Налаштування Netis WF2419R і Netis WF2419. Як налаштувати інтернет і Wi-Fi?

Налаштування Netis WF2419R і Netis WF2419. Як налаштувати інтернет і Wi-Fi?

У компанії Netis є два практично однакових роутера. Це моделі WF2419R і WF2419. Відмінність між ними лише в наявності підтримки IPTV у першій моделі (яка з R в назві). Я вже розповідав докладно про Netis WF2419R. Можете почитати мій огляд, якщо розглядаєте цей роутер до покупки. Ну а для тих, хто вже купив один з цих роутерів, я вирішив написати докладну інструкцію з налаштування. Покажу на прикладі, як підключити і налаштувати Netis WF2419R і Netis WF2419. Думаю, немає сенсу робити окремі інструкції. Так як вони вийдуть однаковими.

Налаштування роутерів Netis WF2419R і Netis WF2419

У маршрутизаторів від Netis дуже проста панель управління. Я маю введу веб-інтерфейс, в який можна зайти через браузер і задати всі необхідні настройки. До того ж, він російською мовою. Так само в комплекті є докладна інструкція на різних мовах, по якій можна без проблем налаштувати роутер. Але якщо у вас щось не виходить, то ви завжди можете виконати настройку по моїй інструкції. Або задати питання в коментарях.

Кілька моментів:

  • Перед налаштуванням бажано з'ясувати, який тип підключення використовує ваш провайдер. Чи робить він прив'язку по MAC-адресу. Потрібно дізнатися ім'я користувача і пароль для підключення (якщо у вас не динамічний IP).
  • Заводське назву мережі, пароль і адресу для входу в настройки вказані знизу роутера Netis WF2419R або Netis WF2419.
  • Для входу в панель управління маршрутизатором, підключення до інтернету не потрібно. Досить просто підключиться до маршрутизатора.
  • Якщо у вас на комп'ютері було налаштоване високошвидкісне з'єднання, то тепер воно не потрібно. Після настройки це з'єднання буде встановлювати роутер.

Для початку все підключаємо:

Перш ніж перейти до налаштування Netis WF2419, потрібно спочатку його підключити. До роутера підключаємо харчування. У WAN порт (синій) потрібно підключити кабель від провайдера, або модему.

Підключення роутера Netis WF2419

Далі потрібно підключиться до роутера з пристрою, через яке ви плануєте проводити настройку. Якщо у вас є комп'ютер, або ноутбук з LAN портом, то краще використовувати його. За допомогою кабелю, який йде в комплекті, з'єднайте комп'ютер з Netis WF2419.

Підключення комп'ютера до Netis WF2419R для настройки

Якщо ж немає можливості підключитися по кабелю, або ви будете налаштовувати свій Netis з телефону, або планшета, то підключаємося по Wi-Fi. Коли роутер новий, на заводських настройках, то він роздає Wi-Fi мережу з ім'ям, яке зазначено знизу самого роутера. Там же вказано пароль для підключення до цієї мережі. Стандартний пароль - password.

Стандартний пароль роутера Netis WF2419R

Просто вибираємо мережу на своєму пристрої, вводимо пароль і підключаємося.

Скидання налаштувань роутера Netis WF2419R

Можливо, роутер вже був налаштований. Змінено пароль, ім'я мережі, заставлений пароль на вхід в настройки. В такому випадку, щоб старі параметри нам не заважали, можна зробити скидання налаштувань до заводських. Для цього, затисніть на секунд 15 кнопку Default.

Скидання налаштувань Netis WF2419R

Вона втоплена в корпус, так що вам знадобиться щось гостре. Детальніше в цій статті.

З підключенням розібралися. В результаті у нас інтернет і пристрій, з якого будемо налаштовувати, повинні бути підключені до Netis. Доступу до інтернету через роутер може не бути. На даному етапі це нормально.

Швидка настройка роутера Netis WF2419 або Netis WF2419R

Продовжуємо. На пристрої, який підключено до маршрутизатора відкриваємо будь-який браузер і переходимо за адресою  netis.cc . Адреса потрібно вводити в адресному рядку браузера.

