Як оновити прошивку (прошити) роутер D-Link DIR-615

Як оновити прошивку на роутері D-Link DIR-615? докладна інструкція

Wi-Fi роутер D-Link DIR-615 (сторінка роутера) користується великою популярністю серед покупців, а значить, інструкція по оновленню прошивки на D-Link DIR-615 буде популярною та актуальною. Хороший роутер, з відмінним поєднанням ціна / якість. Для організації домашньої Wi-Fi мережі, цей роутер просто ідеальний.

Після покупки маршрутизатора (не тільки DIR-615), на ньому може бути встановлена ​​застаріла версія програмного забезпечення (прошивка). Це не страшно, але перед налаштуванням роутера найкраще оновити прошивку на ньому до нової версії. Та й якщо роутер у вас вже працює тривалий час, то можливо, що вже з'явилася новіша версія прошивки, і її краще оновити. Або, ви помітили якісь проблеми в роботі інтернету через маршрутизатор: часті обриви мережі, проблеми в роботі окремих функцій і т. Д.

Як я вже писав вище, якщо ви тільки що купили роутер, то програмне забезпечення краще встановити нове. Якщо роутер працює, і працює добре, і ви не дуже розбираєтеся в цих справах, то краще нічого не чіпати. Працює, нехай працює. Але, в оновленні ПЗ, немає нічого страшного і складно.

Так, якщо не слідувати інструкціям, то можна перетворити ваш маршрутизатор в цегла. Ще, якщо у вас вже все налаштовано, то після прошивки потрібно буде заново вказати всі параметри. Якщо ви не впевнені що зможете це зробити, то краще залишити все як є.

Нова прошивка може мати в собі багато покращень, і нових функцій, які добре вплинуть на роботу маршрутизатора. І, можливо, з'являтися нові функції. Так само, може бути нове оформлення панелі управління.

Викачуємо прошивку для D-Link DIR-615

Насамперед, нам потрібно дізнатися ревізію (апаратну версію) нашого роутера і завантажити прошивку на комп'ютер.

Дізнаємося апаратну версію D-Link DIR-615

Візьміть свій пристрій і подивіться на наклейку, яка знаходиться знизу. Там повинна бути вказана модель і апаратна версія. Виглядає це ось так:

Дивимося ревізію роутера D-Link DIR-615Нас цікавить те, що написано після "Ver .:". У моєму випадку, апаратна версія устрйоства K1 (там може бути ще K2, B, С, U і т. Д.).

Запам'ятовуємо яка у нас апаратна версія і заходимо на сервер компанії D-Link по посиланню //ftp.dlink.ru/pub/Router/DIR-615/Firmware/. Там вибираємо нашу версію. У моєму випадку, це "K" .

Викачуємо правильну прошивку для DIR-615Якщо потрібно, то вибираємо ще пдпапку.

Завантаження прошивки для ревізії роутера Далі, бачимо папки зазвичай там є папка Old (в ній знаходяться старі версії прошивок), і папка beta (в ній може бути прошивка, яка знаходиться на стадії розробки). Нам ці папки не потрібні, а потрібен сам файл, з розширенням .bin і приблизно такою назвою 20140711_1343_DIR_615K1_2.5.4_sdk-master.bin. Цей файл перебувати біля папок. Якщо придивитися до назви файлу, то можна побачити для якого він роутер, для якої ревізії, яка версія і дату.

Нам потрібно просто натиснути на цей файл, і зберегти його на комп'ютер. У таке місце, що б ви змогли його потім знайти. Наприклад, на робочий стіл.

Завантажуємо файл прошивки на комп'ютерПотрібний нам файл з прошивкою перебувати у нас на комп'ютері. Можна приступати до самого процесу оновлення ПЗ.

Оновлюємо прошивку на DIR-615

Необхідно знати:

1. Стежте за тим, що б прошивка, яку ви скачаєте, точно підходила для вашої моделі маршрутизатора. Зверніть увагу на ревізію пристрою (писав про це вище).

2. Оновлювати програмне забезпечення можна тільки з мережевого кабелю. При підключенню по Wi-Fi - не можна.

3. Не вимикайте маршрутизатор під час прошивки. Слідкуйте за тим, що б не зачепити кабель живлення і мережевий кабель.

