Після установки Windows 7 не працює інтернет (Wi-Fi)

Чому після переустановлення Windows 7 не працює інтернет (Wi-Fi)

Проблема, коли не працює інтернет після переустановлення Windows, може виникнути не тільки в Windows 7, але і в Windows 8, і в Windows 10. Про рішення цієї проблеми на "десятці", я пізніше постараюся підготувати окрему статтю. До того ж, я вже писав як налаштувати інтернет в Windows 10. Досить виконати кілька порад зі статті, і інтернет на вашому комп'ютері знову запрацює.

А в цій статті, ми розглянемо вирішення проблеми, коли ви (або хтось інший) встановили на комп'ютер, або ноутбук Windows 7, все вийшло і все працює, але немає підключення до інтернету. Там може бути дуже багато різних нюансів. Так як є багато способів підключення до інтернету. Тому, і рішення так само будуть різними. Забігаючи наперед, скажу, що швидше за все знадобиться просто встановити необхідні драйвера, або налаштувати підключення до інтернету (або те, і інше). Тому-що, відразу після установки, Windows 7 практично ніколи не встановлює драйвер на Wi-Fi адаптер. А це означає, що Wi-Fi після установки Windows 7 працювати не буде. Ну і якщо у вас було налаштоване підключення до інтернету, то його звичайно ж потрібно налаштувати заново.

Все залежить від способу підключення, і в деяких випадках від інтернет-провайдера. Розглянемо ми такі варіанти:

  • Чи не працює Wi-Fi після установки Windows. У переважній більшості випадків, достатньо просто встановити драйвер бездротового адаптера. Windows 10 вже сама встановлює драйвер на Wi-Fi (в більшості випадків), а ось Windows 7 в цьому плані відстає.
  • Якщо не працює інтернет по кабелю від роутера. Знову ж, все залежить від симптом. Може бути й таке, що система не змогла встановити драйвер мережевої карти. Потрібно перевірити, і якщо необхідно, то встановити його.
  • Якщо раніше було встановлено підключення до провайдера (високошвидкісне), а після переустановлення Windows 7 його немає. Це цілком нормально. Бажано спочатку перевірити чи немає проблем з драйвером мережевої карти, потім просто створити підключення до провайдера.
  • А якщо у вас інтернет через 3G USB модем, то потрібно обов'язково встановити драйвер модему, і знову ж, налаштувати підключення до провайдера.

Зараз ми більш детально у всьому розберемося, і вирішимо проблеми з підключенням до інтернету після установки, або переустановлення операційної системи.

Чому не працює Wi-Fi після установки Windows 7?

І так, ми встановили Windows, дивимося на значок підключення до інтернету, а він не такий як був раніше. Немає доступних для підключення Wi-Fi мереж, і до інтернету по Wi-Fi ми підключиться не можемо. Швидше за все, статус підключення буде таким (якщо не підключений мережевий кабель):

Ні Wi-Fi після установки Windows 7

Справа в тому, що Wi-Fi немає зовсім. Жодна мережа, і швидше за все, ви навіть не побачите бездротового адаптера. А все тому, що Windows 7 просто не змогла встановити драйвер на бездротової адаптер, який встановлений у вашому ноутбуці, і який відповідає за роботу Wi-Fi. Скільки разів я перевстановлювати Windows 7 на різних ноутбуках, і драйвер Wireless адаптера завжди доводилося встановлювати вручну.

Перевірити це дуже просто. Досить зайти в диспетчер пристроїв, і подивитися. Відкрити його можна різними способами. Найпростіший: відкриваємо пуск, в рядок пошуку вставляємо  mmc devmgmt.msc , натискаємо Ентер. Або через "Виконати". Можна ще через "Комп'ютер" - "Властивості" - "Диспетчер пристроїв".

У диспетчері шукаємо вкладку Мережеві адаптери . І там повинен бути адаптер, в назві якого є "Wireless", або "Wi-Fi". Ось так:

Після установки Windows 7 на ноутбуці не працює інтернет по Wi-Fi

Якщо у вас такого адаптера немає, або він є, але з жовтим знаком оклику і статусом "Пристрій працює неправильно", то це означає, що потрібно просто поставити необхідний драйвер, і все запрацює. При цьому, в диспетчері пристроїв, повинно бути хоча б одне "невідомий пристрій". Це і є наш Wireless адаптер.

Головне, встановити драйвер для моделі вашого ноутбука (адаптера), і для Windows 7 (в нашому випадку). Я не буду тут докладно про це писати. Вже є докладна інструкція про те, як встановити драйвера на Wi-Fi адаптер в Windows 7. Після установки, зможете підключатися до Wi-Fi мереж.

