Налаштування Tp-link TL-WR741ND. Підключення, настройка Wi-Fi мережі

Налаштування TP-Link TL-WR741ND. Підключення, настройка Wi-Fi

Tp-link TL-WR741ND це один з найпопулярніших бюджетних маршрутизаторів, який на ринку вже дуже довго і відмінно продається. Від TL-WR740N він відрізняється тільки знімною антеною, ну і по ідеї іншим залізом. Хороший популярний роутер, який відмінно підійде для невеликого будинку, і для підключення декількох пристроїв. Саме Tp-link TL-WR741ND ми і будемо налаштовувати в цій докладної інструкції.

Фото Tp-link TL-WR741ND

Розповім і покажу як підключити роутер Tp-link TL-WR741ND, як зайти в налаштування, підключимо його до Інтернету, налаштуємо Wi-Fi мережу і поставимо пароль. Не має значення, новий у вас роутер, або він вже раніше був налаштований, все вийде.

Будемо налаштовувати за схемою

  • Підключимо Tp-link TL-WR741ND до інтернету, і підключимо до нього комп'ютер з якого будемо налаштовувати.
  • Зайдемо в налаштування маршрутизатора.
  • Налаштуємо підключення до інтернету (WAN).
  • Поставимо пароль на Wi-Fi і налаштуємо бездротову мережу.
  • Встановимо захист на доступ до налаштувань роутера.

У налаштуванні будь-якого маршрутизатора головне налаштувати інтернет. Що б роутер зміг підключиться до провайдера і отримувати від нього інтернет. Якщо наш TL-WR741ND не зможе підключиться до інтернету, то він його і не зможе роздати на ваші пристрої. І буде "Без доступу до інтернету" (Обмежено). А налаштувати Wi-Fi мережу і поставити пароль, це вже не складно.

Якщо роутер вже був налаштований, або ви пробували його налаштовувати, то краще зробити скидання налаштувань до заводських. Для цього на 10 секунд затисніть кнопку WPS / RESET при включеному роутере.

Скидання налаштувань на Tp-link TL-WR741ND

Налаштування TL-WR741ND будуть скинуті. Можна продовжувати.

Підключення Tp-link TL-WR741ND

Підключіть до роутера адаптер харчування. Потім підключіть кабель від інтернет провайдера, або ADSL модему в синій WAN роз'єм. Якщо ви будете налаштовувати роутер з комп'ютера, то можете підключиться до нього за допомогою мережевого кабелю, який є в комплекті. Виглядає це ось так:

Інструкція по підключенню Tp-link TL-WR741ND

Якщо все правильно підключили, то це вже половина справи. У деяких випадках (коли провайдер використовує підключення Динамічний IP), інтернет відразу буде працювати через роутер. Якщо у вас так, то можете відразу заходити в налаштування, і переходити до налаштування Wi-Fi.

Можна підключиться до Wi-Fi і налаштувати маршрутизатор по бездротовій мережі, навіть з телефону, або планшета. Відразу після включення роутера з'явиться Wi-Fi мережу. Вона повинна бути не захищена паролем, просто підключіться до неї. Якщо мережа буде все ж захищена, то стандартний пароль (PIN) вказано знизу роутера на наклейці. Там є кілька апаратних версій роутера, і в нових уже мережу за замовчуванням зарита паролем.

Як зайти в налаштування TL-WR741ND?

Після підключення відкрийте на комп'ютері (з якого будемо налаштовувати) будь-який браузер. В адресному рядку наберіть адресу  //tplinkwifi.net , 192.168.1.1 , або 192.168.0.1 і перейдіть по ньому. Точна адреса вказана знизу роутера на наклейці. Там де вказано ім'я користувача і пароль за замовчуванням, які потрібно вказати що б потрапити в налаштування. Стандартні: admin і admin.

TL-WR741ND: IP адреса для входу в настройки

Вхід в панель управління виглядає ось так:

Вхід в налаштування Tp-link TL-WR741ND

Можливо вам ще стане в нагоді докладна інструкція по входу в панель управління, і що робити якщо не заходити в налаштування.

