Скидаються настройки роутера після виключення. Чи не зберігаються настройки

Скидаються настройки роутера після виключення. Чи не зберігаються настройки

Серед усього розмаїття різних поломок Wi-Fi роутерів, є дві схожі, дуже дивні і неприємні проблеми, коли роутер не зберігаються настройки, або скидає їх після відключення живлення (перезавантаження). Ще сюди можна віднести проблему, коли не працює Reset, немає змоги зробити скидання налаштувань. Але про це я постараюся підготувати окрему статтю.

Трохи поясню, як все працює. Для кожного маршрутизатора виставлені заводські налаштування (за замовчуванням). Коли ми купуємо і налаштовуємо роутер, ми змінюємо деякі параметри на свої. Наприклад, задаємо настройки для підключення до інтернету, міняємо пароль і ім'я Wi-Fi мережі. І якщо Ви зберегли в панелі управління роутером, вони записуються в постійну пам'ять. Це дозволяє зберегти призначені для користувача настройки навіть після повного відключення живлення маршрутизатора.

Але буває, що з'являються такі проблеми:

  1. Не виходить зберегти настройки в панелі управління. У web-інтерфейсі, в який ми заходимо через браузер, задаємо всі необхідні параметри, натискаємо на кнопку "Зберегти" і нічого не відбувається. Роутер не зберігаються настройки. Може з'являтися помилка, або сторінка просто перезавантажується. Таким чином не вдається зберегти пароль Wi-Fi мережі, тип з'єднань та інші установки.
  2. На роутере збиваються настройки після відключення живлення. Все налаштували, зберегли параметри, відключили живлення маршрутизатора і після включення все настройки скинуті до заводських. Після повторний настройки все працює до чергового відключення живлення (перезавантаження).

Проблеми схожі, але насправді різні. Причини та рішення так само можуть бути різні. За напуваємо спостереженнями, проблеми зі збереженням налаштувань трапляються на маршрутизаторах різних виробників: ASUS, D-Link, ZyXEL, TP-Link, Tenda, Xiaomi і т. Д. Найчастіше страждають такі моделі як: D-Link DIR-300, D- Link Dir-615, TP-Link TL-WR741ND, Asus RT-N12, TP-Link TL-WR841N. Але це напевно тому, що вони найпопулярніші серед користувачів.

Відразу хочу сказати, що якихось нових і 100% робочих рішень я вам не підкажу, так як їх просто немає. Все тому, що причиною цих проблем найчастіше є саме апаратна поломка. В такому випадку, роутер потрібно нести в ремонт, міняти його по гарантії, або купувати новий.

Чому роутер не зберігаються настройки?

Якщо ви в панелі управління свого маршрутизатора задали необхідні параметри, натиснули на кнопку "Чи застосує", "Зберегти", "Save", "Apply" і т. Д., І нічого не відбувається, або з'являється помилка, перезавантажується сторінка, то спробуйте наступні поради:

1 Насамперед спробуйте зайти в налаштування роутера з іншого браузера. Наприклад, бували випадки, коли через браузер Mozilla Firefox не вдавалося зберегти настройки, а через Internet Explorer, або Microsoft Edge (в Windows 10) все відмінно зберігалося. Так само можете спробувати браузер Опера, Хром.

Чи не зберігаються настройки роутера в браузері

Якщо з іншого браузера буде така ж проблема, то спробуйте зайти на сторінку з настройками з іншого пристрою. Якщо у вас є така можливість.

2 Зробіть скидання налаштувань роутера. Для цього потрібно на корпусі пристрою знайти кнопку Reset (Скидання). Якщо вона втоплена в корпус, то натисніть на неї ніж гострим, і потримайте приблизно 10-15 секунд. Маршрутизатор повинен бути включений.

Маршрутизатор не зберігає параметри

Коли все індикатори згаснуть і загоряться, можете відпускати кнопку. Налаштування буде видалено до заводських. Пробуйте налаштувати все заново. Для прикладу: скидання налаштувань роутера до заводських на пристроях TP-Link.

3 Оновлення прошивку маршрутизатора. Скачайте прошивку для вашої моделі і апаратної версії з офіційного сайту виробника, і обновіть її через панель управління. У нас на сайті є багато інструкцій по прошивці для різних моделей. Можете знайти їх через пошук по сайту (у верхній частині сторінки, праворуч).

4 Це максимум, що ви можете зробити самостійно. Якщо це не допомогло, то швидше за все причина в залозі самого роутера. Потрібно нести його в ремонт. Якщо він новий, то можете повернути в магазин, або віддати в сервісний центр по гарантії.

Збиваються настройки роутера після відключення живлення

Цей випадок виглядає трохи інакше. Після настройки роутера все працює до того часу, поки не вимкнути його. Є введу повне відключення живлення з розетки, або кнопкою на корпусі. Після перезавантаження все настройки автоматично скидаються до заводських і потрібно налаштовувати роутер кожен раз. Після кожного відключення. Так, маршрутизатор можна взагалі не відключати. Але іноді це необхідно, і налаштовувати його кожного разу не найприємніше заняття.

Практично завжди причина в апаратної поломки, яку можуть виправити тільки в сервісному центрі. Або взагалі доведеться купувати новий роутер. Але спочатку спробуйте наступне:

1 Обов'язково переконайтеся в тому, що ви правильно зберігаєте настройки. Після внесення якихось змін, завжди потрібно зберігати параметри натиснувши на спеціальну кнопку. Як правило, проблем з цим виникнути не повинно. Будьте особливо уважні, якщо у вас роутер D-link. Там потрібно зберегти параметри натиснувши кнопку "Застосувати" (в залежності від прошивки), а потім навести курсор на вкладку "Система" і вибрати "Зберегти".

Після виключення роутера збиваються настройки на заводські

Так само раджу виконувати першу (після настройки) перезавантаження маршрутизатора через панель управління. А чи не відключенням харчування. На пристроях TP-Link, наприклад, перезавантажити можна в розділі "Системні інструменти". У різних виробників по-різному.

2 Зробіть скидання налаштувань вручну і відновите прошивку. Про це я писав вище. Чи не гарантую, що це допоможе, але спробувати можна.

У підсумку:  якщо описані вище дії не допомогли, роутер як і раніше не зберігає параметри, або скидає їх після виключення, то вам потрібно нести його в сервіс. Якщо є гарантія, значить по гарантії. Якщо роутер старий, не дорогий, то можливо дешевше і простіше буде купити новий.