Wi-Fi. Так теж можна. За замовчуванням (на заводських настройках) Wi-Fi мережу відкрита (без пароля).

Підключення до WiFi мережі Mercusys MW325R

Вона може змінювати зі смартфона, або планшета. Підключившись до бездротової мережі маршрутизатора. Але для зручності краще використовувати комп'ютер.

Після підключення, можливо, інтернет працювати не буде (без доступу до інтернету, обмежена). Це нормально. Потрібно налаштувати роутер і доступ до інтернету з'явиться.

Вхід в веб-інтерфейс і швидке налаштування Mercusys MW325R

Продовжуємо. На пристрої, який ми підключили до нашого MW325R необхідно запустити браузер і перейти на сторінку  //mwlogin.net .

Маршрутизатор розуміє, що ми перший раз зайшли в панель управління, він ще не налаштований, і тому пропонує нам встановити пароль для захисту налаштувань. Зайти в налаштування роутера зможете тільки ви (вказавши вашу пароль). Тому, придумайте хороший пароль, вкажіть його у відповідних полях і натисніть на стрілочку, щоб продовжити настройку. Пароль бажано записати, щоб не забути.

Установка пароля для вхід в роутер Mercusys MW325R

Далі необхідно задати дуже важливі параметри - підключення до інтернету (провайдера). Потрібно вибрати тип підключення, і якщо необхідно, то вказати параметри, які видає провайдер (ім'я користувача, пароль).

Дуже важливо правильно поставити ці настройки. В іншому випадку інтернет через роутер працювати не буде, так як роутер не зможе підключиться до інтернету. Про цю проблему я писав в статті: при налаштуванні роутера пише "Без доступу до інтернету", або "Обмежено".

У мене "Динамічний IP", в цьому випадку не потрібно додатково нічого налаштовувати. А якщо у вас PPPoE, L2TP, PPTP, то необхідно як мінімум вказати ім'я користувача і пароль. Ці настройки ви можете уточнити у свого інтернет-провайдера.

Налаштування інтернету на Mercusys MW325R

Залишилося тільки налаштувати Wi-Fi мережу. Змінить ім'я мережі (SSID) і встановити пароль для захисту Wi-Fi мережі. Пароль рекомендую ставити більш складний, ніж у мене на скріншоті нижче 🙂

Wi-Fi мережу на Mercusys MW325R

Натискаємо на зелену кнопку, щоб завершити настройку.

Завершення налаштування Mercusys MW325R

Якщо ми були підключені по Wi-Fi, то роутер попросить нас виконати повторне підключення, так як ми змінили параметри бездротової мережі.

Повторне підключення до маршрутизатора

Якщо після підключення до Mercusys MW325R інтернет працює, то можна святкувати перемогу, ми успішно налаштували маршрутизатор.

А якщо доступу до інтернету немає, то потрібно заново зайти в налаштування, в розділ "Налаштування WAN", і перевірити всі параметри. Перед цим зателефонуйте до провайдера і запитайте який тип підключення, які налаштування потрібно вказати на роутері і чи немає прив'язки по MAC-адресу.

Додаткова інформація про Mercusys MW325R

1 Скидання налаштувань роутера Mercusys MW325R можна зробити кнопкою Reset . Натисніть її і тримайте, поки одночасно не займуться всі індикатори.

Скидання налаштувань Mercusys MW325R

Або через веб-інтерфейс в розділі "Системні інструменти" - "Заводські настройки".

Заводські настройки Mercusys MW325R

2 Щоб зайти в налаштування маршрутизатора, досить підключиться до нього і в браузері перейти за адресою //mwlogin.net. Тільки не забивайте, що вже знадобиться пройти авторизацію. Вказати пароль, який ми встановили в процесі настройки.

Авторизація на роутері Mercusys MW325R

Якщо сторінка авторизації не відкривається, з'являється помилка "неможливо відкрити сторінку" і т. Д., То дивіться рішення в цій статті.

3 На головній сторінці веб-інтерфейсу можна подивитися список підключених пристроїв. При необхідності заблокувати окремі пристрої, або обмежити для них швидкість. Там же можна змінити налаштування інтернету та Wi-Fi мережі.

Веб-інтерфейс маршрутизатора Mercusys MW325R

4 Всі параметри знаходяться в розділі "Додаткові параметри" . Наприклад, на вкладці "Мережа" - "Налаштування WAN" можна знайти додаткові параметри підключення до інтернету.

Розширені настройки роутера Mercusys

У тому ж розділі "Мережа" є налаштування IPTV, локальної мережі, MAC-адреси (якщо провайдер робить прив'язку по MAC-адресу) і т. Д.

Налаштування Wi-Fi знаходяться в розділі "Бездротовий режим". Там же можна запустити гостьову мережу, або налаштувати міст (WDS).

Бездротовий режим на Mercusys

Ну і ще один розділ, який швидше за все вам знадобиться - "Системні інструменти".

Системні налаштування роутера Mercusys MW325R

Там можна оновити прошивку Mercusys MW325R, налаштувати час, виконати перезавантаження, скидання налаштувань, створити резервну копію налаштувань і т. Д.

Якщо залишилися питання, то пишіть в коментарях. Там же залишайте відгуки про Mercusys MW325R.