Як роздати інтернет через Wi-Fi адаптер на ПК з Windows 10

Як роздати інтернет через Wi-Fi адаптер на ПК з Windows 10

Мене часто запитують, чи можна запустити точку доступу, і роздавати Wi-Fi з комп'ютера, у якого Wi-Fi адаптер невбудованої (як в ноутбуках), а зовнішній, або внутрішній. Який підключається по USB, або PCI. Про таких адаптерах я писав в цій статті. Як правило, купують зовнішні USB Wi-Fi адаптери для звичайних стаціонарних комп'ютерів. Саме через один з таких адаптерів, ми сьогодні будемо налаштовувати точку доступу і запускати роздачу інтернету.

Показувати я буду на прикладі адаптера TP-LINK TL-WN721N. На комп'ютері встановлена ​​Windows 10. Відразу хочу сказати, що немає ніякої різниці між налаштуванням точки доступу на стаціонарному комп'ютері через Wi-Fi адаптер, або на ноутбуці. Тому, налаштовувати так само можете за інструкцією: як роздати Wi-Fi з ноутбука на Windows 10. А якщо у вас Windows 7, або Windows 8, то відмінностей так само не буде. Команди по запуску точки доступу будуть такими ж. Якщо що, ось ще інструкція по запуску точки доступу на Windows 7.

Я буду запускати хот-спот через командний рядок. А якщо ви хочете використовувати спеціальні програми для запуску точки доступу, то дивіться статтю: програми для роздачі Wi-Fi з ноутбука в Windows 10, 8, 7. Там я писав про найпопулярніші програми, якими можна запустити і управляти точкою доступу. Але, я б радив перший раз все налаштувати командами через командний рядок. А якщо все запрацює, то зможете використовувати програму.

Кілька слів для тих, хто не зовсім в темі. У Windows є можливість запустити віртуальну точку доступу, і тим самим, перетворити ноутбук, або комп'ютер з Wi-Fi адаптером в роутер. Він буде роздавати інтернет, який підключений до комп'ютера з мережевого кабелю, або через USB 3G / 4G модем.

Підготовка Wi-Fi адаптера для запуску точки доступу

Найголовніше, що б комп'ютер виявив адаптер, і встановив на нього драйвер. Думаю, з цим проблем виникнути не повинно. Драйвера йдуть на диску з самим адаптером. Якщо їх немає, то завантажити необхідний драйвер можна на сайті виробника адаптера, для вашої моделі. Навіть такий старий адаптер як TL-WN721N без проблем заробив в Windows 10, і я зміг запустити точку доступу.

Ми поки що не будемо заглиблюватися в усі нюанси з драйверами віртуального адаптера і т. Д. Це нам поки не потрібно. Досить того, що після підключення адаптера до комп'ютера, він визначається і Wi-Fi працює.

Якщо хочете, то командою  netsh wlan show drivers можна перевірити, чи підтримує ваш бездротової адаптер запуск віртуальної Wi-Fi мережі. Просто в командному рядку виконайте команду. У результатах знайдіть пункт "Підтримка розміщеної мережі". Навпаки має бути "так".

netsh wlan show drivers: підтримка Wi-Fi адаптером запуску точки доступу

Якщо ж підтримки немає, то оновлюйте драйвер Wi-Fi адаптера. Якщо оновлення не допомогло, то спробуйте виконати поради з цієї статті.

З цим розібралися. Залишилося тільки виконати кілька команд, і можна підключаться до бездротової мережі, яку буде транслювати комп'ютер. Продовжуємо настройку.

Wi-Fi адаптер як точка доступу. Налаштування в Windows 10, 8, 7

Команди ми будемо виконувати в командному рядку. Її потрібно запускати від імені адміністратора. Ви можете знайти командний рядок в меню пуск, натиснути на її правою кнопкою миші і вибрати "Запустити від імені адміністратора". Або ж, в Windows 10 можна просто натиснути правою кнопкою миші на меню пуск, і вибрати "Командний рядок (адміністратор)".

Запуск точки доступу через командний рядок

Далі, першою командою ми встановлюємо назву нашої Wi-Fi мережі, і пароль для підключення до неї. Для цього, нам потрібно виконати команду:

netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = "help-wifi.com" key = "11111111" keyUsage = persistent

"help-wifi.com" - це назви мережі, яку буде роздавати Wi-Fi адаптер, а "11111111" - це пароль. Ці дані ви можете змінити. Пароль мінімум 8 символів.