Вхід в налаштування Netis WF2419

Якщо з'явиться помилка і сторінка з настройками роутера не відчиняться, то спробуйте перейти за адресою 192.168.0.1 . Докладніше в статті: як зайти в налаштування роутера Netis.

Якщо ніяк не виходить зайти в налаштування, то спочатку зробіть скидання налаштувань роутера (писав про це вище), а потім спробуйте поради з цієї статті.

Має відкритися стартова сторінка, на якій можна задати практично всі необхідні параметри. А саме: налаштувати підключення до інтернету і Wi-Fi мережу.

Там два розділи:

  • Тип підключення до Інтернету.  Потрібно виділити тип підключення, який використовує ваш провайдер. Якщо це Динамічний IP , то все повинно працювати відразу. Хіба що ваш провайдер робить прив'язку по MAC-адресу. В такому випадку (якщо роутер підключений через кабель до комп'ютера, до якого прив'язаний інтернет) ставимо галочку "Клон MAC", або дивимося MAC-адресу на роутері і прописуємо його у провайдера (по телефону, або в особистому кабінеті). Статичний IP - дуже рідко зустрічається. PPPoE - популярний тип підключення. Потрібно задати ім'я користувача і пароль (їх видає провайдер). Якщо у вас L2TP , або PPTP, То потрібно перейти в розширені налаштування (кнопка "Advanced") і в розділі "Мережа" - "WAN" налаштувати необхідне підключення.
  • Установка бездротового зв'язку. Тут потрібно задати тільки ім'я для своєї Wi-Fi мережі і пароль. Придумайте хороший пароль і вкажіть його у відповідному полі. Так само бажано десь його записати.

Ось так:

Netis: настройка підключення до інтернету і Wi-Fi

Збережіть налаштування, натиснувши на кнопку "Зберегти". Все буде збережено без перезавантаження. З'явиться мережу з новим ім'ям (якщо ви його змінили). Для підключення до якої потрібно використовувати встановлений пароль. Інтернет через наш Netis WF2419R вже повинен працювати. Якщо не працює, значить заходимо в налаштування і перевіряємо підключення до провайдера.

Розширені настройки Netis

Щоб відкрити сторінку з усіма параметрами, натисніть на кнопку "Advanced".

Просунуті налаштування настройки роутера Netis

Тут все просто. На вкладці "Мережа" - "WAN" можна налаштувати підключення до провайдера (інтернету).

Налаштування WAN на маршрутизаторі Netis WF2419

Налаштувати Wi-Fi мережу , встановити або змінити пароль на Wi-Fi, змінити канал і т. Д. Можна на вкладці "Бездротовий режим". Там же можна змінити режим роботи роутера на повторювач, клієнт, WDS міст.

Налаштування Wi-Fi мережі і пароля на Netis WF2419R

Це все основні і найнеобхідніші настройки. Я ще раджу встановити пароль, який буде захищати сторінку з настройками вашого роутера.

Установка пароля на веб-інтерфейс

Зайдіть в розділ "Система" - "Пароль". Вкажіть ім'я користувача (наприклад, admin) і два рази вкажіть пароль. Пароль обов'язково запишіть, щоб потім не довелося робити скидання налаштувань.

Установка пароля на сторінку з настройками Netis

Натисніть "Зберегти". Тепер, при вході в панель управління, роутер буде питати ім'я користувача і пароль.

Авторизація на роутері Netis

Налаштування надійно захищені. І ніхто не зможе отримати до них доступ.

Це все, що необхідно для базової налаштування маршрутизатора. Ви напевно помітили, що на сторінці з налаштуваннями є багато різних параметрів, функцій і т. Д. Але вони як прищепило не потрібні звичайному користувачеві. І краще там нічого не міняти, без необхідності.

Може стане в нагоді:

  • Роутер Netis як ретрансляція, повторювач Wi-Fi мережі
  • Інструкція по оновленню прошивки роутерів Netis

Можливо, у вас залишилися якісь питання по налаштуванню маршрутизаторів Netis WF2419R або Netis WF2419. Ви завжди можете задати мені питання в коментарях нижче. Так само можете поділитись своєю думкою щодо цих роутерів. Чи всі сподобалося, які мінуси, може з якимись проблемами стикалися. Корисної інформації багато не буває 🙂