Як подовжити інтернет кабель (мережевий кабель)?

Як подовжити інтернет кабель (мережевий кабель)?

У цій статті ми розглянемо кілька способів, за допомогою яких можна подовжити інтернет кабель. Своїми руками (за допомогою скручування) і без додаткових пристроїв, або з мінімальними витратами (за допомогою перехідника). За вирішення описаної у статті ви так само зможете подовжити мережевий кабель, який використовуєте для з'єднання комп'ютера з роутером, або для інших завдань. Не тільки кабель, який проклав в ваш будинок інтернет-провайдер.

Найчастіше виникає необхідність подовжити саме інтернет кабель, який заходить в наш будинок, або квартиру від обладнання провайдера. Зверніть увагу, що ми говоримо про кабель кручена пара. Якщо у вас, наприклад, оптоволокно, то рішення з цієї статті не підійдуть. Дуже частот в процесі ремонту, при перестановці меблів, або переміщенні пристроїв, виявляється, що інтернет кабель короткий і не дістає до нашого комп'ютера, або роутера. Варіантів у цьому випадку не багато: підлаштовуватися під довжину кабелю, просити провайдера, щоб він проклав новий кабель потрібної вам довжини (що вони навряд чи стануть робити), або просто доточити інтернет кабель. Чим ми зараз і займемося. Але для початку кілька порад:

  • Якщо ви хочете з'єднати звичайний мережевий кабель, який використовуєте для з'єднання двох пристроїв (наприклад, ПК з роутером), то можливо в цьому немає ніякого сенсу. Простіше виготовити новий кабель потрібної довжини. Так буде простіше і кабель вийде більш надійним. Так як будь-яке з'єднання і особливо скручування - це не дуже добре. Такий кабель можна зробити своїми руками, або попросити обжати кабель потрібної довжини в якомусь магазині цифрової техніки.
  • Можливо в вашому випадку є сенс встановити Wi-Fi роутер (якщо його ще немає), а не подовжувати кабель і прокладати його через всю квартиру. А якщо є стаціонарні комп'ютери, до яких найчастіше прокладають мережевий кабель, то їх можна так само підключити по Wi-Fi. Знадобиться тільки Wi-Fi-адаптер, про які я писав тут.
  • Якщо мова йде саме про з'єднання інтернет кабелю, то ви можете зателефонувати до свого інтернет-провайдера і пояснить ситуацію. Що вам не вистачає довжини прокладеного в будинок мережевого кабелю. Можливо провайдер запропонує вам якесь розумне рішення. Наприклад, відправить фахівців, які безкоштовно замінять кабель.
  • Інтернет розетки. Якщо вони встановлені у вашому домі / квартирі, то розгляньте можливі варіанти підключення з використанням цих розеток.

Якщо без з'єднання мережевого кабелю не обійтися, то краще за все використовувати спеціальні з'єднувачі (Каплер, Джойнер). Якщо все правильно зробити, то якість з'єднання не постраждає. Скручування використовувати я не рекомендую. Вони створюють додатковий опір і це може сильно вплинути на стабільність підключення. А в підсумку на швидкість і пінг. Комп'ютер, або роутер можуть просто не бачити такий кабель.

Подовжуємо мережевий кабель за допомогою перехідника (з'єднувача)?

Цей спосіб підійде у всіх випадках. Як для з'єднання мережевого кабелю по якому в будинок заходить інтернет, так і для подовження мережевого кабелю для комп'ютера, телевізора, роутера, модему і т. Д.

Виглядають ці з'єднувачі приблизно ось так:

Джойнер - перехідник для з'єднання мережевого кабелю

Його називають Джойнер. Там просто з двох сторін вхід під мережевий кабель (під коннектор RJ-45). Тип "мама-мама". Щоб з'єднати кабель за допомогою такого LAN-роз'єму необхідно обжати кабель з двох сторін в коннектор RJ-45. Як це зробити своїми руками без спеціального інструменту я писав в статті як обжати мережевий кабель без інструменту. При наявності спеціального інструменту (крімпер) все можна зробити з цієї інструкції: як обжати виту пару в RJ-45.

Якщо ви будете використовувати такий з'єднувач для того, щоб подовжити інтернет кабель, то другий шматок кабелю ви можете купити в магазині. Він буде вже готовий (з коннекторами). Якщо кабелю потрібної довжини не буде, то цей кабель можуть для вас виготовити. Розпитайте в магазинах, де продають комп'ютери та іншу комп'ютерну техніку.

Досить просто підключити два мережевих кабелю в такий перехідник і все готово.

Як подовжити інтернет кабель через перехідник

Припустимо з одного боку у нас інтернет кабель від провайдера, а з іншого боку другий шматок кабелю, який ми виготовили самі, або купили в магазині.

Існують трохи інші з'єднувачі LAN-кабелю - Каплер.

З'єднувач LAN-кабелю

З їх допомогою подовжувати LAN-кабель навіть простіше і зручніше. Не потрібно обжимати кабель в коннектор і не потрібен спеціальний інструмент. Тільки викрутка.

Чи не плутаємо ці з'єднувачі з сплітерами. У них один вхід і два виходи. І призначені вони для інших завдань.

Якщо потрібно подовжити мережевий кабель для комп'ютера, телевізора, роутера

Коли не вистачає довжини мережевого кабелю, щоб від роутера або модему підключити комп'ютер, телевізор, ще один роутер або якесь інше пристрій, то так само можна використовувати з'єднувачі. Але не забувайте, що завжди можна купити, або виготовити довший кабель, або підключити пристрій по Wi-Fi. Можливо в вашому випадку таке рішення буде більш правильним і зручним.

Звичайно ж можна взяти два шматки кручений пари обтиснень з обох сторін в коннектор RJ-45 і з'єднати їх через з'єднувач.

З'єднати два мережевих кабелю для роутера або ПК

За допомогою такого кабелю можна підключити до інтернету абсолютно будь-який пристрій, в якому є LAN вхід.

З'єднуємо інтернет кабель за допомогою скручування

Вище я вже писав, що це не найкращий спосіб, яким можна з'єднати мережевий кабель. Якість з'єднання може постраждати, а то і взагалі не працювати. Але якщо інших варіантів немає, або потрібно все зробити терміново, то можете спробувати.

Досить просто зачистити кабель на обох кінцях і скрутити його колір в колір. Для ізоляції використовуйте ізоляційну стрічку, або термоусадочну трубку. Потрібно надійно скрутити кожен кабель і заізолювати.

Я все робив перший раз. Найскладніше, це зачистити жили і скрутити їх. Вони іноді ламаються. Спочатку знімаємо зовнішню ізоляцію, а потім зачищаємо кожен провід.

Зачистка кручений пари для з'єднання за допомогою скручування

Далі скручуємо всі жили за кольорами.

Скручування мережного інтернет кабелю

Думаю, це можна зробити більш акуратно, ніж вийшло у мене. Після того як мережевий кабель скручений, кожен провід потрібно ізолювати. Я використовував термоусадочну трубку. Ізоляційна стрічка теж підійде. Ось що у мене вийшло:

Скручування кручений пари

Не повірите, але цей кабель навіть виявився робочим 🙂

Тільки обережно з ним, жили дуже тендітні без ізоляції. Їх легко зламати і кабель працювати не буде. Можна нижче змотати кабель, щоб з'єднання не рухалися і не ламалися.

Пишіть в коментарях, який спосіб для подовження мережевого кабелю використовуєте ви і як у вас все працює.