Копіюємо цю команду в командний рядок, і виконуємо її. Повинен з'явиться ось такий результат:

Запускаємо точку доступу через Wi-Fi адаптер

Наступною командою ми запускаємо точку доступу. Для цього виконайте команду:

netsh wlan start hostednetwork

Повинен з'явиться звіт "Розміщена мережу запущена":

Запуск точки доступу в Windows 10

Це означає, що Wi-Fi мережу вже транслюється, і до неї можна підключати свої пристрої, використовуючи пароль, який був зазначений в першій команді.

Якщо після виконання другої команди з'явилося повідомлення, що " Неможливо запустити розміщену мережу. Група або ресурс не перебувають в потрібному стані для виконання необхідної операції", то дивіться поради щодо вирішення цієї проблеми в кінці статті, або за цим посиланням: // help- wifi.com/nastrojka-virtualnoj-wi-fi-seti/ne-udalos-zapustit-razmeshhennuyu-set-v-windows/

Точку доступу ми запустили, до Wi-Fi мережі вже можна підключиться. Але, інтернет на пристроях працювати ще не буде. Потрібно у властивостях вашого підключення до інтернету відкрити загальний доступ. Що ми зараз і зробимо.

Відкриваємо загальний доступ до інтернету для точки доступу Wi-Fi

Зайдіть в "Центр управління мережами і загальним доступом", і перейдіть в "Зміна параметрів адаптера".

Загальний доступ до інтернету для віртуальної Wi-Fi мережі

Зараз важливий момент: відкриваємо властивості того адаптера, через який у вас підключений інтернет. Це не обов'язково повинен бути адаптер "Ethernet", або "Підключення по локальній мережі". Може бути підключення з назвою вашого провайдера. Натисніть на нього правою кнопкою миші і виберіть "Властивості".

Управління спільним доступом до інтернету

Переходимо на вкладку "Доступ", ставимо галочку біля пункту "Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до Інтернету даного комп'ютера". І зі списку вибираємо "Підключення по локальній мережі *" (у вас воно може бути з іншою цифрою). Натискаємо Ok.

Підключення до інтернету через точку доступу в Windows

Якщо у вас немає вкладки "Доступ", чи ні можливості вибрати потрібно підключення зі списку, то дивіться рішення в статті не вдається надати загальний доступ до інтернету по Wi-Fi. Посилання на статтю з рішеннями ще однієї популярної помилки, яка може з'явиться на цьому етапі: помилка при вирішенні загального доступу до підключення до Інтернету.

Інтернет на пристроях має запрацювати. Якщо не працює, то зупиніть мережу командою  netsh wlan stop hostednetwork , і заново запустіть її командою netsh wlan start hostednetwork .

Після перезавантаження комп'ютера, потрібно буде кожен раз запускати мережу командою netsh wlan start hostednetwork. Або, зробіть автоматичний запуск точки доступу в Windows.

Рішення популярних проблем і помилок

  • Помилка "Неможливо запустити розміщену мережу. Група або ресурс не перебувають в потрібному стані для виконання необхідної операції". Не буду заново розписувати причини її виникнення та вирішення, а просто дам посилання на окрему статтю: //help-wifi.com/nastrojka-virtualnoj-wi-fi-seti/ne-poluchaetsya-razdat-wi-fi-s-noutbuka- na-windows-7-windows-10-8 /. У ній я писав про вирішення цієї проблеми.
  • Пристрою не підключаються до запущеної точки доступу. Якщо є можливість, то спробуйте підключити інший пристрій. Переконайтеся, що пароль ви вказуєте правильно. Як правило, в цій проблемі винен антивірус, або брандмауер. Вимкніть їх. Так само, можна спробувати відключити вбудований в Windows брандмауер.
  • На працює інтернет. Не рідко буває таке, що пристрої до Wi-Fi підключаються, але доступу до інтернету немає. Насамперед переконайтеся в тому, що інтернет працює на комп'ютері. Потім, перевірте налаштування загального доступу. Нагадаю, що загальний доступ потрібно відкривати у властивостях того підключення, через яке у вас підключений інтернет.
  • У будь-якій ситуації, перезавантажте комп'ютер, і запустіть точку доступу заново, командою netsh wlan start hostednetwork.

Сам процес настройки не складний. Але, часто з'являються незрозумілі проблеми. Устаткування, адаптери та підключення до інтернету у всіх різні. Тому, можуть виникнути певні нюанси. Якщо у вас не вийшло запустити точку доступу, то потрібно описувати свій випадок в коментарях. Будемо вирішувати проблему разом.