Після установки Windows 7 не працює інтернет по кабелю

Якщо у вас підключення до інтернету з мережевого кабелю від роутера, або безпосередньо від інтернет-провайдера, але без будь-яких налаштувань, коли не потрібно створювати підключення, то в першу чергу перевіряємо драйвер мережевої карти. Буває і таке, що його Windows 7 так само не може встановити. Це в тому випадку, коли комп'ютер не реагує на підключення кабелю (значок не змінюється). А якщо він бачить підключення, але воно "Без доступу до інтернету", то дивіться цю статтю. Але це навряд чи.

І так, заходимо в диспетчер пристроїв (як зайти, писав вище), і на тій же вкладці "Мережеві адаптери" у нас повинна бути мережева карта. У мене це "Realtek PCIe GBE Family Controller". У вас же назва може бути інше. Все залежить від виробника.

Чи не працює інтернет на ноутбуці після переустановлення Windows 7

Якщо ви не побачите там адаптера мережевої карти, то як і в випадку з бездротовим адаптером, потрібно встановити драйвер. Якщо у вас ноутбук, то за моделлю шукаємо на сайті виробника і встановлюємо драйвер для LAN адаптера. Можна по назві самого адаптера шукати. Так само, драйвер є на диску, який можливо був в комплекті з вашим комп'ютером.

Ну і перевірте всі кабелі, може щось неправильно підключаєте.

Пропало високошвидкісне підключення до провайдера на ноутбуці після переустановлення Windows 7

В такому випадку, потрібно просто створити це підключення заново. Підключіть кабель від провайдера в мережеву карту комп'ютера (він швидше за все вже підключений). Якщо комп'ютер не реагує на кабель, або у вас не вийде створити високошвидкісне підключення, то перевірте чи все в порядку з драйвером мережевої карти. Писав про це вище.

Що б створити підключення до провайдера, натисніть на значок підключення до інтернету, і виберіть "Центр управління мережами і загальним доступом". Далі натискаємо на "Налаштування нового підключення або мережі".

Чому пропало високошвидкісне підключення

Вибираємо пункт "Підключення до інтернету", і натискаємо "Далі".

Налаштування високошвидкісного підключення після установки Windows 7

Виберіть пункт "Швидкісне (з PPPoE)".

Налагодження підключення

Вводимо ім'я користувача, пароль, за бажанням ставимо галочку "Запам'ятати цей пароль", можна змінити назву підключення, і натискаємо на кнопку "Підключити".

Немає підключення до інтернету після переустановлення Windows 7

Дані для підключення: ім'я користувача і пароль, видає провайдер. Якщо потрібно ще прописати IP і DNS-адреси, то зробити це можна за цією інструкцією, у властивостях адаптера "Підключення по локальній мережі".

Чи не працює інтернет через 3G USB модем після установки Windows

Як і у випадку з іншими з'єднаннями, потрібно встановити необхідний драйвер для модему, і налаштувати телефонне підключення до оператора. Тут вже складно дати конкретні поради, так як у всіх різні модеми, і різні оператори. Можете подивитися інструкцію з налаштування підключення через 3G модем на прикладі провайдера Інтертелеком.

Установка драйвера 3G / 4G модему

Тут все просто. Драйвер може бути на диску, який вам можливо видали при підключенні до інтернету. Є багато модемів, на яких драйвер вбудований в сам модем. Що б перевірити, підключіть модем до комп'ютера, і зайдіть в "Мій комп'ютер" (просто "Комп'ютер" в Windows 7). Там може бути накопичувач, або дисковод, який з'являється після підключення модему. Відрив його, і запускаємо установку драйвера. Іноді, пропозиція встановити програмне забезпечення з'являється відразу після підключення модему.

Якщо ці способи не підійшли, то дивимося модель модему, і шукаємо драйвер в інтернеті. На сайті вашого оператора, так само повинні бути необхідні драйвера.

Налаштування телефонного підключення

Як розберетеся з драйверами, потрібно створити підключення. Не знаю, як там у всіх операторів (Білайн, Yota, Мегафон і т. Д.), А ось у Інтертелком, потрібно створити звичайне телефонне підключення з номером, ім'ям користувача і паролем.

Що б створити його, зайдіть в "Центр управління мережами і загальним доступом", і виберіть "Налаштування нового підключення або мережі" (дивіться скріншоти вище). Далі вибираємо "Налаштування телефонного підключення".

Чи не працює інтернет через 3G USB

Вкажіть необхідні параметри, які видає провайдер (номер, ім'я користувача, пароль). Комп'ютер буде підключений до інтернету, і буде створено підключення. Якщо з'являться помилка, що "Windows не може виявити модем", значить перевіряйте драйвер модему. Або, для початку просто перезавантажте комп'ютер.