Помилка "Неможливо перетворити DNS-адресу сервера"

Помилка «Не вдається перетворити DNS-адресу сервера»

У цій статті я розповім про рішення, які допоможуть позбутися від повідомлення "Помилка 105 (net :: ERR_NAME_NOT_RESOLVED): Неможливо перетворити DNS-адресу сервера" при спробі перейти на якийсь сайт. Залежно від браузера, помилка може трохи відрізнятись. Але суть проблеми і рішення будуть однакові. А проблема в тому, що в браузері не відкривається жоден сайт, або більшість сайтів. При цьому, деякі програми можуть виходити в інтернет.

Найчастіше, ця помилка з'являється на якомусь одному комп'ютері. І якщо у вас інтернет через Wi-Fi роутер, то на інших пристроях все може відмінно працювати. Причиною появи повідомлення "Неможливо перетворити DNS-адресу сервера" може бути зміна мережевих параметрів, як самим користувачем, так і якоюсь програмою. Не рідко антивіруси можуть викликати цю помилку. Точно так же, як і віруси і шкідливі програми. Ще помітив, що багато хто стикається з цією проблемою в іграх ВКонтакте. У будь-якому випадку, зараз все виправимо. Рішення підійдуть для Windows 10, Windows 8 і Windows 7.

Рекомендую в першу чергу виконати кілька простих дій і перевірок:

  • У тому випадку, якщо у вас інтернет підключений через маршрутизатор, потрібно його перезавантажити. Просто вимкніть живлення і увімкніть його через хвилину.
  • Якщо до маршрутизатора підключені інші пристрої, то перевірте, чи не з'являється на них повідомлення  "Неможливо перетворити DNS-адресу сервера" при відкритті сайту в браузері. Якщо помилка на всіх пристроях, то проблема швидше за все у інтернет-провайдера. Завжди можна зателефонувати в підтримку і запитати. Може бути щось з Wi-Fi роутером.
  • Можливо, інтернет до вашого комп'ютера підключений безпосередньо. Можете зайти в "Мережеві підключення", відключити і назад включити адаптер "Підключення до мережі", або "Ethernet" (в Windows 10).

Відразу скажу, що за моїми спостереженнями, саме робоче рішення, це зміна DNS на Google Public DNS. Так само часто допомагає скидання налаштувань мережі. Детальніше про це читайте далі в статті.

Міняємо DNS для вирішення помилки з перетворенням DNS-адрес

Нам потрібно відкрити властивості протоколу IPv4 підключення до інтернету і прописати статичні адреси.

Зайдіть в "Мережеві підключення". Це можна зробити за допомогою команди ncpa.cpl (у вікні "Виконати", яке можна викликати поєднанням клавіш Win + R), або так, як на скріншоті нижче.

Рішення помилки з перетворенням DNS

Далі потрібно відкрити властивості того підключення, через яке ви підключаєтеся до інтернету. Це може бути "Підключення до мережі", "Ethernet", "Бездротове підключення", високошвидкісне, або з назвою вашого провайдера.

Зміна DNS підключення до інтернету

Далі виділяємо "IP версії 4 (TCP / IPv4)" і натискаємо кнопку "Властивості". Приписуємо DNS:

8.8.8.8

8.8.4.4

Неможливо перетворити DNS-адресу сервера

Якщо відразу помилка не зникне, то перезавантажте комп'ютер.

Можливо, у вас там вже були прописані якісь цифри. В такому випадку, спробуйте встановити автоматичне отримання DNS.

Скидання параметрів мережі і кеша DNS

Якщо у вас Windows 10, то все можна зробити через налаштування, за інструкцією: скидання налаштувань мережі в Windows 10. Але можете використовувати спосіб описаний нижче.

У Windows 8 і Windows 7 потрібно виконати кілька команд в командному рядку запущеної від імені адміністратора.

Спочатку зробіть скидання кешу DNS, виконавши команду:

ipconfig / flushdns

Скидання кеша якщо не вдається перетворити DNS

Якщо це не допоможе, то по черзі виконайте наступні команди:

netsh winsock reset

netsh int ip reset

ipconfig / release

ipconfig / renew

Після цього перезавантажте комп'ютер.

Служба "DNS-клієнт" і проблема з перетворенням DNS-адрес сервера

Потрібно перевірити, чи працює служба "DNS-клієнт". Чесно кажучи, я ще не бачив випадку, щоб дана помилка з'являлася саме через цієї служби. Але, якщо її зупинити, то так і буде. Тому, потрібно її перевірити.

Служби найпростіше відкрити командою  compmgmt.msc . Натисніть клавіші Win + R, введіть команду і натисніть Ok.

команда compmgmt.msc

Далі знаходимо службу "DNS-клієнт" і відкриваємо її властивості.

Помилка з перетворенням DNS через служби

Тип запуску повинен бути "Автоматично", і служба повинна виконуватися.

Запуск служби DNS-клієнт

Швидше за все у вас служба була запущена.

Антивіруси і віруси

Подумайте, що ви робили на комп'ютері перед появою проблеми з перетворенням DNS в браузері. Може ви щось встановлювали, видаляли, або налаштовували. Це може допомогти в пошуку причини і рішення.

Що стосується антивіруса, то ви можете тимчасово відключити його, і перевірити завантаження сторінок в браузері.

Якщо жоден з вищеописаних способів не допоміг виправити помилку, то цілком можливо, що вона з'явилася через вірус. Запустіть перевірку комп'ютера антивірусом, який встановлений на вашому комп'ютері. Якщо він встановлений. Так само, можна використовувати безкоштовні антивірусні утиліти. Наприклад: Dr.Web CureIt !, Kaspersky Virus Removal Tool і інші.

Думаю, я зміг відповісти на ваше запитання "як виправити помилку з перетворенням DNS-адрес", і ваші улюблені сайти почали відкриватися, Ютуб відтворює відео, а гри ВКонтакте заробили. Всього доброго!