Як спостерігати за будинком (офісом) через інтернет

Як спостерігати за будинком (офісом) через інтернет

У питаннях, які стосуються відеоспостереження, я не сильно розбираюся. Але, на ринку є прості, відмінні, хмарні IP-камери, завдяки яким, практично кожен може організувати спостереження за своїм будинком, квартирою, офісом, магазином і т. Д. Можна сказати, що відеоспостереження можна зробити своїми руками. Доведеться купити тільки хмарну IP-камеру.

Хмарні IP-камери для спостереження за будинком через інтернет

У цій статті я розповім про те, як можна спостерігати за квартирою, будинком, і за чим взагалі завгодно саме через інтернет з мобільного пристрою (якщо необхідно, можна і з комп'ютера). Це означає, що встановивши хмарну камеру у себе в будинку, наприклад, ви зможете з будь-якого куточка планети отримати до неї доступ зі свого смартфона, планшета, або браузера комп'ютера. Думаю, це те, що вам потрібно.

Це не інструкція по налаштуванню складної схеми відеоспостереження з декількох десятків камер, відеореєстратора, і т. Д. Думаю, цим повинні займатися фахівці.

Але ми без проблем можемо прикупити кілька хмарних камер (скільки необхідно вам), налаштувати їх, і в будь-який час, через інтернет отримати до них доступ зі свого мобільного пристрою.

Таким способом спостерігати можна за що завгодно. В першу чергу, це спостереження за будинком, або квартирою. Або, за людиною, яка там знаходиться (за літніми людьми, наприклад). Далі, якщо у вас є бізнес: магазин, кафе, офіс і т. Д., То за допомогою цього способу, ви завжди зможете подивитися що там відбуватиметься. Де б ви не знаходилися. Вам знадобиться тільки підключення до інтернету на вашому телефоні, або планшеті. Це зараз вже не проблема.

Спостерігаємо за квартирою, будинком, офісом через хмарну IP-камеру

Саме хмарна IP-камера дає нам таку можливість. І головне слово тут "хмарна". Що це означає: камера підключається до нашої Wi-Fi мережі. Ми її налаштовуємо, реєструємося на сайті виробника, і додаємо камеру в додаток на телефоні (планшеті). Камера через інтернет передає відео на сервер компанії виробника, а додаток на смортфоне отримує це відео з сервера. Тобто, все йде через хмару. Тому, це дає на можливість вести відеоспостереження через інтернет, і з будь-якого місця, де б ми не знаходилися. Простіше кажучи, все йде через спеціальний сайт від компанії виробника. І в будь-який момент, в додатку на мобільному пристрої ви можете запустити запис відео, або зробити фото.

Чесно скажу, я поки що знайомий тільки з хмарними камерами компанії TP-Link. Була у мене TP-Link NC250. Зараз користуюся TP-Link NC220. Всього у компанії є 6 хмарних IP-камер. Всі вони працюють за одним принципом, тобто процес налаштування однаковий. Відрізняються вони як правило якістю самої матриці (якістю відео), і іншими характеристиками. Є модель NC450, її фішка в тому, що вона може повертатися і нахиляться.

Що стосується процесу установки і настройки, то там все дуже і дуже просто. Якщо розглядати на прикладі камер від TP-Link. Виглядає це приблизно так:

  1. Підключаємо харчування до IP-камері.
  2. Реєструємося на сайті tplinkcloud.com.
  3. На мобільний пристрій встановлюємо додаток tpCamera.
  4. Заходимо в додаток під своїми даними з tplinkcloud.com.
  5. Налаштовуємо камеру через додаток tpCamera. Додаємо камеру.

Все це я дуже докладно описував в статті Налаштування IP-камери TP-LINK NC250 (NC200). Відеоспостереження через інтернет.

Сама камера до вашого роутеру підключається по Wi-Fi мережі. У мене в комплекті з TP-Link NC220 був подовжувач для кабелю живлення, і двосторонній скотч, яким можна закріпити камеру на стіну, або стелю.

Як працює відеоспостереження через інтернет

Купили камеру, встановили, налаштували по інструкції, посилання на яку я давав вище.

відеоспостереження за будинком (офісом) через інтернет

Через інтернет, за допомогою програми tpCamera, або через сайт tplinkcloud.com отримуємо доступ до камери. Може дивитися відео в режимі реального часу, робити запис відео, фото. Так само, можна побачити інформацію по камері, і виконати деякі настройки. Наприклад, відключити світлодіодні індикатори.

Спостереження за жомом через інтернет за допомогою хмарної IP-камери TP-LINK

Таким чином, можна підключити до вашого аккаунту на tplinkcloud.com велика кількість камер, в різних місцях, і всі вони будуть доступні в на вашому мобільному пристрої, в додатку.

Все що необхідно, це камера, Wi-Fi роутер, ну і трохи часу на налаштування.

Інші можливості цих хмарних камер:

Крім як відеоспостереження, в цих камерах є багато різних, корисних фішок. наприклад:

  • Камера може виступати в ролі репитера. Тобто, посилювати Wi-Fi мережу, до якої вона підключена.
  • Функція нічного бачення. Причому, в режим нічного бачення камера переходить автоматично. У статті з налаштування (посилання я давав вище), я показував, як ці камери "бачать" вночі.
  • Дуже корисна функція виявлення звуку, або руху. Якщо камера, на якій налаштована ця функція визначить якийсь рух, або звук, вона відразу відправить вам на пошту повідомленні. Або, повідомить про це по FTP. Я планую найближчим часом написати окрему інструкцію з налаштування цієї функції.
  • Можливість управління камерами з комп'ютера, через програму TP-LINK Camera Control.

Зараз IP-камери випускають різні виробники: Xiaomi, Edimax, Alfa і т. Д. Не знаю, як у них там все це організовано, я маю введу спостереження через інтернет, але ось камери від TP-Link мені сподобалися.

Виходить, що практично кожен, може своїми руками організувати відеоспостереження в своєму будинку, квартирі, або офісі. При цьому, отримувати доступ до камер через інтернет, і не розбиратися в різних там IP-адреси, складних налаштуваннях і т. Д. А все це завдяки хмарі. Ну і компанії TP-Link, яка дає таку можливість.