Тут ще прикол в тому, що у DIR-615 є десь 4 різних панелі управління. Я маю введу, що вони різні на вигляд. І написати універсальну інструкцію дуже складно, в порівнянні з оновленням прошивки на Tp-Link. Там настройки на всіх пристроях однакові. Я постараюся показати на прикладі найпопулярніших панелей управління.

Підключаємо маршрутизатор до комп'ютера з мережевого кабелю (LAN)

Беремо наш роутер, і тим, що підключається його до комп'ютера (або ноутбук) з мережевого кабелю. Невеликий кабель повинен бути в комплекті з роутером. Якщо цей комп'ютер раніше підключався по Wi-Fi, то вимкніть бездротове з'єднання. Переконайтеся в тому, що маршрутизатор до комп'ютера підключений тільки з мережевого кабелю.

Відкриваємо будь-який браузер і в адресному будівництв набираємо адресу  192.168.0.1 . Переходимо по ньому. З'явиться запит логіна і пароля на доступ до налаштувань. Якщо ви їх вже міняли, то вказуйте ті, які встановили. Якщо не змінювали, то вводимо стандартні - admin і admin .

Ось ми і потрапили в панель управління нашим роутером. Тепер, нам потрібно просто залити прошивку. Якщо у вас налаштування на вид темні (такі як на скріншоті нижче), то натисніть на кнопку Розширені налаштування , потім на вкладці Система натисніть на кнопку вправо і виберіть Оновлення ПО .

Оновлення ПО в темній панелі управлінняЯкщо настройки світлі, то на головній сторінці виберіть пункт Налаштувати вручну , а потім перейдіть на вкладку Система і Оновлення ПО .

Якщо настройки на маршрутизаторі зі світлою панеллю керуванняНатисніть на кнопку Огляд ... і на комп'ютері виберіть файл з прошивкою. Натисніть на кнопку Оновити .

Почати оновлення прошивки на D-Link DIR-615

Або ось так:

Вибираємо файл з прошивкою Файл вибрали, запусків процес оновлення прошивки. З'явиться статус оновлення, нічого не чіпаємо. Чекаємо поки роутер перезавантажиться. Якщо щось зависне, то нічого страшного. Зачекайте хвилини 4 і обновіть сторінку в браузері. Ви повинні побачити нову панель управління і прохання змінити пароль для доступу до налаштувань. Можете придумати свій логін і пароль (тільки запишіть їх, що б не забути), або вказати ті ж стандартні admin і admin.

Зміна пароля на роутері після прошивкиПісля зміни цих даних, ви вже з їх допомогою зможете зайти в налаштування маршрутизатора і налаштувати його.

Автоматичне оновлення прошивки через інтернет на D-Link

Якщо на вашому роутере вже налаштований інтернет, то ви можете оновити прошивку набагато простіше. Не потрібно шукати і викачувати файл прошивки на комп'ютер, роутер все зробить сам.

Увага. Якщо ви не знайдете в налаштуваннях свого роутера можливість автоматичного оновлення ПЗ, або ваша панель управління буде відрізнятися від тієї, яка буде на скріншотах нижче, то спочатку поновіть ПО до останньої версії способом, який я описував вище.

Після входу в настройки роутера D-Link, ви відразу можете бачити повідомлення про те, що є нова версія прошивки.

Нова версія ПО

Можна відразу натиснути на посилання Оновити . Підтвердіть оновлення натиснувши кнопку Так .

Запускаємо оновлення ПЗ

З'явиться напис з попередженням, і почнеться процес оновлення прошивки. В процесі може з'явиться вікно з проханням два рази вказати пароль для входу в настройки роутера. Придумайте і вкажіть його.

Після оновлення прошивки, може зміниться панель управління (як же я цього не люблю). Наприклад, після поновлення мого D-link DIR-615 / A до версії 2.5.20 все виглядає ось так:Нова панель управління D-link DIR-615 / A

У новій версії, оновлення прошивки на D-Link робиться вже так:

Новий спосіб прошити роутер

Ну чому не зробити одну версію панелі управління і просто покращувати її. Так само було б набагато простіше для звичайних користувачів. А так купа різних інструкцій, а панелі управління ніде не збігаються.

Все, пошивка нашого DIR-615 успішно завершена. На ньому встановлена ​​найновіша версія програмного забезпечення.