Бажано ще перед налаштуванням оновити прошивку роутера. У нас є спеціальна інструкція для цієї моделі: прошивка роутера Tp-link TL-WR741ND і Tp-link TL-WR740N

Налагодження підключення до інтернету

Якщо інтернет через роутер у вас вже працює, значить цей крок перепустками і переходимо до налаштування бездротової мережі.

Перед налаштуванням ви обов'язково повинні дізнатися який тип підключення використовує ваш інтернет-провайдер. А так же необхідні для підключення параметри (ім'я користувача, пароль). Як дізнатися цю інформацію я писав тут. Якщо інтернет не заробив відразу після підключення, то швидше за все це PPPoE, L2TP, PPTP, або Статичний IP.

В панелі керування перейдіть на вкладку  Network   (Мережа) - WAN . В меню  WAN Connection Type (Тип підключення WAN) зі списку виберіть ваш тип підключення.

Налаштування WAN на роутері Tp-Link

Якщо у вас Динамічний IP, то можете відразу зберегти настройки, і інтернет через маршрутизатор має запрацювати. А якщо PPPoE, і т. Д., То потрібно задати необхідні параметри. Як правило, це ім'я користувача та пароль. Може бути ще IP адреса. І збережіть настройки натиснувши на кнопку Save (Зберегти).

Налагодження підключення PPPoE на TL-WR741ND

Роутер повинен підключитися до провайдера. Переходьте до таких установок тільки тоді, коли інтернет через Tp-link TL-WR741ND вже буде працювати.

Налаштування Wi-Fi на Tp-link TL-WR741ND і установка пароля

Щоб встановити бездротову мережу, виберіть на вкладку  Wireless (Бездротовий режим). Там нам потрібно змінити ім'я Wi-Fi мережі (Wireless Network Name), вказати наш регіон, і зберегти настройки натиснувши на кнопку Save .

Tp-link TL-WR741ND настройка Wi-Fi

Відразу переходимо на вкладку  Wireless Security (Захист бездротового режиму). Тут ми змінимо, або встановимо пароль на нашу Wi-Fi мережу.

Вибираємо пункт  WPA / WPA2 - Personal (Recommended) . Виставляємо Version і Encryption як у мене на скріншоті нижче, і в поле  Wireless Password (Пароль бездротової мережі) вказуємо пароль, яким буде захищена ваша мережа. Мінімум 8 символів.

Установка пароля Wi-Fi мережі

Зберігаємо налаштування і перезавантажуємо роутер. Якщо ви вже підключали якісь пристрої по Wi-Fi, то їх потрібно буде підключити заново. Адже ми змінили ім'я мережі і пароль. І постарайтеся не забути пароль, який встановили. Якщо забудете, то вам стане в нагоді ця стаття.

Зміна пароля для входу в настройки

Що б все хто підключитися до вашого Tp-link TL-WR741ND не змогли зайти в його налаштування, нам потрібно змінити стандартний пароль admin. Для цього в настройках відкрийте вкладку  System Tools (Системні інструменти) - Password (Пароль).

Вкажіть старе ім'я користувача і старий пароль (якщо їх ще не міняли, то admin). І задайте нові параметри. Натисніть на кнопку Save .

Зміна пароля admin для захисту налаштувань

Тепер при вході в панель управління потрібно буде вказувати встановлений пароль і ім'я користувача.

Ми розглянули тільки основні настройки, яких достатньо для того, що б роутер нормально працював і роздавав інтернет. Якщо захочете налаштувати ще щось, наприклад зробити кидок портів, змінити пароль і т. Д., То дивіться інструкції по маршрутизаторів Tp-Link в цій категорії: //help-wifi.com/category/tp-link/.

Якщо у вас залишилися якісь питання по налаштуванню TL-WR741ND, то задавайте їх у коментарях до цієї статті.